دربی شمالی‌ها در رشت: تلاش برای بقا

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم فوتبال نساجی مازندران در هفته بیست و نهم بازی های لیگ برتر باشگاه های کشور روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در رشت به مصاف تیم ریشه‌دار سپیدرود می‌رود.

بازی این دو تیم شمالی همواره دیدنی و جذاب است بخصوص اینکه در این بازی سپیدرود در خطر سقوط است و با تمام توان برای برد بازی خواهد کرد.

در بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید اما اکنون نساجی دیگر نیاز مبرمی به پیروزی ندارد و بنابراین بعید است که بازیکنان این تیم بخواهند مثل سپیدرودی ها خودشان را به آب و آتش بزنند.

سپیدرود اگر بتواند پیروز شود هم ماندنش در لیگ برتر قطعی نیست و باید امیدوار باشد که پیکان از نفت مسجدسلیمان امتیاز بگیرد.تیم فوتبال نساجی مازندران در هفته بیست و نهم بازی‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور در رشت به مصادف سپیدرود رشت می‌رود.

شاگردان نادر دست‌نشان مربی قائم‌شهری تیم سپیدرود که هفته گذشته تا دقایق پایانی در دیدار حساس با نفت مسجد سلیمان تیم برتر میدان بودند اما این دیدار حساس و پرحاشیه در نهایت با نتیجه تساوی ۱ بر ۱ به پایان رسید تا همچنان شانس بقا خود را روی کاغذ حفظ کنند.

اما رشتی ها برای ماندن در لیگ برتر تنها دو هفته فرصت دارند تا کار غیرممکن را ممکن کنند البته نتیجه گرفتن سپیدرودی‌ها صد درصد به نتیجه دیدارهای آینده تیم نفت مسجدسلیمان نیر مرتبط خواهد بود.

در آن سوی میدان نیز تیم نساجی مازندران با رهبری مجید جلالی تبدیل به تیم منسجم و قابل احترامی تبدیل شده اما این تیم هفته گذشته در قائم‌شهر با نتیجه ۲ بر ۱ از صنعت نفت آبادان شکست خورد.

تیم نساجی مازندران با ۵ پیروزی ۱۵ تساوی و ۸ شکست با ۳۰ امتیاز در رده دوازدهم جدول قراردارد و در آن‌ سوی میدان نیز تیم ریشه‌دار و دوست داشتی شمالی‌ها با کسب ۲۰ امتیاز در رده پانزدهم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال کشور قرار دارد.

سپیدرود رشت – نساجی مازندران/ شنبه ۲۱ اردیبهشت/ ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه/ ورزشگاه سردار جنگل رشت

دربی شمال بدون اینکه برای تیم ۳۰ امتیازی و رده یازدهمی نساجی از لحاظ جدولی حساسیت خاصی داشته باشد برای سپیدرود حکم نبرد مرگ و زندگی را دارد.

سپیدرود هفته گذشته در دقیقه ۹۹ سه امتیاز بازی با نفت مسجد سلیمان و فرصت قرار گرفتن در رتبه‌ای بالاتر از شاگردان فیروز کریمی در انتهای جدول لیگ را از دست داد و بازیکنان این تیم ۲۰ امتیازی که روی پله پانزدهم ایستاده‌اند، خوب می‌دانند با توجه به اینکه در هفته پایانی لیگ باید در دیداری فوق العاده دشوار در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال بروند، سه امتیاز دیدار با تیم مجید جلالی برای آن‌ها مانند طلای ناب است.

نکته نگران کننده برای رشتی‌ها این است که نادر دست نشان، سرمربی شان برای دیدار با نساجی محروم است و باید بازی را از روی سکو‌ها مسابقه را تماشا کند. البته حسین شنانی، هافبک تاثیرگذار سپیدرود هم به دلیلی مشابه نمی‌تواند مقابل قائمشهری‌ها به میدان برود. در سوی مقابل هیچ یک از بازیکنان تیم مازنی برای این بازی محروم نیستند.

مسئولان باشگاه نساجی پس از تساوی مقابل استقلال خوزستان قعرنشین و شکست در دیدار خانگی برابر صنعت نفت آبادان بازیکنان خود را ۱۰ درصد جریمه کردند و به همین دلیل شاید آن‌ها انگیزه چندانی برای بازی حساس با سپیدرود نداشته باشند. البته این امر دلیل نمی‌شود آن‌ها آبروی فوتبالی خود را کنار بگذارند و به راحتی قافیه را به سپیدرود واگذار کنند.

سپیدرود با بردن نساجی در صورت توقف نفت مقابل پیکان به رده چهاردهم صعود می‌کند، اما باخت در این بازی هم تاثیری روی جایگاهش ندارد.

در سوی مقابل نساجی با کسب ۳ امتیاز این بازی در صورت توقف پیکان مقابل نفت و شکست صنعت نفت از استقلال به رده نهم می‌رسد. با این وجود شکست شاگردان جلالی هم احتمال دارد منجر به سقوط این تیم به رده سیزدهم شود.

بازی رفت ۲ تیم با تساوی ۲ – ۲ پایان یافت که مهرداد عبدی و محمد مهدی نظری برای نساجی و میلاد شیخی سلیمانی و محمد غلامی برای سپیدرود گلزنی کردند.

داور: مهدی سیدعلی

کمک ها: رضا سخندان – سعید علی نژادیان

کمک داوران اضافی: علی صفایی – یاسر همرنگ

داور چهارم: مهدی عالیقدر

ناظر داوری: محسن ترکی