آیا علی کریمی “سپیدرود رشت” را به گروگان گرفته است؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سپیدرود در آستانه آغاز مسابقات لیگ دسته اول آزادگان سرنوشت مالکیتی بسیار مبهمی دارد که گره کور آن تنها با تدبیر حل می‌شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، در حالی که کمتر از ۶ هفته دیگر مسابقات لیگ دسته اول آغاز می‌شود، تکلیف سپیدرود سقوط کرده از لیگ برتر هنوز در چرخه لج‌بازی علی کریمی، بی‌مسئولیتی اداره ورزش و جوان و بی‌تفاوتی هیئت فوتبال گیلان روشن نیست و به نظر می‌رسد روزهای سخت‌تری در انتظار تسم پرطرفدار سپیدرود باشد.

به ادعای اداره کل ورزش و جوانان گیلان علی کریمی مالک سپیدرود است اما در ظاهر کریمی رئیس هیئت شطرنج را مالک می‌داند و بیات که مالک موقت بود پس از سقوط موفقیت آمیز سپیدرود به لیگ دسته اول استعفا داده و مسئولیتی نمی‌پذیرد.

کریمی شروطی را به متقاضیان خرید سپیدرود می‌دهد که باعث انصراف آنان می‌شود و اداره کل ورزش هم از نشست‌های بی‌حاصلی که برگزار می‌کند نتیجه‌ای نمی‌گیرد و هیچ کس حاضر نیست این گره فروبسته را بگشاید و باشگاه را تعیین تکلیف کند.

بازیکنان با ارزش سپیدرود که تنها دارایی آن هستند یکی یکی به باشگاه‌های دیگر می‌روند و از هیچ کس به قول اخوان ثالث وای جغدی هم به گوش نمی‌آید تا سپیدرود بدترین شرایط عمر ۵۰ ساله خود را تجربه کند.

اداره کل ورزش، هیئت فوتبال، سیاسیون سوداگر و لیدرهای اجاره‌ای که کارگزاران اصلی نگون‌بختی و سیه‌روزی سپیدرود هستند کاری نمی‌کنند و هیچ برنامه‌ای برای حل مشکلات پیش روی باشگاه ندارند.

مردم می پرسند اگر سپیدرود مالک دارد چرا هیچ کاری برای آماده‌سازی، جذب بازیکن و کادرفنی نمی‌کند و اگر مالک ندارد چرا اداره کل ورزش و هیئت فوتبال دست روی دست گذاشته‌اند و تصمیمی نمی‌گیرند؛ آیا آنان منتظرند که سپیدرود در بدترین شرایط در لیگ یک حضور یابد و به لیگ دو سقوط کند؟

اگر سپیدرود مالک دارد و علی کریمی نیز مالک قانونی آن است چرا مسئولانه رفتار نمی‌کند و نسبت به سرنوشت آن بی‌تفاوت است و اگر کریمی مالک نیست پس دلیل تاخیرهای آزاردهنده در واگذاری سپیدرود چیست و چرا اداره کل ورزش و جوانان گیلان به مسئولیت قانونی خود عمل نمی‌کند و روزه سکوت گرفته و به افکار عمومی پاسخ نمی‌دهد؟

اداره کل ورزش و هیئت فوتبال گیلان نمی‌توانند مدعی شوند که کاری از دستشان بر نمی‌آید و می‌خواهند نگرانی خود از تهدید و افشاگری کریمی را در پشت نقاب مالکیت پنهان کنند.

آنان به خوبی می‌دانند که در شرایط مشابه و به بهانه رفع نگرانی هواداران و حساسیت‌های اجتماعی از پورمحسن و تن‌زاده سلب مالکیت کردند و تیم را به هیئت فوتبال و بیات و نوین دادند و اینک همان توجبهات قبلی که مبنای تصمیم گیری اداره ورزش و هیئت فوتبال بوده درباره بازی‌های تحقیر آمیز علی کریمی قابلیت اجرا دارد.

در شرایطی که علی کریمی نه به مسئولیت‌های یک مالک قانونی عمل می‌کند و نه دست از سر سپیدرود می‌کشد و به نوعی آن را برای وصول مطالباتش به گروگان گرفته است وظیفه اداره کل ورزش گیلان این است که سریعاً تصمیم بگیرد و سپیدرود را از بلا تکلیفی برهاند.

علی کریمی هم بهار است به‌عنوان مالک سپیدرود به فعالیت خود ادامه دهد و هواداران نیز از این امر استقبال می‌کنند اما اگر به هر دلیل موجه و ناموجه امکان فعالیت ندارد سپیدرود را وا گذارد و برود و بازی “من مالک هستم من مالک نیستم” را تمام کند.

علی کریمی می‌داند که با حمایت چند لیدر اجاره‌ای نمی‌تواند خود را تبرئه کند و بنابراین یا به فعالیت خود ادامه دهد و یا این که سپیدرود، این گروگان مظلوم را آزاد کند و برود که آزادی داوطلبانه گروگان بهتر از آزادسازی آن با اجبار است.