سپیدرود رشت یک – نساجی مازندران سه: مهدوی یک تنه نسخه سقوط را پیچید! / سقوط سپیدرود مبارک همه!

در روزی که بازیکن بی کیفیتی به نام محمدرضا مهدوی که در دو فصل اخیر برای حضور در سپیدرود از هیچ کاری دست بر نداشت با موقعیت سوزی های فراوان و از دست دادن دروازه های خالی نسخه سپیدرود را پیچید تا تیمی که با رنج و مشقت فراوان خود را به سطح نخست فوتبال رسانده بود با باندبازی و دسیسه بازیکنان تمام شده به سقوط سلام کند.

مبارک تمام کسانی که با کم کاری و بی غیرتی این سقوط را رقم زدند!

سپیدرود ۱ (محمد بلبلی دقیقه ۹۱) – ۳ (سجاد عاشوری دقیقه ۷۲، رحمان جعفری دقیقه ۷۴ و ۸۶) نساجی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودهفته بیست و نهم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

شنبه بیست و یکم اردی بهشت ماه ۹۸ – ساعت ۲۱:۳۰

ورزشگاه سردارجنگل رشت، تماشاگر:  ده هزار نفر

داور:

مهدی سیدعلی

کمک ها:

رضا سخندان – سعید علی نژادیان

داوران پشت دروازه:

علی صفایی – یاسر همرنگ

داور چهارم: مهدی عالیقدر ، ناظر: محسن ترکی

کارت زرد:

مهرداد عبدی دقیقه ۱۹، علی شجاعی دقیقه ۳۵، حامد لک دقیقه ۴۱، فرشاد فرجی دقیقه ۵۹، احمد عبدالله زاده دقیقه ۸۸ (نساجی) – میثم تهیدست دقیقه ۴۵، محمد بلبلی دقیقه ۴۶، محمدرضا مهدوی دقیقه ۶۷ (سپیدرود)

ترکیب سپیدرود رشت:

 

کوروش ملکی، میثم تهیدست، میلاد شیخی سلیمانی، میثم فردوسی (از دقیقه ۶۹ حسین ابراهیمی)، محمدرضا مهدوی (از دقیقه ۸۵ مهدی محمدیاری)، امین جوادی مقدم (از دقیقه ۶۸ علی عباسی)، مهرداد بایرامی، ابراهیم لطفی، هومن ربیع‌زاده، محمد بلبلی و میلاد قربان زاده.

سرمربی: نادر دست نشان.

ترکیب نساجی مازندران:

حامد لک، فرشاد فرجی، مجتبی ممشلی، مهرداد عبدی، محمدمهدی نظری (از دقیقه ۸۶ محمد عباس زاده)، محمد آبشک، احمد عبدالله زاده، حامد شیری، سید محمد میری، علی شجاعی (از دقیقه ۶۳ رحمان جعفری)و سجاد عاشوری.

سرمربی: مجید جلالی.

شرح بازی:

دربی شمال بدون اینکه برای تیم ۳۰ امتیازی و رده یازدهمی نساجی از لحاظ جدولی حساسیت خاصی داشته باشد برای سپیدرود حکم نبرد مرگ و زندگی را دارد.

سپیدرود هفته گذشته در دقیقه ۹۹ سه امتیاز بازی با نفت مسجد سلیمان و فرصت قرار گرفتن در رتبه‌ای بالاتر از شاگردان فیروز کریمی در انتهای جدول لیگ را از دست داد و بازیکنان این تیم ۲۰ امتیازی که روی پله پانزدهم ایستاده‌اند، خوب می‌دانند با توجه به اینکه در هفته پایانی لیگ باید در دیداری فوق العاده دشوار در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال بروند، سه امتیاز دیدار با تیم مجید جلالی برای آن‌ها مانند طلای ناب است.

نکته نگران کننده برای رشتی ها این است که نادر دست نشان، سرمربی شان برای دیدار با نساجی محروم است و باید بازی را از روی سکو‌ها مسابقه را تماشا کند. البته حسین شنانی، هافبک تاثیرگذار سپیدرود هم به دلیلی مشابه نمی‌تواند مقابل قائمشهری‌ها به میدان برود. در سوی مقابل هیچ یک از بازیکنان تیم مازنی برای این بازی محروم نیستند.

سپیدرود با بردن نساجی در صورت توقف نفت مقابل پیکان به رده چهاردهم صعود می‌کند، اما باخت در این بازی هم تاثیری روی جایگاهش ندارد. در سوی مقابل نساجی با کسب ۳ امتیاز این بازی در صورت توقف پیکان مقابل نفت و شکست صنعت نفت از استقلال به رده نهم می‌رسد. با این وجود شکست شاگردان جلالی هم احتمال دارد منجر به سقوط این تیم به رده سیزدهم شود.

بازی رفت ۲ تیم با تساوی ۲ – ۲ پایان یافت که مهرداد عبدی و محمد مهدی نظری برای نساجی و میلاد شیخی سلیمانی و محمد غلامی برای سپیدرود گلزنی کردند.

دقایق حساس:

دقیقه ۱: نخستین کرنر بازی در همان دقیقه نخست برای سپیدرود بدست آمد که ضربه ارسالی مهدوی را مدافعان نساجی دور کردند.

دقیقه ۳: شوت بایرامی با فاصله راهی اوت شد.

دقیقه ۵: خطای مدافعان نساجی بر  روی محمد بلبلی را داور یک ضربه ایستگاهی اعلام کرد که شوت جوادی مقدم را حامد لک با مشت به اوت فرستاد.

دقیقه ۸: کوروش ملکی با خروج از دروازه ارسال خطرناک سجاد آشوری را دفع کرد.

دقیقه ۱۱: نخستین کرنر برای نساجی بدست آمد که ضربه ارسالی توسط شجاعی را کوروش ملکی با مشت به میانه های زمین بازگرداند.

دقیقه ۱۸: از روی یک ضربه ی کرنر ضربه ی سر میلاد شیخ سلیمانی از روی خط شش قدم را حامد لک مهار کرد.

دقیقه ۲۵: در یک موقعیت تک به تک شوت مهرداد شجاعی را ملکی به سختی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳۰: بازهم بر روی یک کرنر برای سپیدرود ضربه ی سر میلاد شیخ سلیمانی را حامد لک به خارج محوطه جریمه فرستاد.

دقیقه ۴۱: پاس در عمق بلبلی را حامد لک با خروج از دروازه مهار کرد تا مهرداد بایرامی به توپ نرسد و همچنان در عطش گلزنی بماند.

دقیقه ۴۳: ارسال آشوری از روی کرنر و ضربه پشت سر شیری به عبدی رسید که ضربه سر او از بالای دروازه سپیدرود به اوت رفت.

دقیقه ۴۶: شوت محمد بلبلی با فاصله اندک راهی خارج شد.

دقیقه ۵۰: یک موقعیت خطرناک گلزنی به راحتی برای سپیدرود از دست رفت. ضربه مهرداد بایرامی از روی خط دروازه عرضی ارام ارام عبور کرد و راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ۵۲: پاس در عمق عالی بایرامی را بلبلی نتوانست در موقعیت تک به تک استفاده کند و بازیکنان نساجی توپ را به کرنر زدند.

دقیقه ۵۵: ضربه ی سر میلاد شیخی سلیمانی را مدافع نساجی از روی خط دروازه بیرون کشید.

دقیقه ۵۶: فرجی توپ را از روی خط دروازه برگشت داد و اجازه نداد ضربه سر بایرامی روی توپ ارسالی از کرنر تبدیل به گل شود.

دقیقه ۶۴: ارسال جوادی‌مقدم و ضربه سر شیخ‌سلیمانی باز هم راهی به دروازه نساجی نداشت و توسط مدافعان نساجی به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۶۵: مهدوی با بی دقتی محض مهمترین و بهترین فرصت گلزنی سپیدرود را در حالی که با دروازه خالی روبرو بود به خارج فرستاد تا شاهکارهای خودش را در این فصل کامل کند!

دقیقه ۶۷: ضربه سر نظری روی سانتر آشوری با فاصله کمی از روی دروازه سپیدرود به اوت رفت.

دقیقه ۷۱: شوت زمینی پشت محوطه شیخ‌سلیمانی را حامد لک جمع کرد.

دقیقه ۸۱: حمله جدی بازیکنان سپیدرود و ضربه سر بایرامی را لک مهار کرد.

دقیقه ۸۲: بلبلی بعد از حرکات انفرادی به سمت دروازه نساجی شوت‌زنی کرد که ضربه او در دستان لک جای گرفت.

دقیقه ۳+۹۰: پاس در عرض به مقابل دروازه نساجی و شوت بایرامی را لک مهار کرد و در ادامه با وجود گل شدن توپ، سیدعلی خطای مهاجم سپیدرود روی دروازه‌بان نساجی را گرفت.

شرح گل:

سپیدرود ۰-۱ نساجی: شوت محکم و روی پای محمدمهدی نظری را کوروش ملکی دفع کرد ولی در ریباند سجاد آشوری دروازه خالی سپیدرود را گشود تا نساجی برخلاف جریان بازی به گل برسد.

سپیدرود ۰-۲ نساجی: در حالی که بازیکنان سپیدرود مشغول اعتراض صحنه مشکوک به پنالتی بودند، نساجی ضدحمله سریعی تدارک دید که نفوذ از این تیم از سمت راست زمین و پاس در عرض فرشاد فرجی را رحمان جعفری تبدیل به گل کرد.

سپیدرود ۰-۳ نساجی: یک بار دیگر ضد حمله سریع بازیکنان نساجی جواب داد و این بار پاس در عمق سجاد آشوری را رحمان جعفری تبدیل به گل کرد.

سپیدرود ۱-۳ نساجی: شوت محکم بلبلی از پشت محوطه جریمه به زمین برخورد کرد و در ادامه با اصابت به نوک انگشتان لک تبدیل به گل شد.

اتفاقات ویژه:

۱- نخستین اتفاق ویژه این مسابقه به جایی خارج از این بازی بر می گردد زمانی که خبر می رسد دو اتوبوس از هواداران سپیدرود امروز ظهر برای تشویق تیم پیکان برابر نفت مسجد سلیمان به تهران سفر کرده اند! آیا انصاف است که چنین تیمی با این مدل هوادار را فصل بعد در لیگ برتر نداشته باشیم!؟/

۲- مصطفی سالاری استاندار گیلان در ورزشگاه حاضر شده است. حضوری که بی شک خیلی دیر صورت پذیرفته است و آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا!