فیروز کریمی از خودی خورد / اکبر آفاقی؛ کابوس شهرباران

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سرمربی نفت مسجد سلیمان بعد از اعزام به بیمارستان به شرایط مناسب جسمی دست یافته است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، فیروز کریمی که در هفته‌های پایانی فصل به عنوان سرمربی و جانشین علیرضا مرزبان به نیمکت نفت آبادان دست یافته است، در شرایطی که تیمش در جدال با سپیدرود گل خورد از سوی تماشاگران مورد هدف سنگ قرار گرفت و در ادامه راهی بیمارستان شد.

در این بین نکته عجیب این است که فیروز کریمی از سوی تماشاگران خودی مورد هدف قرار گرفته بود و با توجه به شکستگی سر روی زمین سرنگون شد. مشخص نیست این هوادار چرا در این لحظات حساس که تیمش در شوک دریافت گل قرار گرفته است با مصدوم کردن سرمربی تیم خودی باعث سخت شدن شرایط برای نفت مسجدسلیمانی‌ها شده است.

این دیدار که با توجه به حساسیت جدول و شرایط دو تیم که با خطر سقوط مواجه بودند، با حواشی زیادی همراه بود، در دقایق پایانی نیز جو خطرناکی را روی سکوها شکل داده بود و داور بارها با قطع بازی به دلیل جنجال روی سکوها و پرتاب سنگ و بطری به زمین، آن را قطع کرد.

سعید فتاحی، مسوول برگزاری این دیدار در پایان بازی در گفتگو با ورزش سه درباره وضعیت فیروز کریمی گفت: ایشان دچار آسیب شده بود و روانه بیمارستان شد. طبق آخرین اخباری که دریافت کرده‌ایم خوشبختانه مشکلی ایشان را تهدید نمی‌کند و دقایقی دیگر از بیمارستان مرخص خواهند شد.

اکبر آفاقی؛ کابوس شهر باران

اکبر آفاقی مهاجم تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان بار دیگر مقابل سپیدرود گلزنی کرد. اینبار تلخ تر از دیدار رفت.

دو هفته به پایان رقابت های لیگ برتر باقی مانده؛ اما هنوز در صدر جدول و نه در انتهای جدول شرایط به طور کامل مشخص نشده است.

در صدر در صورتی که سپاهان امروز مقابل ماشین سازی به برتری برسد و بتواند همین پیروزی یک بر صفر به دست آمده تا پایان نیمه اول را در مجموع ثبت کند، به سه امتیازی پرسپولیس می رسد و این یعنی رقابت همچنان ادامه خواهد داشت.

در پایین جدول حتی موقعیت از این هم حساس تر است. سقوط استقلال خوزستان قطعی شده ولی نفت مسجد سلیمان در پایان بازی امروز ۲۱ امتیازی شد و سپیدرود ۲۰ امتیازی.

البته تا دقیقه ۸+۹۰ این تیم سپیدرود بود که ۲۲ امتیازی شده بود و بالاتر از نفت مسجد سلیمان قرار گرفته بود ولی باز هم کابوس اکبر آفاقی برای شهر باران تکرار شد.

آفاقی در دیدار و در دوره سرمربیگری علیرضا مرزبان از راه دور زننده یکی از زیباترین گل های لیگ هجدهم در پیروزی یک بر صفر تیمش در رشت شد و سرنوشت دیدار برگشت هم با ساق های او گره خورده بود.

او بود که در دیداری که ۹ دقیقه وقت تلف شده توسط حیدری اعلام شده بود، یک دقیقه پیش از سوت پایان مقابل سپیدرود گلزنی کرد تا یک امتیاز بیشتر از این نبرد حساس و پرحاشیه نصیب قرمزپوشان نشود.

با این گل حالا سپیدرودی ها همچنان یک امتیاز کمتر از نفت مسجد سلیمان دارند؛ آنها دو بازی برابر نساجی مازندران و استقلال تهران دارند و نفت مسجد سلیمان به مصاف پیکان و ذوب آهن خواهد رفت. در بالای جدول هم هنوز رقابت داغ است.

پس دو هفته دیگر برای تمام تیم ها و به خصوص دو تیم سپیدرود و نفت مسجد سلیمان زمان باقی است تا همچنان برای هدف خود یعنی حضور در لیگ برتر نوزدهم حضور داشته باشند.