پرونده ویژه سقوط سپیدرود (۲)/ سپیدرود قربانی لج‌ و‌ لجبازی در گیلان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سپیدرود نه در ۲۶ اردی بهشت که از مدت ها پیش از آغاز فصل سقوط کرده بود. از همان زمان که هیات فوتبال و اداره و کل ورزش و سیاسیون شهر برای رسیدن به نان و نوایی بیشتر جنگ حیدری نعمتی راه انداختند و عزیز دردانه رشتی ها را به گروگان گرفتند و بلایی بر سر این تیم آوردند که امروز به جز آه و افسوس و حسرت کار دیگری از دست مان بر نیاید به جز آنکه بگوییم ما خیلی وقت پیش هشدار داده بودیم و گوش شنوایی نبود!

این یادداشت به نفل از خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۱۲ تیرماه ۹۷ در سایت سپیدرود منتشر شده بود که بار دیگر شما را به خواندن ان دعوت می کنیم:

سپیدرود قربانی لج‌ و‌ لجبازی در گیلان

سپیدرود رشت در حالی این روزها با دعوای مالکیتی مواجه شده که بیشتر تیم‌ها کار خود را برای حضور قدرتمند در لیگ برتر آغاز کرده‌اند و این تیم با ادامه این روند با مشکلات شدیدی مواجه خواهد شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سپیدرود، باشگاهی که در این روزها به حدی خبرهای آن همه را دچار سردرگمی کرده که دیگر حتی مسئولان خود باشگاه هم نمی‌دانند اصلی هستند یا تقلبی.

این باشگاه در دو ماه گذشته به اندازه چندین سال یک باشگاه استاندارد، حاشیه و جابه‌جایی داشته است؛ از رفتن علی کریمی تا آمدن خداداد عزیزی.

اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان حدود یک ماه پیش مالکیت باشگاه سپیدرود را از جواد تن‌زاده گرفت و آن را به محمد نوین واگذار کرد. اتفاقی که از همان ابتدا معلوم بود نه تنها پایانی بر حواشی‌ اخیر سپیدرود نخواهد بود، بلکه استارت حاشیه‌های بیشتر برای این تیم ریشه‌دار است.

حال با گذشت یک ماه، تن‌زاده از دادگاه استان گیلان حکمی دریافت کرده و مدعی مالکیت سپیدرود است و از یک طرف اقدام به عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان می‌کند.

از طرف دیگر هم محمد نوین که روز گذشته (دوشنبه) پروانه باشگاه به نامش صادر شده، قرارداد خداداد عزیزی را به عنوان سرمربی و بازیکنان را ثبت و حتی تمرینات تیم را آغاز کرده است.

مرور اتفاقات چند وقت اخیر سپیدرود، بیشتر حاکی از یک اختلاف نظر شخصی و دعوای بچه‌گانه هیئت فوتبال،‌ اداره کل ورزش و جوانان گیلان و مالک باشگاه سپیدرود است.

اختلافاتی که اکنون به اوج خود رسیده و بیشتر از همه به تیم سپیدرود ضربه می‌زند. نکته جالب در این کشمکش مدیریتی این است که جواد تن‌زاده روز ۹ تیرماه با انتشار حکم دادگاه مدعی شد مالکیت باشگاه به او بازگردانده شده، اما در همان روز و بلافاصله بعد از اعلام این موضوع از سوی تن‌زاده، پروانه مالکیت سپیدرود از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان به نام محمد نوین صادر شد.

اتفاقی که به وضوح لج و لجبازی موجود بین طرفین درگیر در ماجرا را نشان می‌دهد. پس از آن هم هیئت فوتبال استان گیلان تمام قراردادهای بازیکنان و کادرفنی تیم محمد نوین را به ثبت رساند تا اختلافات به اوج خود برسد.

تن‌زاده هم در این بین بیکار نبود و با ارسال نامه‌ای به مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال خواستار بازگرداندن مالکیت باشگاه شد.

حاصل تمام اختلاف نظرها و دعواهای مدیریتی باشگاه سپیدرود، این است که در فاصله کمتر از ۲۵ روز مانده به آغاز لیگ برتر، این تیم همچنان بلاتکلیف است و فقط امین منوچهری به عنوان بازیکن جدید با سرخ‌پوشان رشتی قرارداد بسته است.

بدون شک ادامه این روند به نابودی سپیدرودی منجر خواهد شد که هواداران بیشمار آن به شدت نسبت به آینده این تیم نگران هستند.