امید اهواز در رشت زنده ماند: فولاد به داد همشهری رسید

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودپیروزی تیم فولاد باعث شد سقوط استقلال خوزستان به لیگ یک فعلا عقب بیافتد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، هفته ها است که تیم استقلال خوزستان در رتبه آخر جدول شانزده تیمی رقابت های لیگ برتر قرار دارد. آبی های اهواز در آخرین بازی خود دیروز مقابل نساجی مازندران به تساوی رسیدند و امیدهایشان برای بقا کمتر از قبل شد.

با نتیجه ای که دیروز رقم خورد، فقط و فقط یک راه برای ماندن تیم استقلال در لیگ باقی ماند. اولین مورد از سری اتفاقاتی که باید برای وقوع این معجزه رخ می داد، شکست یا تساوی تیم سپیدرود در بازی امروز مقابل فولاد بود.

امروز این دو تیم در شهر رشت به مصاف هم رفتند و شاگران افشین قطبی موفق شدند با گل های افشین و پریرا میزبان خود را شکست دهند. این پیروزی علاوه بر خوشحالی فولادی ها، اندک امیدهای همشهری آنها را نیز برای بقا در لیگ برتر زنده نگه داشت.

دومین اتفاقی که استقلال خوزستان به آن نیاز دارد، شکست نفت مسجد سلیمان در دیدار فردا مقابل صنعت نفت آبادان است و بقیه نتایج هم مربوط به سه هفته پایانی است.

گل اول آرش به کام مسجدسلیمان!

آرش افشین موفق شد تا اولین گل خود را در اولین حضور فیکس خود برای فولاد به ثمر برساند. تیم فولاد در اولین دیدار امروز تا دقیقه ۶۰ با نتیجه ۲-۰ از سپیدرود رشت جلو افتاده است.

آرش افشین که برای نخستین بار در ترکیب ثابت تیم فولاد در این فصل قرار گرفت در اولین موقعیت بازی موفق شد تا پاس شیمبا را با یک کنترل زیبا و ضربه دقیق با پای چپ تبدیل به گل کند.

این گل به همراه گل شیمبا در ادامه بازی به اندوخته فولاد در پایان نیمه اول تبدیل شد تا قرمزهای اهواز با نتیجه ۲-۰ در نیمه اول پیروز به رختکن بروند، بردی که در صورت برد البته بیش از فولادی ها، مسجدسلیمانی ها را خوشحال خواهد کرد.

فرزاد جعفری با پاس گل بازگشت

فرزاد جعفری پاس گل‌ دوم امروز تیمش را به زیبایی داد تا سومین پاس گل این فصلش را ثبت کند. تیم فولاد تا پایان دقیقه ۶۵ توانسته برابر سپیدرود رشت  با نتیجه ۲-۰ به پیروزی برسد.

فرزاد جعفری که در بازی با پدیده و استقلال خوزستان دو پاس گل داده بود، در هفته قبل که فولاد با نتیجه ۴-۱ برابر صنعت نفت شکست خورد به دلیل محرومیت حضور نداشت و امروز بازهم در سمت راست خط دفاعی قرار گرفت و در دقیقه ۲۷ با یک سانتر دیدنی دومین گل تیمش را ساخت.

حضور‌ جعفری در سمت راست تیم‌فولاد یک برگه برنده برای تیم قطبی به حساب می آید.