بایرامی: مسؤولین عامل اصلی سقوط سپیدرود هستند / فقط ۵ تیم مربی خود را برکنار نکردند

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودمهاجم تیم فوتبال سپیدرود رشت با اشاره به اینکه مسؤولین، عامل سقوط سپیدرود هستند، گفت: بابت سقوط به رقابت‌های لیگ دسته اول از هوادارانمان عذرخواهی کرده و بازیکنان ۳۰ درصد در این سقوط مقصر هستند.

به گزارش سایت سپیدرود، مهرداد بایرامی در گفت و گو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به سقوط سپیدرود به لیگ دسته اول، اظهار کرد: بابت سقوط به لیگ یک از هوادارانمان و مردم رشت عذرخواهی می‌کنم، بازیکنان ۳۰ درصد در این سقوط مقصر بوده و عامل اصلی سقوط، مسؤولین هستند.

وی با بیان اینکه در زمان امیدواری به بقا، مسؤولین از سپیدرود حمایت نکردند، خاطرنشان کرد: پس از کنار رفتن آقای کریمی از سپیدرود، بازیکنان تنها بوده و تنها ۳۰ بازیکن به همراه هواداران در کنار سپیدرود بودند، نه خبری از مسؤولی در کنار تیم بود و نه امکانات اولیه نظیر تغذیه مناسبی داشتیم.

مهاجم تیم فوتبال سپیدرود رشت با تأکید بر عذرخواهی مجدد از مردم رشت، افزود: هفته گذشته پس از شکست مقابل نساجی مازندران، تمامی تقصیرها بر گردن بازیکنان افتاده و علیه مان شعار سر داده شد، درحالی که بازیکنان شرایط مناسبی در سپیدرود نداشتند و مسؤولین پشت این تیم را خالی کردند، بازیکنان سپیدرود تلاش خود را انجام دادند ولی برخی نخواستند که به این تیم کمک کنند.

فقط ۵ تیم مربی خود را برکنار نکردند!

در فصلی که گذشت تنها ۵ تیم دست به تغییر در کادر فنی خود در بازی های لیگ برتر نزدند. به عبارت ساده تر ۱۱ تیم در کادر فنی خود تغییر ایجاد کردند و میزان تغییر در کادر فنی تیم ها بیش از ۶۸ درصد بوده است.

به طور میانگین از هر سه تیم فقط یک تیم کادر فنی خود را حفظ کرد و یا به عبارتی دیگر از هر سه مربی دو مربی برکنار شدند. این اتفاق نشان می دهد امنیت شغلی برای مربیان در بازی های لیگ برتر از بین رفته است و معدل میزان حضور مربیان در تیم های لیگ برتر به یک فصل هم نمی رسد و این می تواند یک زنگ خطر جدی برای سازندگی مربیان و هم چنین بهاء دادن آنها به بازیکنان جوان باشد.

اکنون همه مربیان ما به خوبی متوجه شده اند برای آنها در تیم های لیگ برتری باید نتیجه گرفتن از همه چیز مهم تر باشد و به راحتی می توانند در راستای دست یابی به این هدف میدان دادن به جوان ها را قربانی کنند. میزان تغییرات در کادر فنی تیم های لیگ برتری در حالی ۶۸ درصد ثبت شده است که ۳۴ مربی این فصل تیم ها را هدایت کردند و این نشان می دهد در خیلی از تیم ها تغییرات بیش از یک بار بوده است.

تغییرات صورت گرفته در کادر فنی تیم های لیگ برتری در فصل ۹۸-۹۷

پرسپولیس: برانکو

سپاهان : امیر قلعه نویی

استقلال: شفر – فرهاد مجیدی

پدیده شهرخودرو: یحیی گل محمدی

تراکتورسازی: جان توشاک – محمد تقوی – لیکنز

ذوب آهن: امید نمازی – علیرضا منصوریان

سایپا: علی دایی – ابراهیم صادقی

فولاد: سیروس پورموسوی – ایلی استان – عزیز فرسیات – افشین قطبی

صنعت نفت آبادان: پائولو سرجیو

نساجی مازندران: جواد نکونام – مجید جلالی

پیکان: مجید جلالی – حسین فرکی

پارس جنوبی جم : مهدی تارتار

ماشین‌سازی‌تبریز: فیروز کریمی – رضا مهاجری

نفت‌ مسجدسلیمان: عبدالله ویسی – علیرضا مرزبان – فیروز کریمی

سپیدرود رشت: خداداد عزیزی – علی کریمی – سهیل حق شناس – نادر دست نشان

استقلال خوزستان: داریوش یزدی – کریم بوستانی – کریم قنبری – سیروس نعمتی نژاد – سید محمد علوی