دست علی کریمی زیر ساطور بیات: بلاتکلیفی دو خریدار سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشیسپیدرودوضعیت باشگاه سپیدرود مثل کلافی سر در گم است. نه علی کریمی حاضر به بازگشت است و نه بیات شرایط مالی مناسبی برای تیمداری دارد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری میزان، باشگاه سپیدرود با سقوط به لیگ دسته اول روز‌های تلخی را تجربه می‌کند.

این تیم همچون گوشت قربانی دست به دست می‌شود. تیمی که با زحمت فراوان و پس از سال‌ها انتظار به لیگ برتر صعود کرد، به دلیل بی‌تدبیری مسئولان فوتبالی و غیر فوتبالی استان گیلان به لیگ یک سقوط کرد و حالا سر نخواستن این تیم دعوا است.

کیومرث بیات که در بدو ورود با نادر دست‌نشان قرارداد یک سال و نیمه بست، در نظر داشت به جای مالک موقت به مالک دائم باشگاه سپیدرود تبدیل شود، ولی وقتی دید خبری از پول نیست عتای کار را به لقایش بخشید.

بیات تصور می‌کرد به کمک جعفرزاده یکی از نمایندگان مجلس و از نزدیکان به اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، بتواند کمک یک میلیارد تومانی دولت را وصول کند. با این حال محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری، جلوی پرداخت این کمک که دوسال پیش در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قول آن را داده بود، گرفته و ظاهرا تا زمانی که مالک واقعی، برای باشگاه سپیدرود انتخاب نشود، این پول را پرداخت نمی‌کند.

در نتیجه کیومرث بیات که از این کمک و حمایت‌های استانداری ناامید شده، عذر دست‌نشان را خواست و اعلام کرد قصد دارد تیم را به علی کریمی برگرداند تا او تیم را به لیگ برتر برگرداند.

حالا چرا بیات بار دیگر نام علی کریمی را مطرح کرد؟ به نظر می‌رسد این تصمیم هم دلیل دارد. ظاهرا علی کریمی در تازه‌ترین ادعا به جز پرداخت چک‌هایش دو میلیار تومان هم پول از سپیدرود مطالبه کرده است. از این رو بیات دیگر توان راضی‌کردن او را ندارد.

با این حال بیات خیلی هم مقابل خواسته کریمی مستاصل نیست. دست علی کریمی زیر ساطور بیات است. چرا که در قراردادی که پیش از بازی با استقلال خوزستان بین آنها امضا و تیم موقت به بیات واگذار شد، آمده انتقال در صورتی ممکن است که بیات چک‌های کریمی را پاس کند، ولی هیچ بند یا تبصره‌ای در آن وجود ندارد که اگر بیات چک‌ها را پاس نکند چه می‌شود. آیا تیم دوباره به کریمی برمی‌گردد یا اتفاق دیگری رخ می‌دهد؟!

ظاهرا بیات می‌تواند تیم را برای خودش به همین شکل موقت نگه دارد، بی‌آنکه چک‌های کریمی را پاس کند. با این حال، چون پولی برای تیمداری در اختیار او نیست، بیات می‌خواد تیم را به کریمی بازگرداند. اما کریمی علاقه‌ای به پس گرفتن تیم ندارد و پولش را می‌خواهد.

چندی پیش کریمی اعلام آمادگی کرد با هر مسئول ورزشی و فوتبالی در مورد تیم فوتبال سپیدرود در تلویزیون گیلان مناطره می‌کند. کریمی می‌خواهد به این شکل واقعیت‌هایی که در سپیدرود اتفاق افتاده را بیان کند.

در چنین شرایطی سپیدرود دو خریدار جدی دارد. یکی همان حامی بانکی است که نامش در رسانه‌ها مطرح شده و دیگری یک کارخانه‌دار رشتی است. با این حال این دو متقاضی، چون نمی‌دانند باید تیم را از چه کسی بخرند، بدهی تیم چقدر است و صاحب تیم کیست از خرید آن ابا دارند.

داستان مالکان باشگاه سپیدرود از زمان صعود به لیگ برتر، نمونه ناتوانی مسئولان ورزشی استان گیلان در ساده‌ترین شکل باشگاه‌داری است.