یاد و نام مهندس بیژن شعار گرامی باد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به سرعت چشم بر هم زدنی هشت سال از درگذشت یکی از محبوب ترین مدیران فوتبال رشت گذشت.

به گزارش روابط عمومی باشگاه سپیدرود، هفته نخست آبان ماه برای مردم فوتبال دوست رشت یادآور سفر بی بازگشت مردی است که عمر و مال و سلامتی اش را در راه اعتلا و حفظ نام بزرگ سپیدرود گذاشت و به ناگهان بال گشود و رفت.

سخن از مهندس بیژن شعار است که در دهه ی شصت و اوایل دهه ی هفتاد مالک و مدیر عامل محبوب ترین و قدیمی ترین تیم شهر رشت بود و شنبه شبی در هفتم آبان ماه سال ۱۳۹۰ در سن ۶۷ سالگی بر اثر عارضه ی قلبی درگذشت.

وی از جمله آخرین انسان هایی بود که در دوران آماتوری فوتبال ایران و از جیب شخصی بدون چشم داشت به بازگشت سرمایه در فوتبال ایران سرمایه گذاری می نمود.

سپیدرود در زمان مهندس شعار پر افتخار ترین روزهای حیاتش را تجربه نمود که هرگز تا به امروز و پس از وی به آن دوران بازنگشته است و در واقع دوران افول این تیم از زمانی آغاز گردید که به دلیل مشکلات مالی و فشار های آن روزها، مهندس شعار سپیدرود را به رایگان در اختیار هیات فوتبال گیلان قرار داد.

سپیدرود در دوران مدیریت مهندس شعار موفق شد ۲ بار قهرمان جام خزر، حضور در بالاترین رده فوتبال ایران (لیگ دسته اول، معادل لیگ برتر امروز) و چندین عنوان قهرمانی لیگ گیلان و جام حذفی گیلان گردد. رقابت پایاپای و نفس گیر سپیدرود با ملوان و سپیدرود با استقلال رشت گل سر سبد آن روزهای فوتبال شمال و شاید هم تمام ایران بود.

مهندس شعار از بزرگان فوتبال شهر رشت و استان گیلان بود و محبوب ترین و سالم ترین مدیر فوتبالی دوران خود بود و بر عکس بسیاری که آمدند و از فوتبال سود بردند، او از جیب شخصی خرج کرد و نه ادعایی از مالکیت فوتبال داشت و نه کیسه ای برایش دوخته بود و اگر نبود تمامیت خواهی و سنگ اندازی های چشم تنگان یقینن می توانست بیشتر و بهتر به فوتبال و مردم شهرش خدمت کند و افسوس او را از فوتبال فراری دادند تا فوتبال استان را از داشتنش محروم کردند.

مهندس بیژن شعار پیش از مدیرعاملی سپیدرود در دهه ۶۰ ریاست هیات پینگ پنگ گیلان را نیز بر عهده داشت که تیم های اعزامی گیلان در آن دوره نتایج درخشانی در رقابت های برون استانی کسب کردند.

پیکر مهندس شعار بر طبق وصیت آن مرحوم در امامزاده هاشم رشت به خاک سپرده  شده است.

” یادش سبز و نامش جاویدان باد “