سه گانه تراژدی های اشک آلود: بقا در لیگ برتر حتی در ازای از دست دادن جان!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در فاصلۀ ۴ هفته مانده تا پایان رقابت‌های لیگ برتر ایران، جنگی تمام عیار در قعر جدول این رقابت‌ها برای بقا به راه افتاده است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش ۱۱، در روزهای منتهی به پایان هر فصل، اکثر نگاه های هواداران به بالای جدول است و تنها دوئل جذاب برایشان، دوئل های قهرمانی است و نگاه های معطوف به مشخص شدن نام قهرمان است.

در صورتی که در قعر جدول این رقابت ها تکاپوی بسیار جذابی برای بقا در جریان است و به همان اندازه که نبردهای مدعیان قهرمانی جذاب و حساس است، در این سو جذابیت و حساسیت نیز بیداد می کند.

با توجه به وضعیت جدول رده بندی لیگ برتر، استقلال خوزستان، سپیدرود رشت و نفت مسجد سلیمان، سه گزینه نهایی سقوط به دستۀ پایین‌تر می باشند که در ۴ هفتۀ پایانی، تکلیف ۲ تیم به طور رسمی برای سقوط به دستۀ یک روشن خواهد شد تا در آن سمت، دو تیم قهرمان و نایب قهرمان لیگ یک، مجوز حضور در لیگ برتر را پیدا کنند، دو تیمی که گل گهر سیرجان و شاهین شهرداری بوشهر خواهند بود.

وضعیت قعر جدول لیگ برتر

نفت مسجد سلیمان

زردهای مسجدسلیمان که با ورود ضرب العجلی فیروز کریمی شدیداً خواهان بقا در لیگ برتر هستند و با قرارگیری در رتبۀ چهاردهم جدول، خطر را بیخ گوش خود می‌بینند، در ۴ هفتۀ پیش رو باید در برابر : صنعت نفت آبادان – سپیدرود رشت – پیکان – ذوب‌آهن، به میدان بروند که ۲ دیدار از مجموع این ۴ دیدار برای آنها حکم فینال را دارد!

چرا که نبرد برابر سپیدرود و نفت آبادان، نبردی است میان اصلی ترین کاندیدای سقوط به دستۀ پایین تر؛ پس قطعاً فیروز کریمی هرچه که دارد را در این ۴ هفتۀ پایانی سرنوشت ساز رونمایی خواهد کرد.

بازیکنان نفت مسجد سلیمان

سپیدرود رشت

از زمان ورود نادر دست‌نشان به سپیدرود رشت و جدایی علی کریمی از جمع ماهی های سرخ رشت، به وضوح می توان تحول را در نتایج این تیم مشاهده کرد، اما سپیدرودی ها کمی دیگر به یاد تحول افتادند و نهایت کار بزرگی که در این روزها از دستشان ساخته باشد، این خواهد بود که با پیروزی در نبردهای پیش رو و تکرار کردن نمایشی همچون پیروزی برابر تراکتورسازی، به خود بقا ببخشند!

سپیدرود اگر همان نمایش حماسی که توانست برابر تراکتورسازی ارائه بدهد را در دستور کار قرار بدهد، در ۴ دیدار باقی مانده برابر: فولاد خوزستان – صنعت نفت آبادان – نساجی مازندران – استقلال، خواهد توانست که شانس بقا را داشته باشد، اما مشکل کار اینجاست که آنها در ال کلاسیکوی شمال ایران باید برابر نساجی روی فرم و پس از آن در هفتۀ آخر به مصاف استقلال مدعی شفر بروند.

بازیکنان سپیدرود رشت

 استقلال خوزستان

مشکلاتی که گریبانگیر قهرمان سابق لیگ برتر در فصل جاری شد، بسیار دردناک و ناباورانه است، تیمی که با انواع و اقسام مشکلات دست و پنجه نرم کرد و در آخر با بدترین احوالات تنها گذاشته شد تا اینچنین در قعر جدول لیگ برتر، ناتوان و افسرده به نظر برسد.

تیمی که حالا تحت نظر محمد علوی، بازیکن سابق تیم ملی امید دارد در ۴ دیدار باقی مانده برابر: نساجی مازندران – استقلال تهران – سایپا و سپاهان، کسب امتیاز کند و از سقوط به دستۀ پایین تر ممانعت به عمل بیاورد.

اما خبر بد اینجاست که آنها در ۲ دیدار از مجموع ۴ دیدار باقی مانده شان باید برابر سپاهان و استقلال که مدعیان عنوان قهرمانی هستند به میدان بروند که همین مسئله شانس موفقیت آنها را تا حدود بسیار زیادی کاهش داده است.

بازیکنان استقلال خوزستان