سپیدرود رشت – نساجی قائمشهر: اینبار برای بقا / آبشک: سپیدرود مظلوم واقع شد

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – دو تیم شمالی بعد از دو فصل بار دیگر در دیداری حساس و سرنوشت ساز برابر یکدیگر قرار خواهند گرفت.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه”، ۱۱ اردیبهشت ۹۶ یک روز تاریخی برای فوتبال رشت محسوب می‌شود. آنها بعد از سال‌ها حضور در لیگ‌های استانی، دسته سوم، دوم و در نهایت لیگ آزادگان، موفق شدند در یک دیدار دراماتیک برابر نساجی در هفته پایانی به برتری دست یابد و راهی لیگ برتر شوند.

در یک دیدار پرگل و نزدیک، ابتدا نزهتی با گل خود سپیدرود را پیش انداخته بود و در ادامه تهی دست دومین گل را برای سرخپوشان رشتی به ثمر رساند. اما این عباس زاده بود که موفق به ثبت گل ۲۴ام خود برای نساجی شد تا فاصله کمتر شود.

در نیمه دوم نیز غلامعلی تبار با گل خود و با تساوی کشاندن بازی، استادیوم را در شوک فرو برد. شایان مصلح، مدافع کنونی پرسپولیس و پدیده آن فصل سپیدرود اما با حرکت خود داخل محوطه جریمه نساجی یک پنالتی نصیب تیمش کرد تا حسین کعبی در دقیقه ۷۸ گل برتری تیمش را به ثمر برساند و با این پیروزی آنها جشن صعود به لیگ برتر را در استادیوم برپا کردند.

اکنون باز در اردیبهشت ماه سپیدرود در لیگ برتر حضور دارد و نساجی مازندران نیز توانسته اولین تجربه خود را در این رقابت‌ها پشت سر بگذارد. آنها اکنون در هفته بیست و نهم و ماقبل پایانی، یک جدال سرنوشت ساز دیگر روبروی یکدیگر برگزار خواهند کرد و اینبار البته با طعم امیدواری بزرگ در رشت برای بقا.

نساجی که دو فصل قبلتر یکی از پاک‌ترین نمایش‌های خود را برابر سپیدرود به نمایش گذاشته بود و با ثبت دو گل در رشت، کار صعود آنها را تا حد زیادی غیرممکن کرده بود، اینبار هم به نظر می‌رسد شرایط سختی را برای حریف شکل دهد.

شاگردان نادر دست نشان بعد از تساوی ثانیه‌های پایانی برابر نفت مسجد سلیمان، امیدوارند تا با دستیابی به امتیاز کامل این جدال خانگی، شانس بقای خود را افزایش دهند، هرچند آنها هفته پایانی لیگ باید در استادیوم آزادی یکی از سخت‌ترین دیدارهای خود را برابر استقلال تهران برگزار کنند.

آبشک: سپیدرود مظلوم واقع شد

نساجی روز گذشته دومین باخت خود در ورزشگاه شهید وطنی را تجربه کرد. شاگردان مجید جلالی علی‌رغم نمایش خوبی که داشتند برابر صنعت نفت با نتیجه ۲-۱ شکست خوردند تا رکورد خوب خانگی خود را از دست بدهند. محمد آبشک، هافبک این تیم در گفت و گو با ما در خصوص این شکست تلخ گفت

۱۰ نفره شدن تیم حریف تاثیر بدی روی تیم ما گذاشت. آن‌ها متحدتر شدند و از طرفی بازیکنان ما فکر کردند که کار تمام شده و حریف را دست کم گرفتند. داور بعد از آن اخراج خیلی با نفت مهربان بود و بیشتر خطاهای ۵۰-۵۰ را به آن‌ها داد.

ما در خانه برابر مدعیان نباختیم و دوست داشتیم نفت را هم ببریم که نشد و باخت فاجعه آوری تجربه کردیم. در نیمه دوم نیز طبیعی بود که جلو برویم. صنعت به هدف خود رسیده بود و ما هم نمی‌خواستیم شرمنده هواداران بشویم. اما هر چه زدیم به در بسته خورد و نشد که جبران کنیم.

با توجه به اینکه حساسیت زیادی در این دیدار وجود نداشت اما هواداران زیادی به ورزشگاه آمده بودند؛ آبشک در واکنش به این حرف گفت: دلخوشی هواداران نساجی است.

در رشت، انزلی و قائمشهر با تیمشان زندگی می‌کنند. خیلی چیزها در این تیم وجود دارد که بازیکنان آخر فصل آن را می‌گویند ولی ما تا به اینجا به عشق هواداران کار کرده‌ایم و فقط برای آن‌ها به میدان می‌رویم.

وی در خصوص مشکلاتی که در تیم وجود دارد نیز گفت: الان دو هفته مانده به پایان لیگ من به شخصه نزدیک به ۶۰ درصد پول گرفته‌ام. پدر من فوت کرد و هیچ کس از باشگاه نساجی حتی برای تسلیت به من حاضر نشد. آقای حدادیان که ایران نبودند اما از مسئولان باشگاه هم نیامدند.

حتی حاضر نشدند یک قران به من پول بدهند تا در ختم پدرم مشکلی نداشته باشم. نمی‌خواهم چیزی بگویم اما نساجی من را تنها گذاشت. از پولی که طلب داشتم انتظارم این بود که درصدی بدهند تا مشکلی نباشد اما آن‌ها از این کار هم دریغ کردند.

هافبک نساجی در خصوص فعالیتش در فصل آینده گفت: هیچ چیزی معلوم نیست. واقعا هواداران بزرگی داریم که به خاطر آنها مانده ام. فعلا با هیچ باشگاهی صحبت نکردم تا این دو بازی باقی مانده هم تمام شود. ما باید تا آخر فصل بهترین عملکرد را داشته باشیم و بعد از آن برای فصل آینده تصمیم بگیریم.

نساجی این هفته در دیدار حساسی به مصاف سپیدرود می‌رود. آبشک که سابقه بازی در این تیم را دارد درباره مسابقه یاد شده گفت: من اواخر بازی سپیدرود با نفت را دیدم. واقعا ناراحت کننده بود و آنها مظلوم واقع شدند.

شرایط داوری به ضرر تیم سابقم شد و به نوعی قربانی شرایط شدند. به هر حال بازی حساسی داریم اما سپیدرود آنقدر توانایی دارد که در لیگ بماند. اول فصل یک سری اتفاقات رخ داد که بر خلاف هدف آنها بود و فقط امیدوارم در لیگ بمانند.

ما با تمام توان بازی می کنیم و امیدوارم همه چیز فوتبالی جلو برود و در نهایت تیم شهرم نیز ماندگار شود.