درخواست سپیدرودی ها: شائبه را از بین ببرید! / جریمه نقدی سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود مسئولان باشگاه سپیدرود با ارسال نامه ای به سازمان لیگ خواستار از بین بردن شائبه ها شد.

سپیدرود روز گذشته با کسب نتیجه تساوی برابر پارس جنوبی در شهر جم به بقا در لیگ برتر نزدیک شد. این تیم حالا با نفت مسجد سلیمان تنها یک امتیاز فاصله دارد و بسیار امیدوار است با کسب نتیجه در چهار مسابقه آینده برای دومین سال متوالی به صورت ناپلئونی مجوز حضور در لیگ برتر را دریافت کند.

به همین دلیل مسئولان باشگاه برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه شائبه‌ ای در جدول، درخواست کردند بازی تیم‌ های سپیدرود با فولاد خوزستان و همچنین بازی تیم‌ های صنعت نفت آبادان با نفت مسجدسلیمان در یک روز و ساعت به شکل همزمان برگزار شود.

این درحالی است که این دو مسابقه بر اساس برنامه سازمان لیگ، به ترتیب در روز‌های جمعه و شنبه هفته آینده و با اختلاف یک روز برگزار می‌ شود.

خبر دیگر از سپیدرود اینکه پاداش پیروزی بازیکنان تیم سپیدرود در برابر تیم تراکتورسازی به آنها پرداخت شد. این پاداش با همت استاندار گیلان تدارک دیده شده بود.

از سوی دیگر، مسئولان باشگاه سپیدرود در تلاش هستند علاوه بر پاداش های اخیر کمکی نزدیک به یک میلیارد تومان برای این تیم تدارک ببینند. به نظر می‌رسد نماینده رشت در مجلس در این مورد وعده هایی داده، ولی هنوز عملی نشده است. این کمک به جز کمک های لجستیک و گا‌ها نقدی شهرداری رشت به تیم سپیدرود است.

جریمه نقدی برای پرسپولیس، سپیدرود

کمیته انضباطی رای خود را در خصوص دیدار تیم های سپیدرود رشت با پرسپولیس تهران و تیم فولاد خوزستان با تیم سپاهان اصفهان صادر کرد.

دیدار تیم های سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران روز ۲۵ اسفند ماه برگزار شد از سوی تماشاگران تیم سپید رود رشت شعار‌هایی موهن نسبت به داور مسابقه و تیم مقابل رخ داد. این تیم به پرداخت ۸۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل استفاده تماشاگرانش از شعار‌های موهن نسبت به داور و تیم مقابل باید ۸۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

امتیاز استقلال خوزستان کمتر از میانگین سقوط!

امشب استقلال خوزستان در هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل میزبانش نفت مسجدسلیمان به تساوی بدون گل رسید. با این نتیجه استقلال خوزستان ۱۱ امتیازی شد و همچنان در قعر جدول رده‌بندی لیگ برتر ماند.

با این نتیجه حالا بیشترین امتیازی که استقلال خوزستان در لیگ هجدهم می تواند به دست بیاورد ۲۵ امتیاز است و این اتفاق وقتی رخ خواهد داد که این تیم هر چهار بازی بعدی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد. اما حتی اگر این اتفاق رخ بدهد باید پذیرفت که استقلال خوزستان به لیگ یک سقوط کرده است.

سابقه نداشته که در لیگ‌های ۱۶ تیمی، یک تیم با کسب ۲۵ امتیاز به لیگ یک سقوط نکند. به این ترتیب باید قبول کرد که هرچند از نظر ریاضی سقوط استقلال خوزستان به لیگ یک قطعی نیست اما با نگاه فوتبالی و نگاهی به تاریخ لیگ برتر می‌توان سقوط این تیم را به لیگ یک قطعی دانست.

در واقع کافی است سپیدرود در دو بازی بعدی خود ۴ امتیاز بگیرد تا از ۲۵ امتیاز عبور کند و از سقوط نجات پیدا کند و استقلال خوزستان را به لیگ یک بفرستد.