دست نشان: جایی که ناظر بازی را قبل از مسابقه می زنند من چه بگویم؟ / جای شکر دارد که زنده ایم!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نادر دست نشان، سرمربی تیم سپیدرود رشت گفت: من تعجب می‌کنم فدراسیون فوتبال چرا اجازه می‌دهد در این شرایط مسابقات برگزار شود.

به گزارش سایت سپیدرود، نادر دست نشان در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم، درباره تساوی یک – یک تیمش در دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: به این شکل برگزار کردن مسابقات ظلم است. من تعجب می‌کنم چرا فدراسیون اجازه می‌دهد چنین مسابقاتی برگزار شود.

جایی که ناظر بازی قبل از شروع مسابقه مورد حمله قرار می‌گیرد، ما چه بگوییم؟ وقتی ما در حال پیاده شدن از اتوبوس بودیم، عده‌ای داشتند سعید فتاحی را می‌زدند! در طول بازی هم سراسر با استرس، ترس و نگرانی بازی کردیم. با بلندگوهای که ورود آنها به استادیوم ممنوع است،‌ ناظر،‌ بازیکن و سرمربی حریف را تهدید می‌کردند. اینها اتفاقات عجیبی است.

وی افزود: مسجدسلیمان شهر بافرهنگی است. ما اشتباه می‌کنیم اجازه می‌دهیم ۱۰، ۱۵ نفر فرهنگ خوزستان را زیر سؤال ببرند. بعد از بازی تعدادی زیادی از مردم ما را دیدند و بابت رفتار این افراد عذرخواهی کردند. این رفتارها در حال ترویج پیدا کردن است.

داور بازی خودش اعلام می‌کند امنیت وجود ندارد، اما بازی را برگزار می‌کند و نتیجه‌اش می‌شود همین اشتباهات. کمیته داوران وقت‌های تلف شده را حساب کند و ببیند این بازی چقدر وقت تلف شده داشته است.

در ضمن عمده این وقت‌های تلف شده هم به تیم میزبان مربوط می‌شد. چرا ما باید وقت‌های تلف‌ شده آنها را تحمل کنیم! تماشاگران حریف اشتباهاً مربی خودشان را زده‌اند، چرا ما باید وقت‌های تلف شده آن را تحمل کنیم؟

سرمربی تیم سپیدرود در ادامه با اشاره به پرتاب سنگ از سوی هواداران مسجدسلیمانی و برخورد آن با سر فیروز کریمی تصریح کرد: این اتفاقات با جان مربی‌ها بازی می‌کند. اگر کریمی شرایطش حادتر بود و می‌مُرد چه اتفاقی برای فوتبال ما می‌افتاد. با این وضعیت من در مورد کیفیت فنی این بازی نمی‌توانم صحبت کنم، جز اینکه بگویم آقای داور پنالتی ما نگرفتی و خطا را بیرون از محوطه آوردی، آن هم به این دلیل که ابوالفضلی داور خط از گوشی به تو اعلام کرد خطا بیرون محوطه است.

خیلی جالب است، کمک داور از ۶۵ متری تشخیص داد این صحنه خارج از محوطه جریمه بود. یا در اخطارهایی که به بازیکنان ما داده شد هم همین وضع بود. نمی‌دانم ابوالفضلی چه شناختی از حسین شنانی داشت، هر اتفاقی در بازی می‌افتاد سریع می‌گفت شماره ۱۴ سپیدرود بود. من دقیقاً کنار او بودم و می‌شنیدم چه می‌گفت. حتی در بین نیمه حیدری به شنانی گفت چرا در همه حاشیه‌ها هستی!

«کیومرث بیات مدعی است داور به خاطر جو ورزشگاه مجبور به اعلام پنالتی به سود نفت مسجدسلیمان شده است.»، دست‌نشان در واکنش به طرح این موضوع گفت: بله، الان فیلمش موجود است. داور با پنالتی که اعلام کرد تیم ما را تحت فشار قرار داد. شما گل بازی را نگاه کنید.

اکبر آفاقی با دست راستش توپ را جلو می‌اندازد و گل می‌زند. آقای داور! چرا ۹ دقیقه وقت تلف‌شده می‌گیری؟ شما بروید و حساب کنید، اگر وقت تلف شده بیشتر از هفت دقیقه شد. بیشتر این مدت را هم بازیکنان حریف روی زمین افتاده بودند. این اتفاقات باعث می‌شود کیفیت واقعی فوتبال از بین برود.

تیم نفت زحمت زیادی کشید، اما زیبایی‌های فوتبال زیر سؤال رفت. در بین نیمه بازی، ناظر تشخیص داد امنیت وجود ندارد و به همین دلیل تمام بازیکنان نیمکت‌نشین ما را به رختکن فرستاد. فتاحی و تیموری واقعاً‌ هنر کردند که توانستند این بازی را برگزار کنند.

داوران هم  هنر کردند این بازی را قضاوت کردند، اما به چه قیمتی؟ نمی‌دانم چه بگویم، فقط خدا را شکر می‌کنم که فتاحی و تیموری و سایر عوامل باعث شدند تا ما زنده از ورزشگاه بیرون بیاییم. الان فقط می‌توانم همین را بگویم که همین برای ما جای شکر دارد که زنده‌ایم و می‌توانیم زندگی کنیم!