هفته پایانی لیگ: هیجان چند تیم و بی‌تفاوتی خیلی ها / فروش الکترونیکی بلیت استقلال – سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – رقابت بین ۱۶ تیم لیگ برتری امروز با انجام ۸ بازی به پایان می‌رسد و از بین دو تیم پرسپولیس یا سپاهان یکی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص خواهد داد و جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.

هجدهمین دوره لیگ برتر امروز با انجام ۸ بازی به صورت همزمان به پایان می‌رسد و تکلیف ۱۶ تیم حاضر در این مسابقات مشخص می‌شود.

تنها تیم سقوط کرده

روی کاغذ تنها تکلیف یک تیم مشخص شده و استقلال خوزستان امشب برای آخرین بار در لیگ برتر به میدان می‌رود. از نفت مسجد سلیمان و سپیدرود نیز یک تیم در کنار استقلال خوزستان به لیگ یک سقوط خواهد کرد.

رقابت فشرده بالای جدول

بالای جدول رقابت بسیار فشرده است. دو تیم پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی دارند و استقلال به همراه تراکتورسازی و پدیده برای سهمیه لیگ برتر تلاش می‌کنند.

شرایط جدولی می‌گوید شانس پرسپولیس برای قهرمانی روی کاغذ بیشتر است. سرخ پوشان برای هت تریک قهرمانی فقط یک امتیاز لازم دارند که باید این امتیاز را از شهر کوچک جم با خود به تهران بیاورند.

استقلال – سپیدرود

این دیدار نیز برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است. آبی پوشان تهرانی با شکست برابر پدیده مشهد و تساوی مقابل صنعت نفت آبادن، فرصت رسیدن به قهرمانی را از دست دادند. حال آنها برای کسب سهیمه لیگ قهرمانان آسیا ناگزیرند برابر تیم سپیدرود به برتری برسند که خود این تیم شمالی برای بقاء در لیگ برتر فقط باید مقابل استقلال پیروز شود.

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال که در دیدار برابر صنعت نفت آبادان از سوی داور اخراج شد در آخرین دیدار فصل روی نیمکت نخواهد نشست. از طرفی مشکلات مالی باشگاه استقلال و عدم پرداخت مطالبات سبب شده تا یک جلسه از تمرینات آنها به دلیل اعتصاب بازیکنان برگزار نشود.

این در حالی است که شاگردان نادردست نشان سرمربی تیم شمالی برای بقاء در لیگ برتر حتما باید در مصاف با استقلال پیروز شوند و امیدوار باشند که نفت مسجد سلیمان رقیب آنها نیز در دیگر دیدار همزمان برابر ذوب آهن مغلوب می شود. با این حال جدال دو تیم بالا و پایین جدول رده بندی به زیبایی این دیدار خواهد افزود.

آبی پوشان تهران و سرخ پوشان رشت با تمام قوا مقابل هم قرار می‌گیرند چون هر کدام برای پیروزی در این بازی انگیزه‌های زیاد، اما متفاوتی دارند. استقلال دستش از قهرمانی کوتاه است اما در صورت توقف یا شکست سپاهان در اصفهان مقابل استقلال خوزستان، نایب قهرمانی فصل در دسترس آنها می‌باشد.

سپیدرود اما کاری بسیار سخت برای بقا در لیگ برتر دارد. آنها باید استقلال را در خانه ببرند و انتظار شکست نفت مقابل ذوب آهن در مسجد سلیمان را بکشند.

آبی پوشان در این فصل فرهاد مجیدی را در خدمت ندارند تا بدون سرمربی به این میدان بزرگ قدم بگذارند. سپیدرودی‌ها اما به جز یکی از مربیانش به اسم مازیار ربیعی فر، یک غایب بزرگ دیگر به اسم محمدرضا مهدوی دارد.

شاگردان مجیدی روی پله سوم جدول قرار دارند اما آنها می‌توانند لیگ را بین رتبه‌های دوم تا پنجم به اتمام برسانند.

فروش بلیت بازی استقلال تهران و سپیدرود رشت الکترونیکی است

فروش بلیت بازی تیم های استقلال تهران و سپیدرود رشت در هفته سی ام لیگ برتر فوتبال بر اساس تصمیم شورای تامین استانداری تهران به صورت کاملا الکترونیکی است.

در نشست شورای تامین استان تهران که پیش از بازی استقلال تهران و سپیدرود رشت برگزار شد استاندار تهران، معاون امنیتی و انتظامی استانداری، فرماندار تهران، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری و جمعی از معاونان وزیر ورزش و جوانان حضور داشتند.

در این نشست مصوب شد تا بلیت بازی هفته سی ام لیگ برتر بین تیم های استقلال تهران و سپیدرود رشت، فردا شب (۲۶ اردیبهشت ماه) در ورزشگاه آزادی تهران به طور کاملا الکترونیکی به فروش می رسد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در این نشست با تاکید بر اینکه ضروریست تا بلیت فروشی های بازی ها در ورزشگاه آزادی شناسنامه دار شود گفت: زیرساخت ها و بهسازی استادیوم آزادی و همچنین صدا و سیما و گزارشگران در حفظ آرامش تماشاگران و ایجاد فضای آرام برای برگزاری مسابقات در ورزشگاه آزادی نقش مهمی دارند.

استقلال تهران و سپیدرود رشت پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت (فردا) در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال راس ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه مسابقه خود را برگزار می کنند.

بلیط این بازی به صورت حضوری فروخته نخواهد شد.