نوروز 99

نوروز ۱۳۹۹ شاد باش باد

لحظه ها می گذرد / آن چه بگذشت نمی آید باز / قصه ای هست که هرگز دیگر / نتواند شد آغاز …

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودبهار می آید و طبیعت ردای سبز بر تن می کند. چکاوک ها، هزار دستان و قمریان، نغمه ها و سرودهای فرح بخش و تازه سر می دهند و انسان ها را به مهرورزی، گره گشایی و هم گرایی فرا می خوانند.

بهار، پیام آور عشق و رویش است و موسم سرور و آشتی و به همین خاطر است که خواستنی است و با آمدنش دل ها سرشار از سرور و جان ها، معرفت می یابد.
بهار آغاز تجدید خاطره ای دیگر با طبیعت است.

هر روز و سال نو با دیدن درختان میهمان کوچه ها و خیابان هایمان، یاد آشنایی دور در ذهنمان زنده می شود. گویی همه از یاد برده بودیم که درختان این شاخه های خشکیده نیستند و روزگاری شاخه هایی بوده اند پر از زمردهای سبز. پر از شادابی و تراوت.

بهار می آید. فصل حرکت و نعمت. فصل تحول و تغییر. فصل تکرار دوباره ی موسیقی:

«یا مقلب القلوب و الابصار!

یا مدبر الیل و النهار!

یا محول الحول و الاحوال!

حول حالنا الی احسن الحال!»

همه بیقرار تکراریم. بی قرار زمزمه ی این واژه های خاطره انگیز که هر سال در یک لحظه، یک ثانیه بر زبان همگان جاری می شود. این جمله های آشنای سال های دور و نزدیکمان.

سال های دور کودکی و نوجوانی و سال های نزدیک دیروز و امروزمان … به راستی که چه با ارزش و پرقدر است این لحظه! این لحظه ی پر قدر ما ایرانیان!

لحظه ی حلول سال نو در کنارسفره ی هفت سین. سفره ای پر از سیر و سکّه و سمنو… و آیینه ای و قرآنی که آن را سبزتر و زیباتر کرده است.

لحظات ورود سال نو نزدیک است. همه کنار سفره این لحظه اند. همه بیقرار نوشدن اند و از کهنگی گریزان! از کهنگی یک سال پیش روزگار! از کهنگی لحظه های تکراری شنبه تا جمعه ها!

باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت، ضمن شادباش فرا رسیدن سال نو و بهار دا انگیز به ملت ایران به ویژه گیلانیان سرفراز و همه عاشقان و دلدادگان و هواداران و پیشکسوتان سپیدرود بزرگ، از خدای مهربان، سالی سرشار از برکت و معنویت و همراه با آرامش برای همگان آرزومند است.