تقابل شمالی ترین و جنوبی ترین تیم های لیگ برتر در جم

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود تیم‌های پارس جنوبی جم و سپیدرود رشت به عنوان شمالی‌ترین و جنوبی‌ترین تیم‌های لیگ برتر روز جمعه ۳۱ فروردین ماه راس ساعت ۱۹ در ورزشگاه تختی شهر جم با هم روبه‌رو می شوند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از جم، در چارچوب هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران دیدار تیم های پارس جنوبی جنوبی جم و سپیدرود رشت در شهر جم برگزار می‌شود.

پارس جنوبی جم در نیم فصل دوم لیگ برتر عملکرد رضایت بخشی را نداشته است به طوری که در ۱۰ بازی اخیر خود ۵ شکست و ۲ برد داشته است و تنها ۹ امتیاز کسب کرده است.

پارسی ها هم اکنون با ۲۸ امتیاز در رده نهم جدول قرار دارند و با توجه به نزدیک بودن امتیازهای تیم های هفتم تا سیزدهم جدول این خطر برای جمی‌ها حس می‌شود که در صورت عدم کسب امتیازهای لازم، در پایان فصل در میان تیم‌های پایین جدولی باشند و حتی خطر سقوط به لیگ دسته اول نیز وجود دارد.

مهدی تارتار برای دیدار روز جمعه خود با سپیدرودی‌ها ابراهیم صالحی را به سبب محرومیت در اختیار ندارد و تاکنون وضعیت بازیکنان کلیدی‌اش مانند فرزاد حاتمی، متین کریم‌زاده، سعید محمدی‌فر و حسین پورامینی نیز مشخص نیست که به این دیدار حساس برسند.

در بازی قبل پارس جنوبی در جم، وضعیت چمن ورزشگاه تختی جم مناسب نبود تا جایی که صدای مهدی تارتار را نیز در کنفرانس بعد بازی درآورد و مسئولان شهرستان جم نیز بلافاصله در صدد رفع این مشکل برآمدند و ترمیم چمن ورزشگاه در هفته گذشته شروع و همین موضوع سبب شد که بازیکنان پارس عصر امروز چهارشنبه تهران را به مقصد جم ترک کنند تا ترمیم چمن ورزشگاه به طور کامل به اتمام برسد.

در آن سو سپیدرودها با ۱۸ امتیاز در رده ۱۵ جدول قرار دارند و یکی از گزینه‌های جدی سقوط به لیگ دسته یک محسوب می‌شوند و نیاز مبرم به کسب سه امتیاز این دیدار دارند و قطعا نادر دست نشان سرمربی این تیم با تفکر برد به شهر جم سفر می‌کند تا در صورت پیروزی مقابل پارس جم، شانس بیشتری برای بقا در لیگ برتر داشته باشد.

سپیدرود در هفته گذشته توانست تیم مدعی قهرمانی تراکتورسازی را در شهر رشت شکست دهد و با انگیزه بالایی به شهر جم سفر می‌کند و درآن سو پارسی‌ها هفته گذشته مقابل صنعت نفت در آبادان تن به شکست داد و این هفته به دنبال جبران این شکست می‌باشند.

 سپیدرودی‌ها در دیدار رفت با هدایت علی کریمی توانستند زیر بارش شدید باران با یک گل پارس جم را شکست دهند و نخستین برد خود را در لیگ امسال مقابل شاگردان مهدی تارتار کسب کنند و از بحران خارج شوند.

دیدار تیم‌های پارس جنوبی جم و سپیدرود رشت روز جمعه ۳۱ فروردین ماه راس ساعت ۱۹ در ورزشگاه تختی شهر جم برگزارمی‌شود و قضاوت این دیدار نیز بر عهده کوپال ناظمی است.

پارس جنوبی و فرصت سبقت از رقبای وسط جدولی

پارس جنوبی جم با برد مقابل سپیدرود رشت می تواند شرایط بهتری در جدول رده بندی پیدا کند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش‌سه، در چارچوب رقابت های هفته بیست و ششم لیگ برتر روز جمعه پارس جنوبی در ورزشگاه خانگی خود میزبان سپیدرود رشت است.

با اینکه دیدار با تیم های ته جدولی سختی های خاص خودش را دارد و این بازی با وجود برد نماینده گیلان مقابل تراکتور حساس تر هم شده است، اما پارسی ها می توانند با کسب پیروزی در این مسابقه در جدول رده بندی شرایط بسیار بهتری پیدا کنند.

از آنجایی که رقبای پارس جنوبی در میانه جدول با تیم های بالانشین دیدار می کنند و احتمال امتیاز دادن شان زیاد است، شاگردان مهدی تارتار فرصت ایده آلی دارند تا خود را در جدول رده بندی بالا بکشند.

در این خصوص سایپا با سپاهان مصاف می دهد، ذوب آهن با پرسپولیس بازی می کند و ماشین سازی نیز با استقلال دیدار خواهد کرد. به عبارت بهتر پارسی ها اگر بازی با سپیدرود را با برد پشت سر بگذارند جمع امتیازات شان را به عدد ۳۱ می رسانند و در صورت امتیاز دادن رقبای مذکور به حریفان مدعی می توانند خود را یکی، دو رده در جدول بالا بکشند.