پیش‌بازی سپیدرود – فولاد؛ مانع بیتابی آزادگان، فولاد نیست!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود گیل و دیلم، چشم انتظار پیروزی سپیدرود مقابل فولاد خوزستان بوده و غروب آدینه مشخص خواهد شد که آیا سپیدرود، از دروازه فولادین خواهد گذشت؟

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سپیدرود را جانی تازه در بدن آمده است، آن‌چنان‌که ریشه‌اش را در اعماق لیگ برتر، فروتر و پیچیده‌تر می‌خواهد؛ فولاد را اما نه غم افتادن است و نه سودای آسیا! این بی‌غمی و آن غمناکی، سر به‌سوی جدال دارند.

آیا سپیدرود، از دروازه فولادین خواهد گذشت؟

سرخ‌های شهر باران روزهای طوفانی را پشت سر گذاشته و این بار با خیالی آسوده‌تر به مصاف فولاد خوزستان می‌روند، ماهی‌های رود خروشان همچون گوهررود و زرجوب‌شان، نفس‌نفس‌زنان خود را به دریای متلاطم کاسپین رسانده و آماده مصافی سرنوشت‌ساز مقابل شاگردان قطبی هستند.

کسب ۷ امتیاز در شش مسابقه، کارنامه‌ای درخشان از سپیدرود ِ دست‌نشان برجای گذاشته و فاصله ۶ امتیازی این تیم با نفت مسجدسلیمان را به حداقل امتیاز ممکن رسانده است، هواداران سپیدرود که لقب «یاران میرزا» را یدک می‌کشند و به‌سان این روحانی مبارز تا پای جان می‌جنگند، اینک بیش‌ازپیش به بقا در لیگ برتر امیدوار بوده و می‌خواهند برای دومین فصل متوالی در ورزشگاه سردار جنگل رشت، جشن بقا برپا کنند.

محرومان و مصدومان دو تیم

با تلاش کادر پزشکی سپیدرود رشت، این تیم بدون محروم به مصاف فولاد می‌رود و در سوی مقابل فولادی‌ها عارف غلامی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشته و بدون محروم به میدان می‌روند، سرخ‌های شهر باران نیز میلاد قربان‌زاده مدافع سخت‌کوش و سرعتی خود را به دلیل محرومیت در اختیار ندارند.

تقابل دو تیم در لیگ برتر

سه تقابل در لیگ‌های هفدهم و هجدهم بین سرخ‌های شمال و جنوب ایران رقم خورده است که سهم هر تیم یک پیروزی بوده و یک دیدار به‌تساوی انجامیده است، فولاد در دور رفت لیگ هفدهم با نتیجه دو بر یک سپیدرود رشت را شکست داد و در دیدار برگشت مقابل این تیم در رشت به‌تساوی دست‌یافت.

سپیدرود در لیگ هجدهم موفق شد انتقام شکست لیگ هفدهم را از فولادی‌ها بگیرد، این تیم با تک‌گل حسین ابراهیمی در اهواز به برتری دست‌یافت تا دو تیم بی‌حساب شوند! باید منتظر ماند و دید، چهارمین تقابل دو تیم به سود کدام‌یک خاتمه می‌یابد؟

نتایج دیدارهای اخیر دو تیم

سپیدرود با حضور دست‌نشان به تیمی شکست‌ناپذیر تبدیل‌شده است، این تیم در شش دیدار اخیر خود تنها یک دیدار را مقابل صدرنشین لیگ واگذار کرده است، چهار تساوی و یک پیروزی مقابل تراکتورسازی باعث شده است مردمان دیار گیل و دیلم بیش‌ازپیش به ماندگاری سپیدرود در لیگ برتر امیدوار شوند.

در سوی مقابل شاگردان افشین قطبی در شش دیدار اخیر خود به دو پیروزی و دو تساوی دست‌یافته و دو دیدار را با شکست پشت سر گذاشتند، این تیم با کسب ۳۳ امتیاز در مکان ششم جدول جای دارد و نه شانسی برای صعود به لیگ قهرمانان دارد و نه خطر سقوط این تیم را تهدید می‌کند.

داوران دیدار سپیدرود – فولاد

قضاوت دیدار دو تیم که از ساعت ۱۷:۱۵ روز جمعه ششم اردیبهشت‌ماه در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار می‌شود بر عهده علیرضا فغانی بوده و مهدی الوندی، محسن سلطانی و محمدعلی پورمتقی وی را در امر قضاوت یاری می‌کنند، نظارت داوری این دیدار بر عهده اسماعیل صفیری است.

دیدار دو تیم با قضاوت شش داور برگزار می‌شود و موعود بنیادی فرد و  امیر عرب براقی به‌عنوان داوران پشت دروازه در امر قضاوت، داور وسط مسابقه را یاری می‌کنند.

ترکیب احتمالی دو تیم

سپیدرود رشت با سیستم احتمالی ۴۳۳ وارد زمین می شود و به‌سان هفته اخیر چشم به ساق های مهرداد بایرامی دوخته است، مهاجمی که در شش دیدار اخیر موفق شده است چهار بار دروازه رقبا را باز کند و نقش بسزایی در روند رو به رو رشد سپیدرود ایفا کند.

در سوی مقابل، فولادی ها با سیستم احتمالی ۴۳۳ پا به میدا می گذارند، بیت سعید وشیمبا امیدهای این تیم برای گلزنی مقابل سپیدرود بوده و روز سختی برای مدافعین سپیدرود رقم خواهند زد.

به گزارش فارس، دو تیم فوتبال سپیدرود رشت و فولاد خوزستان از ساعت ۱۷:۱۵ روز جمعه ششم اردیبهشت‌ماه در ورزشگاه سردار جنگل رشت به قضاوت علیرضا فغانی به مصاف یکدیگر می‌روند.