سپیدرود تنهاست، تنهاتر از همیشه: کجایند پوپولیست های شناسنامه دار!؟

سایت رشت گیلان / آرش رحیمی

وب سایت فرهنگی ورزشیسپیدرود – سپیدرود پس از دو سال حضور در لیگ برتر فوتبال کشور، همان گونه که انتظار می رفت سقوط کرد تا این بار مدیرانی که برای بدست آوردن این تیم کوه را روی دوششان گذاشته بودند بر سر نخواستنش گلاویز شوند.

سپیدرود پس از دو سال حضور در لیگ برتر فوتبال کشور، همان گونه که انتظار می رفت سقوط کرد تا این بار مدیرانی که برای بدست آوردن این تیم کوه را روی دوششان انداخته بودند بر سر نخواستنش گلاویز شوند.

با پایان یافتن هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور، دو تیم استقلال خوزستان و سپیدرود رشت به لیگ دسته اول فوتبال کشور سقوط کردند.

حکایت این روزهای سپیدرود، حکایتِ تلخ اما واقعی این روزهای فوتبال است.

وقتی فوتبال آلوده ی سیاست می شود و وقتی نماینده مردم رشت در مجلس در ابتدای فصل و با داد و فریاد، مالک تعیین می کند. وقتی دو دوسته و دو تیم، در دو زمین تمرینی مجزا آماده حضور در مسابقات می شوند! و وقتی چند نفر به صورت همزمان ادعای مالکیت باشگاه را دارند، چگونه می توان به آینده امید داشت؟

کجایند آن مالکانی که می گفتند عاشق سپیدرودند و برایش جان می دهند؟ کجایند آنان که برای بدست آوردن سپیدرود لیگ برتری، “هوچی” جمع می کردند و شعار “من سپیدرود را آسیایی می کنم” سر می دادند. راستی آب معدنی های با مارک “سپیدرود” چه شد؟! چقدر ما ساده ایم؟! هنوز گول “پوپولیست های شناسنامه دار” را می خوریم!

حالا این افراد پشت کدام دیوار قایم شده اند!

یعنی بپذیریم تمام آن ها تئاتری بود برای نابودی رویاهای هواداران سپیدرود؟

راستی! آن نماینده ی مجلسی که شبانه روز در تکاپوی حل مشکلات سپیدورد بود، این روزها کجاست؟! همانی که می گفت: به زودی اخبار خوبی در رابطه با داماش خواهید شنید؟!

آقایان بدانند (و البته نیک می دانند) وقتی فوتبال آلوده سیاست شود، نتیجه ای جز سقوط نخواهد داشت. فوتبال برای هواداران است و در واقع این ها مالکان اصلی سپیدرود و  سپیدرودها هستند.

شنیده شده مالک فعلی سپیدرود جایی گفته: هر کس بتواند از عهده مخارج این تیم بر آید، سپیدرود را تقدیمش می کنیم! حالا که این تیم پرشور در لیگ برتر حضور ندارد، دوستان دایه مهربان تر از مادر شده اند و دنبال تقدیم و هدیه و هبه هستند.

به هوادارن سپیدرود هشدار می دهیم این تیم جز شما، هیچ یار و غمخواری نداشته و ندارد. این شمایید که باید آستین ها را بالا بزنید و دنبال بلند کردن سپیدرود باشید.

تردید نداشته باشید که دیگر نه نماینده ای دنبال خودنمایی کردن و گرفتن عکس یادگاری در کنار “تیم لیگ برتری سپیدرود” و قرار دادن آن در اینستاگرامش است و نه دلالی دنبال درآمد و کسب هویت!

خودتانید و سپیدرودِ تنهاتر از همیشه.

یادمان باشد: اگر سپیدرود بخشکد، ماهی ها میمیرند. پس: آبره ویریز…

2