وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

آیا ورزش و جوانان گیلان ساختمان هیات فوتبال را تحویل می گیرد؟

گیل خبر

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – با اعلام «فرزاد سیری» دبیر مجمع انتخابات هیئت فوتبال گیلان، ششمین دوره این انتخابات روز پنجشنبه هفتم آذرماه رأس ساعت ۱۰ صبح در هتل نرگس واقع در انتهای جاده ساحلی جفرود بخش خمام شهرستان رشت برگزار خواهد شد.

انتخاباتی که پیش از این دو بار  زمان و مکان آن به دلیل مخالفت اداره کل  ورزش و سازمان بازرسی استان لغو شده است. هرچند دبیر هیات فوتبال علت اصلی لغو انتخابات پیشین را یک بار «همزمانی با راهپیمایی ۱۳ آبان» و آخرین بار نیز« دستور بدون توضیح فدراسیون فوتبال »ذکر کرده بود.

سازمان بازرسی با  اساسنامه برگزاری انتخابات هیات استانی فوتبال مخالفت کرده است و معتقد است این اساسنامه مورد تایید نمی باشد. ورزش و جوانان استان نیز معتقد است اساسنامه هیات های استانی حتی مصوبه مجمع فدراسیون فوتبال را نیز ندارد و باید به مانند آئین نامه هیات های ورزشی بعد از پایان ۴ ساله ریاست هیات، سرپرست جدید تعیین شود.

انتصابات روسای هیات های شهرستانی بعد از دوره ریاست چهارساله الماسخاله نیز از جمله مباحث مورد اختلاف ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال است. هرچند هیات فوتبال استان گیلان معتقد است همان افرادی قبلی دوره شان تمدید شده است. اما این که الماسخاله در پایان دوره خود می تواند احکام آن ها را تمدید کند محل اختلاف باقی مانده است.

با این حال به نظر می رسد ابهامات ورزش و جوانان و سازمان بازرسی برای برگزاری مجمع عمومی هیات فوتبال استان گیلان رفع نشده است و حتی مدیرکل ورزش وجوانان قصد ندارد در این انتخابات شرکت کند و  برگزاری انتخابات را فاقد اعتبار می داند.

البته طبق نامه ابراهیم شکوری دبیر فدراسیون فوتبال برگزاری این انتخابات بلامانع اعلام شده است. بر این اساس هنوز مشخص نیست در صورت برگزاری انتخابات وزارت ورزش و جوانان چه اقداماتی را در دستور کار خود قرار می دهد.

شنیده ها حاکی از آن است که ورزش و جوانان استان گیلان قصد دارد در صورت برگزاری انتخابات ساختمان هیات فوتبال گیلان واقع در مجموعه شهید عضدی رشت را تحویل بگیرد و مانع از حضور رئیس فوتبال استان شود.

مساله ای که بدون شک وضعیت پیچیده ای در  فوتبال گیلان ایجاد می کند. با این حال ظاهرا فدراسیون فوتبال قصد دارد انتخابات را به هر نحو ممکن اجرایی کند. کاری که در مورد انتخابات هیات فوتبال استان تهران موفق به اجرای شدن آن نشده  و با مانع سخت ریاست ورزش و جوانان استان تهران مواجه بوده است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.