پرونده ویژه سقوط سپیدرود (۴۱)/ واگذاری مشکوک سپیدرود از کریمی به بیات

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودسپیدرود نه در ۲۶ اردی بهشت که از مدت ها پیش از آغاز فصل سقوط کرده بود. از همان زمان که هیات فوتبال و اداره و کل ورزش و سیاسیون شهر برای رسیدن به نان و نوایی بیشتر جنگ حیدری نعمتی راه انداختند و عزیز دردانه رشتی ها را به گروگان گرفتند و بلایی بر سر این تیم آوردند که امروز به جز آه و افسوس و حسرت کار دیگری از دست مان بر نیاید به جز آنکه بگوییم ما خیلی وقت پیش هشدار داده بودیم و گوش شنوایی نبود!

این یادداشت به نقل از خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۹۷ در روزهایی که هنوز کار از کار نگذشته بود و امید بقا وجود داشت، در سایت سپیدرود منتشر شده بود که بار دیگر شما را به خواندن ان دعوت می کنیم:

سند واگذاری مشکوک باشگاه سپیدرود رشت از علی کریمی به بیات

باشگاه سپیدرود رشت در جلسه‌ای که دو هفته پیش برگزار شده بود با شرایطی مشکوک و عجیب از علی کریمی به کیومرث بیات واگذار شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، باشگاه سپیدرود رشت روز ۱۳ اسفند ماه در جلسه‌ای که در دفتر میرشهاب مومنی نایب رییس هیئت فوتبال گیلان برگزار شد، در شرایطی مبهم و نامتعارف به رییس هیئت شطرنج استان گیلان واگذار شد.

این واگذاری در حالی اتفاق افتاد که علی کریمی یک روز پس از شکست برابر پدیده مشهد(۴ اسفندماه) از ادامه کار با سپیدرود رشت انصراف داده بود و پس از آنکه اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال گیلان از منصرف کردن کریمی ناامید شدند، اقدام به این انتقال کردند.

در تمام اخبار منتشر شده بیات، مالک موقت اعلام شده اما از متن قرارداد چنین مفهومی استنباط نمی‌شود و اگر از شرایط مبهم و غیرحقوقی مندرج در سند واگذاری نیز بگذریم امضاهای بی‌ربطی مانند امضای یک آنالیزور سابق که در دیل سند زده شده جای شگفتی دارد.

امضای میرشهاب مومنی نایب رئیس هیئت فوتبال در تمامی انتقال‌های چندباره سپیدرود به بیات(بار نخست در سال گذشته)، تن‌زاده، نوین، کریمی و بیات به‌عنوان واگذارکننده مادام العمر قبلی! وجود دارد و اینکه چگونه نایب رئیس هیئت فوتبال می‌تواند مالک یک باشگاه لیگ برتری باشد را ریاست فدراسیون فوتبال ایران باید پاسخ دهد.

انتقال موقت یا دایم باشگاه سپیدرود رشت به رئیس هیئت شطرنج گیلان در شرایطی به‌وقوع پیوست که همین سناریو سال گذشته اتفاق افتاد و الماسخاله رئیس هیئت فوتبال گیلان روی آنتن زنده یک برنامه تلویزیونی دلیل بازپس‌گیری باشگاه از او و واگذاری سپیدرود به تن‌زاده را عدم توانایی بیات در اداره تیم عنوان کرده بود.

نکته جالب این واگذاری این است که تا دقایقی پیش از این اتفاق قرار بود مدیریت سپیدرود رشت به‌صورت موقت تا انتخاب مالک به مسعود حیدری از اعضای تیم مدیریتی دو سال اخیر سپیدرود که دارای اعتبار قابل قبول و رابطه خوبی با کریمی، بازیکنان و برخی از مسئولان استان است واگذار شود اما ناگهان اداره موقت سپیدرود رشت به بیات سپرده شد.

به گزارش تسنیم، سند منتشر شده واگذاری باشگاه یک هفته پیش به دست خبرگزاری تسنیم رسیده بود که به‌دلیل در پیش بودن مسابقه حساس سپیدرود رشت با پرسپولیس تهران، انتشار آن به بعد از این مسابقه موکول شد.