گزارش فارس از هفته یازدهم رقابت‌های لیگ ۱؛ کسب نخستین پیروزی ملوان در فصل جدید

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته یازدهم لیگ یک در حالی به اتمام رسید که ملوان نخستین پیروزی خود در فصل جدید را در دیداری حساس مقابل سپیدرود کسب کرد، دیداری که پایانش مطابق سایر دیدارهای الگیلانو با حواشی پرشماری همراه بوده و سرهای شکسته ارمغان آن بود.

گزارش فارس از هفته یازدهم رقابت‌های لیگ ۱؛ کسب نخستین پیروزی ملوان در فصل جدید

خبرگزاری فارس گیلان ـ سرویس ورزشی| هفته یازدهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال با برگزاری ۹ دیدار در شهرهای مختلف به پایان رسید و پیروزی ملوان در الگیلانو حسن ختام این هفته بود.

ادامه یکه‌تازی داماش با پیروزی اقتصادی مقابل استقلال

شکست سنگین داماش در هفته هشتم رقابت‌های لیگ یک نتوانست این تیم را از مسیر خود منحرف کند، ارتش لاجوردی پوش شهر باران به‌واسطه هواداران تیفوسی خود خیلی زود روی غلتک افتاده و مجدداً نتایج درخشان ابتدای فصل را با رمز اتحاد و یکدلی تکرار کرد.

شاگردان سیامک فراهانی پس از پیروزی هفته نهم مقابل بادران مدعی و تساوی دور از خانه مقابل خوشه طلایی در هفته دهم، باروحیه‌تر از هر زمان دیگری در دیداری خانگی به مصاف تیم تازه‌نفس استقلال خوزستان رفتند، دو تیمی که پیش از در لیگ برتر جولان می‌دادند، یکی در آستانه آسیایی شدن بوده و دیگری طعم شیرین حضور در آسیا را چشید.

مشکلات مالی و مدیریتی این دو تیم را از سطح اول فوتبال کشورمان دور کرد و دست تقدیر این دو تیم را در رقابت‌های لیگ یک به یکدیگر رساند، استقلال خوزستان با تغییر سرمربی و روی کار آوردن سهراب بختیاری زاده می‌خواهد از ۱۰ امتیازی که اندوخته است فراتر رود و در سوی مقابل داماش نمی‌خواهد تابلوی امتیازاتش را در عدد ۱۴ متوقف‌شده ببیند.

پسران لاجوردی پوش شهر باران، زمانی امید یک شهر و یک استان در لیگ برتر بوده و پیام‌آور شادی بودند، تیمی که جهانبخش به‌عنوان گران‌ترین لژیونر تاریخ فوتبال کشورمان نمادی است از تلاش و جنگجویی آن! داماشی‌ها بارها و بارها خم شدند ولی هرگز خم به ابرو نیاوردند.

هواداران داماش در هر مسابقه، شعار «ما برمی‌گردیم» را رساتر از دیدارهای قبلی سر می‌دهند، آواز می‌خوانند، بی‌تابی می‌کنند چون مجنونی که پی عاشق خود می‌گردد؛ آنان نیک می‌دانند که برای بازگشت به بالاترین سطح فوتبال کشور چاره‌ای جز صبر و تلاش ندارند.

تک‌گل دقیقه ۴۶ میلاد صفایی سه امتیاز ارزشمند را برای شاگردان سیامک فراهانی به ارمغان آورد و بیش از دو هزار تن از هواداران حاضر در ورزشگاه سردار جنگل رشت با شادمانی و سرور رهسپار خانه‌های خود شدند، به امید فردایی بهتر و بازگشتی دوباره به لیگ برتر!

هواداران داماش در هر مسابقه، شعار «ما برمی‌گردیم» را رساتر از دیدارهای قبلی سر می‌دهند، آواز می‌خوانند، بی‌تابی می‌کنند چون مجنونی که پی عاشق خود می‌گردد؛ آنان نیک می‌دانند که برای بازگشت به بالاترین سطح فوتبال کشور چاره‌ای جز صبر و تلاش ندارند.

الگیلانو؛ دو روی سکه فوتبال گیلان

دیدار هفته سوم ملوانان مقابل داماش در ورزشگاه تختی انزلی نخستین الگیلانوی فصل را رقم زد، دیداری که با تساوی یک‌بریک خاتمه یافت تا جنگ در سه الگیلانوی بعدی فصل جدید رقابت‌های لیگ یک ادامه پیدا کند.

سپیدرود با پیروزی خانگی دو بر یک مقابل قشقایی و ملوانان با شکست دور از خانه یک بر صفر مقابل بادران به هفته یازدهم رقابت‌های لیگ یک رسیدند، هفته‌ای که قرار است میعادگاه عاشقان دو تیم ریشه‌دار گیلانی باشد، دوستداران فوتبال گیلان مدت‌هاست صبرشان برای تماشای الگیلانو بین سپیدرود و ملوان لبریز شده است.

دیدار تیم‌های رشتی و انزلیچی همواره با تنش و درگیری همراه بوده است، بازیکنان و کادر فنی دو تیم پیش از آغاز مسابقه از مصاحبه‌های غیرضروری اجتناب کردند به امید برگزاری دیداری با کمترین تنش! آن‌ها نمی‌خواهند مسائل حاشیه‌ای الگیلانوهای پیشین بار دیگر تکرار شود و کام فوتبالدوستان گیلانی را تلخ کند.

روز موعود فرارسید و تنها دقایقی پیش از آغاز مسابقه، پژمان نوری کاپیتان اسبق ملوانان که اینک سمت مالکیت این باشگاه را به دوش می‌کشد، بین هواداران سپیدرود آمده و خواهان ارائه بازی جوانمردانه از سوی دو تیم شد، وی به زبان گیلکی برای هواداران سپیدرود سخنرانی کرده و در پایان مورد تشویق هواداران پرشور سپیدرود که تعدادشان بالغ‌بر ۱۲۰۰ تن می‌رسد، قرار گرفت.

بازی در میان تشویق‌ و سوت‌های کَرکننده هواداران دو تیم آغاز شد و مهیار زحمتکش کاپیتان کم سن و سال ملوانان موفق شد در دقیقه ۴۰ تیم میزبان را پیش اندازد ولی این گل خیلی زود توسط بازیکن فصل گذشته ملوان جبران شد، مهیار نوری در بازگشت به رشت در نقش ناجی ظاهرشده و در دقیقه ۴۲ گل تساوی را به ثمر رساند.

دیدار دو تیم نیم‌قرنی فوتبال گیلان تا دقیقه ۶۵ با تساوی یک‌بریک دنبال می‌شد ولی یک حادثه، جو مسابقه را بیش از هر زمان دیگری در این دیدار برهم زد.

الگیلانو با پیروزی دو بر یک ملوان مقابل سپیدرود خاتمه‌یافت؛ دیداری که پایانش مطابق سایر دیدارهای الگیلانو با حواشی پرشماری همراه بوده و سرهای شکسته ارمغان آن بود.

صحنه‌ای مشکوک در محوطه جریمه سپیدرودی‌ها که به‌زعم ملوانان پنالتی بود، داور نظری خلاف عقیده ملوانی‌ها دارد و فریاد ملوانان به آسمان برخاست! احمدزاده که به مردی آرام نزد شهره است از کوره در می‌رود و تیمش را به کمک مازیار زارع مربی- مالک تیمش بیرون می‌کشد، حدود ۱۰ دقیقه بازی متوقف بود و پرواضح است که التهاب از زمین به سکوها منتقل شده است.

الگیلانو پس از تصمیم قاطع ولی دیرهنگام داور مسابقه مجدداً پس از وقفه‌ای ۱۰-۱۲ دقیقه‌ای آغاز می‌شود و ملوانان با گل دقیقه ۸۱ بازی را با نتیجه دو بر یک به سود خود خاتمه می‌دهند، دیداری که پایانش مطابق سایر دیدارهای الگیلانو با حواشی پرشماری همراه بوده و سرهای شکسته ارمغان آن بود.

نتایج دیدارهای کامل هفته یازدهم رقابت‌های لیگ یک فوتبال:

رایکا بابل ۲ – مس رفسنجان ۰

داماش گیلان ۱ – استقلال خوزستان ۰

قشقایی فارس ۲ – آلومینیوم اراک ۰

خوشه طلایی ساوه ۰ – فجر شهید سپاسی شیراز ۰

آرمان گهر سیرجان ۳ – علم و ادب تبریز ۲

سرخ‌پوشان پاکدشت ۱ – نیروی زمینی تهران ۱

گل ریحان البرز ۰ – نود ارومیه ۰

مس کرمان ۲ – بادران تهران ۱

ملوان انزلی ۲ – سپیدرود رشت ۱

به گزارش فارس، تیم فوتبال داماش گیلان در پایان هفته یازدهم رقابت‌های لیگ با کسب ۱۷ امتیاز به مکان هشتم جدول صعود کرد، این تیم در هفته دوازدهم در شیراز به مصاف فجر شهید سپاسی می‌رود، تیمی که با کسب ۲۲ امتیاز صدرنشین لیگ است.

ملوانان نخستین پیروزی خود در فصل جدید را مقابل سپیدرود جشن گرفته و امتیازات خود را به عدد پنج افزایش دادند، شاگردان احمدزاده در مکان هفدهم جدول ایستاده و در هفته دوازدهم در رفسنجان به مصاف تیم مس می‌روند، تیمی که با کسب ۲۰ امتیاز در مکان چهارم جدول ایستاده است.

امتیازات تیم فوتبال سپیدرود رشت با قبول شکست مقابل ملوانان در عدد ۱۴ باقی‌مانده و در مکان نهم جدول ایستاد، سرخ‌های شهر باران در هفته دوازدهم در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف گل ریحان البرز تیم ۲۱ امتیازی و سوم جدول می‌روند.