تزریق نیروی جوانی و افزایش فشار بدنی / رمز موفقیت دست نشان در سپیدرود: منگنه بازیکنان!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – فرق سپیدرود تحت هدایت دست نشان و علی کریمی تنها یک چیز است، موضوعی که در پنج بازی اخیر تنها یک شکست را برای آن‌ها به همراه داشت.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش‌ سه،  نادر دست نشان از هفته بیست و یکم و بازی برابر صنعت نفت آبادان بر روی نیمکت سپیدرود نشست و در این مدت توانسته سه تساوی، یک برد و یک باخت را تجربه کند. او کار همراه با تیم جدیدش را از آبادان و بازی با صنعت نفت آغاز کرد که یک امتیاز بسیار شیرین برای آنها به همراه داشت.

شاگردان دست نشان بعد از این مسابقه نیز در رشت برابر پرسپولیس قرار گرفتند و با نتیجه سه بر یک شکست خوردند. نتیجه ای که در نیمه دوم می توانست برگردد اما درخشش گلر کروات سرخپوشان مانع از وقوع این اتفاق شد.

اما بازی اول سپیدرود در سال ۹۸ در برابر پیکان بود. این تیم در نیمه اول با دو گل بازنده به رختکن رفت اما درخشش بازیکنان سرخپوش در نیمه دوم باعث شد که نتیجه بازی برگردد و آنها حتی در آستانه کسب پیروزی قرار داشتند که این اتفاق رخ نداد. اما جنگندگی خاص و امیدواری بالا باعث شد تا هواداران از نحوه عملکرد بازیکنان راضی باشند.

در ادامه سپیدرود با سفر به اصفهان مقابل تیم آماده علیرضا منصوریان قرار گرفت که ره‌آورد آن ها از دیار زاینده رود یک امتیاز بسیار شیرین بود. این تیم که فرصت کمی برای بقا در لیگ برتر دارد با پشت سر گذاشتن تمرینات سخت آماده جدال حساس و سرنوشت ساز با تراکتور شد.

اگر به بازی سپیدرود برابر این تیم پر ستاره دقت کنید جلوتر از کارهای تاکتیکی روحیه بالا و مقاومت بی نظیر بازیکنان را درک می‌کنیم. علی الخصوص در نیمه دوم که دفاع مستحکم سرخ‌های گیلانی و در ادامه از ضد حملاتی که طراحی می‌کردند، برد شیرینی را برای آنها به ارمغان آورد.

بی شک علت نتیجه گیری دست نشان در این چند بازی فشار بالایی بوده که به بازیکنان آورده است. او در همان بدو ورود برخی از بازیکنان باتجربه را هم از ترکیب تیم خارج کرد تا جا برای بازیکنان با انگیزه و جوانی مثل محمد بلبلی و هومن ربیع زاده باز شود.

سپس با اشاره به ضعف بدنی بازیکنان فشار تمرینات را بالا برد تا از این طریق کمبود تیم را جبران کند. مسئله ای که به صورت واضح مشخص است و در این چند بازی سطح آمادگی سپیدرودی ها را به حدی رسانده که آنها تا ثانیه آخر می توانند دونده و با انگیزه در زمین حاضر شوند و برای برد هر کاری را انجام دهند.

از برد بعد از ۱۳ هفته تا کسب بهترین پیروزی تاریخ: سپیدرود و شکست رکوردهای منفی علاوه بر تراکتور!

سرخ‌های گیلانی که با پیروزی بر تراکتورسازی تبریز رکوردهای منفی خود را پشت سر گذاشتند و حالا امیدوار به بقا در لیگ برتر هستند.

شکست سه بر یک تراکتورسازی برای سپیدرودی ها علاوه بر اینکه امیدواری برای بقا در لیگ برتر را برای آن‌ها زنده کرد رکوردهای منفی این تیم را نیز در هم شکست تا با انگیزه‌تر در تفکر پنج مسابقه حساس آینده باشند.

سپیدرود که تا به اینجا تنها سه برد در لیگ هجدهم به دست آورده است، قبل از تراکتور در هفته دوازدهم مقابل فولاد در اهواز به برتری رسیده بود و حالا بعد از ۱۳ هفته رنگ برد را به چشم خود دید. این تیم می‌تواند با ادامه روند مثبتش در صورت کسب برد برابر نفت مسجدسلیمان، دومین بقا ناپلئونی در لیگ را برای هواداران رقم بزند.

آن‌ها هم‌چنین با سه گلی که وارد دروازه تراکتور کردند به پر گل ترین پیروزی خود در تاریخ لیگ برتر دست یافتند تا شیرینی‌اش دو برابر شود. سپیدرود تا به اینجا در بردهای خود به دو گل بیشتر دست نیافته بود تا این نتیجه بهترین پیروزی سرخ‌ها باشد.

شاگردان دست نشان حالا با ۱۸ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارند و تنها یک امتیاز با تیم بالا دستی یعنی نفت فاصله دارند و باید دید چه سرنوشتی در انتظار آن‌ها خواهد بود.