ملکی بهترین پنالتی گیر لیگ هجدهم / دروازه بانی که چهارمین پنالتی حریفان را مهار کرد

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – دروازه بان تیم سپیدرود رشت درآخرین دقایق نیمه اول موفق شد پنالتی آبی پوشان را مهار کند.

سپیدرودی ها که در جریان نیمه اول دیدار تیمشان برابر استقلال دو بار دروازه خود را باز شده دیدند در دقایق پایانی نیمه و ضربه پنالتی که تقدیم به رقیب خود کردند که به دنبال آن چیزی نمانده بود تا استقلالی ها بتوانند به سومین گل خود نیز دست پیدا کنند اما این اتفاق نیفتاد.گلر لرستانی تیم سپیدرود رشت در جریان دیدار امشب تیمش برابر استقلال تهران موفق شد ضربه پنالتی وریا غفوری را مهار کند.

کوروش ملکی که یکی از دو دروازه بان تیم سپیدرود رشت در بازی‌های لیگ هجدهم محسوب می شود در جریان دیدار امشب تیمش مقابل تیم استقلال باتوجه به پذیرفتن دو گل در نیمه اول توانست یک ضربه پنالتی نیز مهار کند.

در حالی بازی به دقایق پایانی نیمه اول می‌رسید وریا غفوری پشت ضربه پنالتی آبی‌پوشان ایستاد ضربه محکم خود را به گوشه دروازه تیم سپیدرود فرستاد اما ملکی موفق شد با یک سیو دیدنی توپ را مهار کند.

نکته جالب درباره این مهار ملکی اینکه با حرکت امشب این دروازه بان، می توان به نوعی وی را بهترین پنالتی گیر لیگ هجدهم دانست.

ملکی پیش از دیدار امروز نیز سه بار دیگر موفق شده بود به دفع سه ضربه پنالتی دیگر بپردازد و بدین ترتیب او با مهار امروز خود در دیدار برابر استقلال تعداد دفع پنالتی های خود در لیگ فعلی را به عدد چهار برساند. عددی که هیچ یک از گلرهای دیگر امسال آن را تجربه نکرده اند.

سپیدرود دومین سقوط کننده لیگ هجدهم

تیم فوتبال سپیدرود رشت با اتفاقات رقم خورده در آخرین هفته لیگ برتر فوتبال ایران تبدیل به دومین سقوط کننده لیگ برتر شد.

سپیدرودی ها امروز در صورت پیروزی مقابل استقلال می توانستند اندک شانس خود را برای بقا در لیگ زنده کنند اما اتفاقات رخ داده در دو ورزشگاه باعث شد آنها دست در دست استقلال خوزستان به دسته پایین تر سقوط کنند.

سپیدرود امروز در همان نیمه اول مغلوب بازی تهاجمی استقلال شد و دو بار با ضربات قائدی و تبریزی در ورزشگاه آزادی تسلیم شد؛ شکست آنها البته می توانست سنگین تر هم باشد اما کوروش ملکی و مهار ضربه پنالتی وریا غفوری بار سپیدرود را سبک تر کرد.

جالب اینکه رقیب اصلی سپیدرود نفت مسجدسلیمان تا لحظات پایانی بازی مقابل ذوب آهن از حریف خود پیش است حال آنکه حتی با شکست در بازی امروز با توجه به نتیجه بازی سپیدرود در لیگ باقی می ماند.

رشتی ها در این فصل از سه کادرفنی مختلف استفاده کردند و اگرچه نادر دست نشان امیدهایی را برای آنها زنده کرد اما در نهایت بعد از مساوی در بازی رو در رو مقابل نفت و البته باخت مقابل نساجی سقوط سپیدرود تقریبا قطعی بود.