وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

پاسخ رییس فدراسیون فوتبال به نامه مدیرعامل باشگاه سپیدرود + (تصاویر نامه ها)

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – پس از انتخاب آقای تاج به ریاست فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه سپیدرود در نامه ای ضمن اعلام شاد باش به مناسبت انتخاب ایشان نقطه نظراتی در خصوص بهبود وضعیت فوتبال کشور برای ریاست جدید فدراسیون فوتبال ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه سپیدرود، رییس فدراسیون فوتبال پس از رویت نامه ضمن استقبال از برنامه های باشگاه سپیدرود پیامی تشکری به مدیریت باشگاه ارسال نمودند.

متن نامه ریاست فدراسیون و مدیریت باشگاه سپیدرود و همچنین نقطه نظرات مدیریت باشگاه بدین شرح است:

به نام خدا

جناب آقای تاج

ریاست محترم  فدراسیون فوتبال

باسلام و احترام

انتخاب جناب عالی را از سوی مجمع محترم فدراسیون فوتبال به عنوان رییس جدید این فدراسیون ، تبریک عرض نموده و از درگاه ایزد قادر، توفیقات روز افزون شما را در خدمت به جامعه بزرگ فوتبال ایران، آرزو می نماید .

در آغاز شروع دوره جدید فعالیت حضرت عالی در مصدر ریاست فدراسیون فوتبال و یادآوری وظیفه خطیر و مسئولیت ملی شما در اجرای برنامه های توسعه فوتبال کشور، باشگاه فرهنگی –  ورزشی سپیدرود رشت به عنوان یکی از قدیمی ترین و مردمی ترین باشگاه های فوتبال ایران ، از منظر مسئولیت های حرفه ای ، اجتماعی و ملی ، مراتب زیر را جهت استحضار ، ‌تقدیم می دارد و انتظار می رود درونمایه این جستار که با هدف اصلاح کارکردهای متنوع و پر اثر فدراسیون به رشته تحریر در آمده است، مورد عنایت قرار گیرد.

 

 

Scan10003

Scan10002

 

متن راهکارهای پیشنهادی مدیریت باشگاه سپیدرود برای فوتبال کشور:

1- در راستای تحقق اهداف توسعه ای فوتبال، این نیاز وجود دارد که سند جامع توسعه فوتبال تهیه شود . در سند جامع، ظرفیت ها، پتانسیل ها، تهدیدها و فرصت های فراروی فوتبال بررسی می شود و هدف گذاری بر مبنای توسعه آن به صورت بخش بندی و حوزه بندی اعم از نوع ورزش و مکان ( موضوع و موضع) انجام می گیرد و در نهایت خط و مشی ها، سیاست ها و راهبردهای توسعه فوتبال در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، کالبدی، زیرساختی، مالی و اقتصادی در قالب یک برنامه زمانی ده ساله تعیین می گردد . این سند ، نقشه راه مدیران کنونی و آینده فوتبال بوده و می تواند مسیر اقدامات سلیقه ای را در حوزه مدیریت مسدود نماید .

2- رشد و توسعه فوتبال هم در سطح ملی و هم در سطوح منطقه ای و محلی، بدون توجه به کارکرد و حوزه نفوذ رسانه ها و فعالان این عرصه، میسر و شدنی نیست و ‌ قابل انکار نیست که اگر فوتبال توانسته است در سطح‌ جهانی بیشترین‌ مخاطب‌ را داشته باشد، مدیون رسانه هاست. کارکرد رسانه ها متفاوت است؛ یعنی  هم در اطلاع‌رسانی‌، تشویق‌ و ترغیب‌ مردم‌ و هم در هدایت‌ و راهنمایی‌ مخاطبان‌ و جهت‌دهی‌‌ افکار عمومی‌، به ایفای نقش می پردازند. ساماندهی رسانه های ورزشی ویژه فوتبال متناسب با نیازهای توسعه ای این بخش هم از منظر تقویت رویکرد حرفه ای آنان و هم سازمان دهی فعالان این حوزه، ضرورت دارد و انتظار می رود این امر از سوی فدراسیون مورد توجه قرار گیرد.

3- بودجه های مصوب دولت، کفاف امر توسعه فوتبال و تامین فضاها و زیرساخت های مورد نیاز این بخش را  نمی دهد و از سوی دیگر ورزش و فوتبال ، مقوله ای است که به سلامت مردم و توسعه سرمایه انسانی جامعه مرتبط است؛ بنابر این، مهم ترین راهکارهای اطمینان بخش در این حوزه، استفاده از سرمایه های بخش خصوصی جهت توسعه فضاها و زیرساخت های مورد نیاز و ارتقای سلامت جسمی، روحی و روانی آحاد جامعه می باشد و این هدف زمانی محقق می شود که امنیت و سود حاصل از سرمایه گذاری به عنوان فعالیتی درآمدزا، برای فعالان این بخش، تضمین شود و  فرایند مشخصی مشتمل بر شناسایی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری، نظامات حقوقی و مالی حاکم بر آن و … طراحی گردد. در این خصوص، انجام مطالعات امکان سنجی جهت تهیه بسته فرصت های سرمایه گذاری برای عرضه به بخش خصوصی، ضرورت دارد .

4- فوتبال یک فرایند است و توسعه آن متوقف نمی شود و تحقیقا مسایلی چون نداشتن بودجه، نداشتن داور و کارمند ، کمبود امکانات لجستیکی و … به هیچ روی، نافی مسئولیت های فدراسیون نخواهد بود . براین باوریم ، فقر برنامه ریزی، عقب ماندگی از سیستم های رایج در مدیریت نوین فوتبال، ضعف و ناکافی بودن سیستم نظارتی و … را نمی شود دلیل موجهی برای نادیده گرفتن اتفاقات لیگ های مختلف فوتبال به ویژه ، دسته های پایین دانست و انتظار است در این دوره ، این موضوع  مورد عنایت حضرت عالی قرار گیرد.

5- مستحضرید که در گزارش کمیسون اصل 90 مجلس تصریح گردیده است ،90 درصد باشگاه های لیگ برتری و لیگ یکی ، به نوعی به دولت و شرکت های دولتی و نهادهای نظامی وابسته اند و در این خصوص هم بین استان ها عدالت دیده نمی شود . وقتی اقتصاد فوتبال ایران دولتی است ، اولا باشگاه‌ها با یکدیگر رقابتی برای درآمدزایی ندارند؛ زیرا، بودجه مورد نظر را سازمانی که زیرمجموعه آنهاست، دریافت می‌کنند و در ثانی باشگاه های خصوصی اصولا توان رقابت در چنین شرایطی را ندارند ثالثا خصوصی‌سازی واقعی باعث می‌شود که فساد در فوتبال کمتر شود و باشگاه‌های خصوصی کمتر می‌توانند وارد مناسبات فساد انگیز شوند.

6- سیستم نظارتی کمیته داوران و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به طور معمول، نمی تواند بخش زیادی از بازی های لیگ های مختلف را در معرض دید و نظارت کافی خود قرار دهد و حساسیت هایی که به طور اکید در لیگ برتر و با کمی تخفیف در لیگ دسته یک اعمال می شود به هیچ وجه در لیگ پایین تر وجود ندارد و واقعیات کارکرد داوران و نوع کنش های مربیان و هواداران و بازیکنان، در دید داوری قرار ندارد . تعمیم سیستم نظارتی در کلیه سطوح برگزاری لیگ های فوتبال ، از موضوعاتی است که انتظار می رود در این دوره مورد توجه قرار گیرد .

7- درک نیازهای اجتماعی و حرفه ای فوتبال و عدم مقاومت در برابر تغییرات و نیازهای اجتماعی، فنی و ساختاری، دقیق بودن راهبردها و مواضع ، تقویت تعاملات و دیپلماسی، اطلاع رسانی و شفافیت نسبت به ابعاد مالی مرتبط با عملکرد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، تبیین وضعیت دقیق پرداخت ها و دیون و مطالبات فدراسیون فوتبال و باشگاه ها، تبلیغات محیطی فوتبال و اصلاحات و تغییرات آن، نحوه تامین مالی تیم های ملی و چگونگی لحاظ آن در بودجه فدراسیون فوتبال و…  می تواند شرایط کنونی فوتبال ایران را در معرض تغییر قرار دهد . این نظامات ،  می توانند ارزش و کارکرد های مثبتی را خلق نماید.

8- همان گونه که امروزه فوتبال، یک فعالیت حرفه ای چند جانبه و به تعبیری یک صنعت به شمار می آید ، باشگاه های ورزشی نیز در ورزش حرفه ای، حلقه ای مهم از این زنجیره به شمار می روند و در این رویکرد، حوزه اقتصادی، اهمیت روزافزونی یافته است. باشگاه داری، صرفا مدیریت هزینه و برگزاری مسابقات نمی باشد بلکه یک باشگاه همانند یک بنگاه اقتصادی باید بتواند ساختار سازمانی و اقتصادی هوشمندی برای افزایش درآمدها، کاهش هزینه ها، نظام مالی شفاف، مدیریت مالی کارآمد، افرایش توان سودآوری، افزایش سهم بازار و بدست آوردن بازارهای جدید، کار در فضای رقابتی ، موفقیت در رقابت، ارتقاء کیفیت محصولات و خدمات و …ایجاد نمایند. این امر بایستی در دوره جدید فدراسیون  در فهرست اقدامات مورد توجه جدی قرار گیرد.

9- با عرض پوزش و به منظورکمک به تقویت کارکردهای فدراسیون، بخشی از دیدگاه های این باشگاه در قالب یک برنامه به شرح زیر، جهت استحضار تقدیم است :

ويژگی های برنامه حاضر

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است

  • حمید گفت:

    یکی از مسایلی که باید مطرح بشه برگزاری مسابقات لیگ 1 در روزهای پنجشنبه و جمعه است که متاسفانه اصلا مطرح نمیشه. این حق ماست که بازیهای تیممون ببینیم مثل همه دنیا بازیهای لیگهای پایینتر هم باید روزهای تعطیل باشه