الماسخاله: بیات تصمیم گیرنده نیست / بلبلی باید رضایتنامه بگیرد

وب سایت فرهنگی ورزشیسپیدرودقربانعلی الماسخاله، رئیس هیئت فوتبال استان گیلان گفت:‌ بیات استعفا داده و نمی تواند درباره مسائل باشگاه سپیدرود تصمیم بگیرد.

به گزارش سایت سپیدرود، قربانعلی الماسخاله در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در مورد مالکیت باشگاه سپیدرود رشت اظهار داشت: بیات فقط به ما اطلاع داده و نامه‌ای به فدراسیون و سازمان لیگ فرستاده و استعفا داده است.

وی در این نامه عنوان کرده دیگر قادر به اداره باشگاه سپیدرود نیست. البته نامه‌ای هم برای ما ارسال کرده‌اند و در آن عنوان کردند اگر مالک جدیدی وجود دارد تیم را به آن شخص واگذار کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا بیات با وجود استعفا می‌تواند در مورد بلبلی تصمیم‌گیری کند، ادامه داد: بیات تصمیم‌گیرنده نیست. به نظر می‌رسد نتواند اظهار نظر کند چرا که استعفا داده.

البته من دقیق نمی‌دانم مدیری که استعفا داده می‌تواند تصمیم گیری کند یا خیر، ولی فعلا زمانه‌ای شده که هر کسی هر حرفی دلش می‌خواهد می‌زند. دقیق نمی‌دانم تا چه حد حق تصمیم گیری دارد، ولی می‌دانم که استعفا داده است.

رئیس هیئت فوتبال استان گیلان در مورد این که بندی در قرارداد بلبلی وجود دارد که در صورت جدایی علی کریمی او هم می‌تواند قراردادش را فسخ کند؟ گفت: در حال حاضر، چون علی کریمی نیست اگر چنین بندی هم جود داشته باشد دیگر قابل قبول نیست.

چون وی پس از آن برای سپیدرود بازی کرد. بلبلی باید رضایتنامه و فسخ قرارداد بگیرد. در نتیجه قرارداد با باشگاه‌های فولاد، استقلال یا هر باشگاه دیگری خود به خود باطل است.

ملاقات نماینده باشگاه فولاد با بیات برای گرفتن رضایت‌نامه بلبلی

نماینده باشگاه فولاد خوزستان بعد از شکایت مالک مستعفی باشگاه سپیدرود از آنها بابت عقد قرارداد با محمد بلبلی به ملاقات وی رفت. در این ملاقات نماینده فولادی ها خواهان صدور رضایت نامه محمد بلبلی شد.

این در حالی است که مسئولان این باشگاه خوزستانی پیش از این قراردادی داخلی با وی امضا کرده بودند. البته این قرارداد به خودی خود اعتباری ندارد چرا که تاریخ آن به اشتباه سال ۹۷ نوشته شده است.

بیات با اشاره به مخالفت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با انصراف وی از مالکیت باشگاه سپیدرود رشت اظهار کرد: به دلیل عدم توانایی مالی از مالکیت باشگاه سپیدرود رشت انصراف دادم، این انصراف با مخالفت مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان و هیئت فوتبال استان گیلان مواجه شد و قرار شد تا زمان حضور مالک جدید در باشگاه سپیدرود، به فعالیت خود در این باشگاه ادامه دهم.

وی با تأکید بر قرارداد غیرحرفه‌ای محمد بلبلی با دو باشگاه فولاد خوزستان و استقلال تهران افزود: این بازیکن جوانی کرده و درحالی‌که در عقد قرارداد باشگاه سپیدرود رشت است، با دو باشگاه فولاد خوزستان و استقلال تهران قرارداد داخلی منعقد کرده است، هفته گذشته شکایتمان از باشگاه فولاد خوزستان به دلیل عقد قرارداد غیرقانونی با بلبلی را تسلیم سازمان لیگ فدراسیون فوتبال کردیم.

مالک باشگاه سپیدرود رشت با تأکید بر درآمدزایی این باشگاه از فروش بازیکنان مطرح خود گفت: باشگاه سپیدرود برای رضایت‌نامه محمد بلبلی رقم معقولی را تعیین کرده و در حال مذاکره با باشگاه فولاد خوزستان هستیم، اگر بر سر رقم فسخ قرارداد وی به توافق دست پیدا کنیم، رضایت‌نامه بلبلی را برای فولاد صادر می‌کنیم.

بیات با اشاره به وضعیت مبهم مالکیت باشگاه سپیدرود رشت تصریح کرد: چند گروه برای در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه سپیدرود رشت پیش‌قدم شده‌اند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد تا پایان هفته با یکی از این خریداران به توافق دست پیدا می‌کنیم، یکی از شروط خرید باشگاه سپیدرود رشت، پرداخت دیون علی کریمی مالک اسبق این باشگاه است.