قطبی: عقب نشینی تیم ما در نیمه دوم طبیعی بود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودافشین قطبی، سرمربی تیم فولاد خوزستان اعتقاد دارد که بازی تیمش مقابل سپیدرود رشت دو نیمه متفاوت داشته است.

افشین قطبی پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل سپیدرود اظهار داشت: بازی خیلی جذابی بود و دو نیمه متفاوت داشت. ما در نیمه اول خوب کار کردیم و توانستیم در دفاع فضا را ببندیم و در ضدحملات مؤثر بودیم. گل دوم هم بسیار زیبا بود که توانستیم شیمبا را به خوبی در فضای خالی ببینیم.

وی در ادامه افزود: به تیم سپیدرود تبریک می‌گویم که در دو سه بازی اخیری که از آنها دیدم، پیشرفت خوبی داشتند. واقعاً در نیمه دوم این بازی هم فوق‌العاده بودند و در سه بازی آینده برای آنها موفقیت را آرزو می‌کنم. من این منطقه را خیلی دوست دارم.

مردم بسیار خوبی دارد و بازیکنانی هم که از شمال کشور می‌آیند، بازیکنان بسیار خوبی هستند. من فوتبال شمال کشور را خیلی دوست دارم و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در واکنش به طرح این موضوع که «تیم شما یک نیمه خوب بازی کرد و در نیمه دوم بازی خوبی را به نمایش نگذاشتید»، خاطرنشان کرد: وقتی تیمی در خانه یک بازی را ۴ بر یک می‌بازد، بحران سختی در قلب بازیکنان و کادرفنی می‌ماند.

ما هفته سختی داشتیم و خیلی مهم بود که جبران کنیم. به خصوص اینکه در نیمه دوم چهار گل را دریافت کردیم. وقتی ما ۲ بر صفر جلو بودیم، بازیکنانم نمی‌خواستند این نتیجه را از دست بدهند. به همین دلیل عقب نشینی‌کردیم و نمی‌خواستیم گل بخوریم.

قطبی یادآور شد: ما تحت تأثیر بازی خوب سپیدرود این‌گونه بازی کردیم و عقب‌نشینی ما در نیمه دوم طبیعی بود. چون وقتی جلو می‌روید، ممکن است در عدم تمرکز گل بخورید، پنالتی بدهید و نتیجه از دست برود. با این حال شرایط این بازی برای ما خیلی سخت بود و سپیدرود بازی باکیفیتی انجام داد.

در ۱۳ بازی اخیر که من سرمربی فولاد بودم، نیمه دوم این بازی یکی از سخت‌ترین روزهای ما بود و واقعاً تحت فشار بودیم. بازیکنان سپیدرود خیلی خوب جنگیدند و برای بقا تلاش می‌کردند. خوشبختانه پنالتی هم گل نشد تا بتوانیم در این بازی نتیجه بگیریم.

وی درباره نمایش متفاوت تیمش در نیمه دوم و اینکه فولاد عقب‌نشینی کرده بود، اظهار داشت: این تفکر فوتبال من نیست. نیمه دوم آن‌طور که می‌خواستم بازی کنم، بازی نکردیم. مربی می‌تواند تمریناتی انجام بدهد و ترکیبی بچیند که بازیکنان طبق آن بازی کنند.

با این حال وقتی به آخرهای لیگ می‌رسیم، اتفاقات از دست مربیان هم خارج می‌شوند. چون بازیکنان روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌اند، حس می‌کنم اینجا فقط پیروزی می‌خواستند. باید روی این مسئله کار کنیم، چون این سبک بازی مورد علاقه من نبود.