آخرین تبعیدی لیگ برتر؛ سپیدرود یا نفت MIS؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – استقلال خوزستان به دسته پایین‌تر سقوط کرده و دومین تیم سقوط‌کننده باید از بین سپیدرود رشت و نفت مسجدسلیمان انتخاب شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرورزشی، روی کاغذ شانس تیم نفت مسجدسلیمان برای بقا بیشتر است به این خاطر که یک امتیاز بیشتر از سپیدرود اندوخته است. در عین حال باید به این نکته اشاره کرد که در دو هفته باقی‌مانده نقش حریفان در سقوط یا بقای این دو تیم حائز اهمیت است.

در هفته پیش رو سپیدرود میزبان نساجی است، اما نفت مسجدسلیمان باید در خانه تیم پیکان بازی کند. شانس تیم سپیدرود برای کسب سه امتیاز، بیشتر از نفت مسجدسلیمان است، چون در خانه با نساجی بازی می کند.

نساجی در بازی آخر خود در خانه به تیم صنعت نفت آبادان دو بر یک باخت، آن هم در شرایطی که نفت بیش از ۸۰ دقیقه ده نفره بازی کرد. از سویی نساجی در همه هفته های اخیر نشان داد مهاجم گلزن ندارد و در استفاده از موقعیت ها تیم خوبی نیست.

ما در هفته پایانی بالعکس شانس تیم نفت مسجدسلیمان برای کسب سه امتیاز بیشتر از سپیدرود است به این خاطر که تیم نادر دست نشان باید در خارج از خانه با تیم استقلال بازی کند، اما نفت مسجدسلیمان در خانه میزبان ذوب‌آهن است.

نساجی، پیکان، استقلال و ذوب‌آهن چهار تیمی هستند که در دو هفته پیش رو نقش تعیین‌کننده‌ای در سقوط و یا بقای این دو تیم خواهند داشت. البته که تلاش این دو تیم هم می‌

 تواند در خوشبختی آن‌ها نقش داشته باشد و در این شکی وجود ندارد. انتظار اهالی فوتبال از چهار تیم مورد اشاره این است که برابر سپیدرود رشت و نفت مسجدسلیمان ارائه‌گر بازی جوانمردانه ای باشند، اما ماندن سپیدرود و نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر شاید اتفاق کوتاه‌مدتی باشد، چون هر دو تیم با چالش مالی مواجه هستند و اگر این فصل موفق به ماندن شوند قطعاً در فصل آتی دوباره با خطر سقوط مواجه خواهند شد.

در فوتبال حرفه‌ای اگر تیم‌ها از پس هزینه های جاری خود برنیایند در نهایت سقوط خواهند کرد و حتی نابود خواهند شد، چون هیچ حرفه‌ای بدون پول پایدار نیست و فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست.

برنامه دو هفته باقی مانده تیم های سپیدرود رشت و نفت مسجدسلیمان از این قرار است:

هفته بیست و‌ نهم

سپیدرود رشت – نساجی مازندران

پیکان – نفت مسجدسلیمان

هفته سی ام

استقلال – سپیدرود رشت

نفت مسجدسلیمان – ذوب آهن