پارس جنوبی دو – سپیدرود رشت دو: تک امتیاز با ارزش / می خواهیم زنده بمانیم

سپیدرود موفق شد تا با یک امتیاز با ارزش از جم به رشت باز گردد. سپیدرود در این مسابقه اگر بد شانس نبود می توانست سه امتیاز کامل را به شهرباران هدیه کند.

خبر خوب برای هواداران سپیدرود پس از رو شدن جوانانی مانند هومن ربیع زاده، ابراهیم لطفی و محمد بلبلی توسط دست نشان، حالا ستاره ای به نام مهدی محمد یاری بود که دو فصل پیش توسط نظرمحمدی انتخاب شد و به جمع پسران سرخ پوش باران پیوست و امسال آنچه کاشته شده بود به بار نشسته تا رود خروشان گیلان زمین همچنان پر آب بماند.

پارس ۲ (شهرام گودرزی دقیقه ۴۸، حسین پورامینی دقیقه ۶۰) – ۲ (مهرداد بایرامی دقیقه ۵۶، مهدی محمدیاری دقیقه ۹۰) سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودهفته بیست و ششم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

آدینه سی فروردین ماه ۹۸ – ساعت ۱۹:۰۰

ورزشگاه تختی جم، تماشاگر: سه هزار نفر

داور:

کوپال ناظمی

کمک ها:

تورج عیوض محمدی ، ایوب غلام‌زاده

داوران پشت دروازه:

مهدی مرجان زاده و جواد رحیم زاده

داور چهارم:  مهدی شفیعی، ناظر:  ایرج نظری

کارت زرد:

میثم تهی دست دقیقه ۱۲، ابراهیم لطفی دقیقه ۱۹، میلاد قربانزاده دقیقه ۵۳ (سپیدرود) – مجید علیاری دقیقه ۷۷ (پارس)

ترکیب سپیدرود رشت:

ایمان صادقی، میثم فردوسی، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی (از دقیقه ۸۶ پویا نزهتی)، محمدرضا مهدوی (از دقیقه ۷۲ حسین ابراهیمی)، محمد غلامی (از دقیقه ۶۴ مهدی محمدیاری)، هومن ربیع زاده، مهرداد بایرامی، حسین شنانی، ابراهیم لطفی و میلاد قربانزاده.

سرمربی: نادر دست نشان.

ترکیب پارس جنوبی جم:

احمد گوهری، حامد نورمحمدی، حسین پورامینی، محمد نوری (از دقیقه ۷۵ فرزاد حاتمی)، مجید علیاری، نیما انتظاری، سید محمد ستاری، امیر شعبانی، روح الله سیف اللهی (از دقیقه ۸۷ امیرحسین یحیی زاده)، شهرام گودرزی و سعید آهنی (از دقیقه ۶۷ سعید محمدفرد).

سرمربی: مهدی تارتار.

شرح بازی:

این دیدار با این که برای جمی‌ها اهمیت خاصی ندارد اما یکی از پنج فینال سپیدرودی ها برای بقا در لیگ برتر محسوب می شود.

سرخ پوشان رشتی که هفته گذشته دست به کار بزرگی زدند و تراکتورسازی را با نتیجه ۳ بر یک شکست دادند، با روحیه خوبی پا به این دیدار می گذارند اما از آن جا که بازی در جم برگزار می شود، کار سختی مقابل پارس جنوبی دارند.

سپیدرود در حال حاضر ۱۸ امتیازی است و با دو امتیاز کمتر پایین تر از نفت مسجد سلیمان ۲۰ امتیازی قرار دارد و اگر بتواند در این دیدار پیروز شود، می تواند از منطقه سقوط خارج شود و به رده چهاردهم برسد.

پارس جنوبی هم با ۲۸ امتیاز در رده نهم جدول رده بندی قرار گرفته است. همچنین جواد آقایی پور و حمیدرضا طاهرخانی از سپیدرود و ابراهیم صالحی از پارس جنوبی این دیدار را به دلیل محرومیت از دست دادند.

دقایق حساس:

دقیقه ۷: خطای مدافعان پارس روی میلاد قربان زاده پشت محوطه جریمه را ناظمی یک ضربه ایستگاهی مستقیم اعلام کرد که این ضربه را مهدوی با بی دقتی راهی خارج کرد.

دقیقه ۹: دومین ضربه کرنر پیاپی بر روی دروازه پارس توسط سپیدرود بدست آمد که ضربه سر بایرامی درون دستان گوهری جای گرفت.

دقیقه ۱۴: ضربه سر بایرامی روی توپ ارسالی از جناح چپ زمین را گوهری در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۱: بایرامی این بار با ضربه پشت سر به دنبال گلزنی بود که گوهری و در ادامه شعبانی توپ را دور کردند.

دقیقه ۲۸: ارسال عالی محمد نوری از داخل محوطه جریمه روی سر مجید علیاری فرود آمد. در حالی که این بازیکن در شش قدم یارگیری هم نشده بود و موقعیت ایده‌آلی برای گل‌زنی داشت، ضربه سر آرامش را دقیقا جایی زد که صادقی حضور داشت.

دقیقه ۳۳: ضربه بغل پای کات‌دار نیما انتظاری از پشت محوطه جریمه با اختلافی کم به بیرون رفت.

دقیقه ۳۶: سیف‌اللهی در داخل محوطه جریمه با چندبار پا عوض کردن مدافع پیش رویش را دریبل زد ولی ضربه بی دقتش با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: شوت مهرداد بایرامی با فاصله اندک از کنار دروازه پارس به خارج رفت.

دقیقه ۴۶: ضربه بغل پای چپ نوری از پشت محوطه جریمه را صادقی دفع کرد. در ادامه نیز علیاری در ریباند نتوانست توپ را گل کند و صادقی با یک دبل سیو مانع از باز شدن دروازه سپیدرود شد.

دقیقه ۴۷: شوت نوری را صادقی درازکش دفع کرد و در ریباند نیز ضربه علیاری را دروازه‌بان سپیدرود به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۸: ارسال آهنی از نزدیکی های نقطه کرنر در جناح راست روی سر نوری فرود آمد که ضربه سر این بازیکن را صادقی مهار کرد.

دقیقه ۵۹: ارسال ضربه کاشته سیف‌اللهی از میانه های میدان به پورامینی رسید و این بازیکن با دخالت مهدوی نتوانست دروازه را باز کند. در ادامه توپ مقابل پای نوری افتاد که ضربه این بازیکن از شش قدم را صادقی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۸۲: گودرزی می‌توانست روی ریباند ضربه فرزاد حاتمی دروازه سپیدرود را باز کند که شوت او به شکل خطرناکی از کنار دروازه سپیدرود عبور کرد.

دقیقه ۸۵: سیف‌اللهی فرار تند و تیزی از سمت چپ زمین داشت اما در زدن ضربه آخر دقت لازم را نکرد و شوت روی پای او با فاصله زیادی از دروازه سپیدرود راهی اوت شد.

دقیقه ۹۰: ضربه سر بایرامی روی توپ ارسالی از جناح چپ با خوش‌شانسی جمی‌ها تبدیل به گل نشد.

شرح گل:

پارس ۱-۰ سپیدرود: از روی یک ضربه کرنر ارسالی شهرام گودرزی با ضربه سر توپی را روانه دروازه سپیدرود کرد که از زیر پای صادقی وارد دروازه مهمان شد.

پارس ۱-۱ سپیدرود: ضربه ی سر غیرقابل پیش بینی مهرداد بایرامی از پشت سر به زیبایی وارد دروازه پارس شد تا نخستین گل خود در این بازی و سومین گلش را در دو بازی سپیدرود را به ثمر برساند.

پارس ۲-۱ سپیدرود: بازهم بر روی یک ضربه شروع مجدد و کرنر پارس به گل رسید تا خیلی زود شیرینی گل زیبایی بایرامی برای رشتی ها تلخ شود. ارسال کرنر به تیر یک فرود آمد که با تاثیر ناقص مدافع سپیدرود در تیر دوم و در دهانه دروازه به پورامینی رسید و این بازیکن با ضربه سر شیرجه ای تیمش را به گل دوم رساند.

پارس ۲-۲ سپیدرود: شوت سرکش جوان اول سپیدرود مهدی محمدیاری در دقیقه ۹۰ کار را برای سپیدرود به تساوی کشاند.

اتفاقات ویژه:

۱- روی یک صحنه که دقیقه ۲۷ اتفاق افتاد، داور اعتقادی به خطا روی بازیکن سپیدرود نداشت که با اعتراض شدید نیمت نشینان سپیدرود ازجمله نادر دست نشان همراه بود.

۲- در دقیقه ۱۷ این مسابقه ایرج نظری، ناظر بازی به دلیل بنرهای اعتراض‌آمیز هواداران پارس، این مسابقه را متوقف کرد. نظری دستور داد که این بنرها جمع‌آوری تا بازی دوباره پیگیری شود. چنین اتفاقی نیز رخ داد و با وساطت خطیب سرپرست تیم پارس، بنرها جمع شد تا دیدار پارس جنوبی – سپیدرود دنبال شود.