کامبک: اتفاقی که سپیدرود برای زندگی نیاز دارد

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – شاگردان نادر دست نشان برای بقا در لیگ برتر باید نتیجه بازی دور برگشت سال گذشته را تکرار کنند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایلنا، در بازی هفته بیست و نهم لیگ برتر امروز سپیدرود رشت در ورزشگاه سردار جنگل میزبان تیم نساجی مازندران است.

شرایط سرخپوشان گیلانی در جدول رده بندی و تلاش برای بقا در لیگ برتر ناخواسته این بازی را حساس می‌کند و آنها برای نگه داشتن سهمیه لیگ برتری رشت باید به سه امتیاز این بازی دست پیدا کنند.

سپیدرود رشت به همراه نادر دست نشان در سال جدید تنها مقابل فولاد خوزستان شکست خورده و در ۶ مسابقه ۷ امتیاز کسب کرده است تا اکنون با ۲۰ امتیاز در رده پانزدهم جدول رده بندی جای داشته باشد.

موثرترین بازیکن سپیدرود در هفته‌های اخیر مهرداد بایرامی در خط حمله بوده که چهارمرتبه گلزنی کرده و آمار خط هجومی سرخپوشان را قابل توجه‌تر کرده است.

نساجی با تغییر کادر فنی خود موفق‌تر از قبل کار کرده؛ مجید جلالی به تیم روحیه  مضاعفی تزریق کرد و باعث شد نتایج قابل توجهی بگیرند. آنها در مقابل تیم‌های بزرگ در نیم فصل دوم مسابقات آمار خوبی داشتند و نشان داده‌اند که حریف آسانی نیستند.

نساجی در ۹ دیدار اخیر خود در لیگ برتر ۲ شکست و ۶ مساوی داشته و در ۴ دیدار برای گلزنی ناکام بوده است.

رویارویی امروز سپیدرود و نساجی برای چهارمین مرتبه در چارچوب بازی‌های لیگ برتر به وقع می‌پیوندد. در سه بازی گذشته یک برد برای هر دو تیم بوده و دیگر مسابقه هم با تساوی به پایان رسیده بود.

در بازی نیم فصل اول در خانه نساجی بازی با تساوی به پایان رسیده بود. سپیدرود و نساجی پیش از اینکه پا به مسابقات لیگ برتر بگذارند یک مرتبه دیگر در وهله‌ای حساس برابر هم قرار گرفته بودند.

در بازی که سپیدرود موفق شد با پنالتی حسین کعبی جواز صعود به لیگ برتر را کسب کند، نساجی مازندران در ورزشگاه عضدی حریف سرخپوشان بود.

در آن مسابقه که جدال جذابی بین دو تیم شکل گرفته بود نماینده قائمشهر بازی را به تساوی کشانده بود اما تیم ریشه دار گیلانی موفق به کامبک شد تا روز فراموش نشدنی در رشت ثبت شود.

شاگردان نادر دست نشان بیش از هر چیزی دیگری به سه امتیاز این بازی نیاز دارند و در مسیر بازگشت به نتایج خوب پس از جدایی علی کریمی نیم نگاهی هم به بازی نفت مسجد سلیمان برابر پیکان دارند.

نفت مسجد سلیمان با یک امتیاز بیشتر از سپیدرود در مرز سقوط قرار دارد و در صورت نتیجه نگرفتن در این بازی شانس رقیب بیشتر خواهد شد.

پیش‌بازی

تیم سپیدرود در یکی از حساس‌ترین برهه‌های حضورش در لیگ برتر به سر می‌برد. شاگردان نادر دست نشان اکنون با ۳ پیروزی، ۱۱ مساوی و ۱۴ باخت و کسب ۲۰ امتیاز در رتبه پانزدهم جدول قرار دارند و اگر می‌خواهند همچنان به بقا در لیگ برتر امیدوار باشند باید با پیروزی زمین مسابقه با نساجی را ترک کنند.

نادر دست نشان هم بازیکن و هم سرمربی نساجی بوده و در بازی فردا انگیزه‌های دوچندانی برای عرض اندام خود خواهد داشت.

در نقطه مقابل نساجی قائم شهر با باخت ۲ بر ۰ مقابل صنعت نفت آبادان در شرایط روحی خوبی به سر نمی‌برد مخصوصاً این که به نظر می‌رسد دچار اختلافات داخلی نیز شده است.

شاگردان مجید جلالی با ۵ پیروزی، ۱۵ مساوی و ۸ باخت و کسب ۳۰ امتیاز در رتبه یازدهم جدول قرار دارند و خیالشان بایت بقای در لیگ برتر راحت است. آن‌ها به دنبال تک رقمی کردن رتبه خود در اولین فصل حضور هستند و باید دید دوئل شمالی‌های لیگ برتر به کجا خواهد انجامید.

تقابل‌های قبلی دو تیم

سپیدرود