احتمالات سقوط؛ دو فینال برای سپیدرود و نفت

مدال

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – با ثبت نتیجه تساوی در دیدار امروز سپیدرود و نفت مسجدسلیمان، معادلات سقوط به لیگ یک پیچیده‌تر از قبل شد.

دیدار پرتنش سپیدرود و نفت با یک پنالتی پر حرف و حدیث، مصدومیت فیروز کریمی و اعزام وی به بیمارستان، ۱۰ دقیقه وقت تلف شده و گل دقیقه ۹۹، پایانی جنجالی داشت و حال مسجدسلیمانی‌ها در صورت پیروزی در هر دو بازی پایانی خود به طور قطع در لیگ برتر باقی خواهند ماند.

در ادامه با توضیح اینکه با توجه به قطعی شدن سقوط استقلال خوزستان به لیگ یک، خطر سقوط به سطح دوم فوتبال ایران تنها یک تیم لیگ برتری دیگر را تهدید می‌کند، وضعیت نفت مسجدسلیمان و سپیدرود را به جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

نفت مسجدسلیمان

گل دقیقه ۹۹ اکبر آفاقی به سپیدرود در بازی امروز می‌تواند کلید بقای نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر باشد. در صورتی که بازی امروز به تساوی کشیده نمی‌شد نفت در حال حاضر با ۲ امتیاز کمتر از سپیدرود در رده پانزدهم جدول حضور داشت و با تساوی حاصله، این نفت بود که با ۲۱ امتیاز در منطقه امن جدول باقی ماند.

کسب دو پیروزی در بازی‌های باقی‌مانده مقابل پیکان و ذوب‌آهن ضامن بقای نفت در لیگ برتر خواهد بود اما نکته نگران‌کننده، ناکامی این تیم در کسب پیروزی در ۱۴ بازی اخیر بوده و آخرین برد این تیم مقابل پیکان در بازی دور رفت حاصل شده است.

نفت در نیم‌فصل دوم در تمامی بازی‌های خارج از خانه خود مغلوب شده و در خانه به جز یک بازی، تمامی بازی‌های خود را مساوی کرده است که ادامه این روند در دو بازی باقی‌مانده به معنای کسب تنها یک امتیاز برای این تیم خوزستانی خواهد بود.

با وجود اینکه نفت با تساوی در بازی امروز شانس خود برای بقا در لیگ برتر را افزایش داده، اما تداوم بقای این تیم در لیگ برتر، نیاز به سه امتیاز بازی‌های پیش رو خواهد داشت.

هفته بیست و نهم/ پیکان – نفت مسجدسلیمان/ ورزشگاه شهدای شهر قدس/ ساعت: ۲۱:۰۰

هفته سی‌ام/ نفت مسجدسلیمان – پیکان/ ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان/ ساعت ۲۱:۰۰

سپیدرود

سپیدرود تنها چند ثانیه تا کسب یک پیروزی ارزشمند مقابل حریف مستقیم خود در مسیر بقا در لیگ برتر فاصله داشت با این حال حاصل عملکرد شاگردان دست نشان در مسجدسلیمان تنها یک امتیاز بود تا در پایان بازی‌های هفته بیست و هشتم سپیدرود با ۲۰ امتیاز در رده پانزدهم جدول حضور داشته باشد.

سپیدرود حتی با دو پیروزی در بازی‌های باقی‌مانده نیز ممکن است به لیگ یک سقوط کند با این حال دست‌نشان و شاگردانش امیدوارند تا نفت با تداوم روند نتیجه گیری خود در نیم فصل دوم، در دو بازی باقی‌مانده خود امتیاز از دست بدهد و سپیدرود فاصله یک امتیازی خود با نفت را در این دو بازی پیش رو جبران کند.

بازی با نساجی بحران زده در خانه فرصت خوبی برای سپیدرود است تا سه امتیاز دیگری از بازی های خانگی به اندوخته نه چندان زیاد خود اضافه کند هر چند سرخ پوشان رشتی در هفته پایانی برابر استقلالی که حتی شانس قهرمانی هم دارد کار دشواری در ورزشگاه آزادی در پیش خواهند داشت.

هفته بیست و نهم/ سپیدرود – نساجی/ ورزشگاه سردار جنگل رشت/ ساعت: ۲۱:۰۰

هفته سی‌ام/ استقلال – سپیدرود/ ورزشگاه آزادی تهران/ ساعت ۲۱:۰