وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

از نگاه ورزش سه: ابراهیمی و نزهتی در تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – برترین‌های ششمین بازی فصل را بازیکنانی تشکیل می‌دهند که در پیروزی ۶ تیم بیشترین نقش را داشتند و عملکرد درخشانی ارائه کردند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، هفته ششم لیگ برتر در حالی به پایان رسید که دیدارهای مهیج و پُر گلی در آن رقم خورد؛ ذوب‌آهن با نتیجه دور از انتظار ۶ بر صفر استقلال خوزستان را شکست داد تا سه نماینده در تیم منتخب داشته باشد.

همچنین پارس جنوبی جم، پدیده مشهد و سپیدرود رشت نیز با بردهای مهمی که کسب کردند دارای دو بازیکن در جمع ۱۱ مرد برتر هفته هستند و دو بازیکن دیگر این جمع هم از پیکانی که برابر پرسپولیس به برتری رسید و فولاد خوزستانی که با دو گل سپاهان را بدرقه کرد برگزیده شده‌اند.

* دروازه‌بان

محسن فروزان (پارس جنوبی جم)

تقابل با تیم‌های بزرگ پایتخت همواره برای بازیکنان سابق سرخابی از حساسیت بالایی برخوردار می‌شود و به همین دلیل بیشتر نفراتی که قبلا قرمز یا آبی پوش بودند نمی‌توانند برابر این تیم‌ها عملکرد واقعی خود را به نمایش بگذارند؛ اما محسن فروزان در ششمین بازی فصل توانست این کار را برابر استقلالی که یک فصل در آن عضویت داشت، انجام دهد.

در شبی که تیم منصوریان به دنبال رهایی از بحران بود، این دروازه‌بان با واکنش‌های به موقع به ویژه روی دو شوت لحظات پایانی نیمه اول اجازه نداد توپی از خط دروازه‌اش عبور کند تا دومین کلین‌شیت را در تقابل‌های فصول اخیر برابر استقلال ثبت کند.

* مدافعان

حجت حق‌وردی (پیکان)

رویارویی با مهاجمان زهردار پرسپولیس نه تنها در ایران، بلکه برای مدافعان لیگ قهرمانان آسیا هم سخت و دردسرساز است، چراکه با وجود موقعیت‌های زیادی که سرخ پوشان از دست می‌دهند؛ اما در امر گلزنی و رقم زدن سه امتیاز هم موثر هستند؛ ولی شب گذشته آنها به سد محکم پیکانی‌ها خوردند؛ حجت حق‌وردی، مدافع پیکان که با سر بانداژ شده هم بازی را به پایان بُرد نمایش بدون نقصی مقابل پرسپولیس داشت و نفر اول در زدن ضربات سر و توپ‌های روی هوا، جلوگیری از حملات و دفع موقعیت‌ها بود تا سرخ پوشان بعد از ۹ بازی رسمی نتوانند دروازه تیم مقابل خود را باز کنند.

مجتبی لطفی (پارس جنوبی جم)

روند دور از انتظار تیم جدید لیگ برتر همچنان ادامه دارد و آنها بدون توجه به تیمی که مقابل‌شان می‌ایستد فقط به برد فکر می‌کنند؛ پارس جنوبی ۶ روز بعد از کنار رفتن از جام حذفی دوباره در جم میزبانی می‌کرد و خیلی‌ها انتظار داشتند روند نزولی شاگردان مهدی تارتار پس از باخت به نساجی، برابر استقلال ادامه پیدا کند؛ ولی بیشتر بازیکنان و به ویژه خط دفاعی این تیم نمایش کم‌اشتباهی ارائه دادند تا توپی وارد دروازه‌شان نشود؛ مجتبی لطفی مدافع بلند قامت پارس جنوبی در مهار علی قربانی و جابر انصاری از تلاشی دریغ نکرد و با مقاومت تا آخر مسابقه عملکردی از خود به نمایش گذاشت تا در جمع برترین‌ها حضور داشته باشد.

مرتضی منصوری(پدیده)

یکی از بهترین نمایش‌های تیمی لیگ برتر را پدیده در هفته ششم مقابل سایپای علی دایی به نمایش گذاشت و در نهایت هم توانست به برتری ۳ بر صفر برسد؛ مرتضی منصوری، مدافع راست مشهدی‌ها در این دیدار علاوه بر حضور پُر رنگ در کارهای هجومی و ارسال‌های متعددی که انجام داد، در کارهای دفاعی هم کم‌اشتباه عمل کرد، طوری که برخلاف مسابقات قبل مهدی ترابی نتوانست حتی یک نفوذ موفق از جناح چپ زمین سایپا انجام دهد و توپی روی دروازه پدیده بریزد؛ در بین بازیکنان پدیده که همگی نمایش خوبی از خود به نمایش گذاشتند، منصوری کمی فراتر از حد انتظار ظاهر شد.

* هافبک‌ها

مهدی مهدی‌پور(ذوب‌آهن)

ذوب‌آهن با برد ۶ گله مقابل استقلال خوزستان که دومین خط دفاع برتر لیگ برتر بود، نگاه‌ها را به سمت خود تغییر داد و کاری کرد دوباره تیم‌ها روی شاگردان امیر قلعه‌نویی حساب ویژه‌ای باز کنند؛ مهدی مهدی‌پور که از او به‌عنوان بهترین جایگزین برای قاسم حدادی‌فر یاد می‌شود در دیدار با استقلال خوزستان با دو پاس تماشایی روی گل‌های دوم و چهارم هنرنمایی خود را نشان داد و عملکردی ارائه کرد تا از همان میانه زمین استقلال خوزستان نه تنها اجازه بازی‌سازی نداشته باشد، بلکه نتواند خلق موقعیت کند تا یکی از موثرترین نفرات ذوب آهن نام بگیرد.

سینا مریدی(فولاد خوزستان)

هافبک دفاعی جوان فولاد در بازی مهم برابر سپاهان درخشش قابل توجهی داشت؛ او علی رغم سن پایین توانست در میانه زمین با تجربه عمل کرد و مانع از بازی‌سازی و خلق موقعیت هافبک‌های طراح سپاهان برای ساسان انصاری و مروان حسین شد؛ این بازیکن که به تازگی از بند مصدومیت رها شده، نشان داد تا چه اندازه می‌تواند به سید سیروس پورموسوی در ترکیب فولاد کمک کند و مثمر ثمر ظاهر شود؛ مریدی که فصل قبل در پست دفاع چپ بازی می‌کرد، امسال به پست تخصصی خود بازگشته است.

حسین ابراهیمی (سپیدرود)

در ادامه بازی‌های درخشان سپیدرود در لیگ و روند صعودی‌ای که این تیم با یک برد و یک تساوی تا قبل از وقفه مسابقات طی کرده، در هفته ششم نیز آنها موفق شدند تیم پُر مهره صنعت نفت آبادان را با ۲ گل مغلوب کنند که در این پیروزی حسین ابراهیمی نقش ویژه‌ای داشت.

او با گل کردن پنالتی دقیقه ۷ که روی پاس خود و خطا روی نزهتی انجام شده بود، روحیه مضاعفی به بازیکنان و تماشاگران داد و در ادامه هم در بیشتر مصاف‌های تن به تن با جاسم کرار و آگوستو سزار برنده بود و با یک پاس گل تماشایی به پویا نزهتی بازی خوب خود را تکمیل کرد.

 

معین عباسیان (پدیده)

در بیشتر حملات بی‌امان پدیده مخصوصا در نیمه دوم روی دروازه سایپا معین عباسیان حضور مستمر داشت و با خستگی ناپذیری و تلاشی که انجام می‌داد، نفوذهای موثری انجام داد؛ عباسیان قبل از اتمام ۴۵ دقیقه اول، ارسال دقیقی به محوطه جریمه انجام داد که خطای هند ماهینی موجب شد یک پنالتی منجر به گل برای پدیده رقم بخورد؛ او در نیمه دوم هم پُر تلاش ظاهر شد و پایه‌گذار دومین گل تیمش بود؛ اما این هافبک تکنیکی برای زدن گل سوم خود دست به کار شد و در دقیقه ۶۶ پاس خوب خلعتبری را به زیبایی به کنج دروازه سایپا فرستاد تا جزو برگزیده‌های هفته باشد.

سید محمدرضا حسینی (ذوب‌آهن)

این هافبک که همواره بازی‌های کم‌اشتباهی ارائه می‌کند در پیروزی پُر گل ذوب‌آهن زمینه‌ساز گل اول شد تا در دقیقه ۱۳ از استقلال خوزستان پیش بیافتند؛ او علاوه بر روند مثبتی که در این دیدار داشت، گل‌های دوم و پنجم را به ثمر رساند تا در برد چشمگیر ذوبی‌ها ایفای نقش کرده باشد؛ حسینی در میانه زمین پاس‌های ثمربخشی داد و دریبل‌های او نیز از جناح راست و میانه مدافعان خوزستانی تبدیل به موقعیت‌های حساسی شد تا یکی از بهترین‌های ذوب در این دیدار باشد.

 

* مهاجمان

مرتضی تبریزی (ذوب‌آهن)

مهاجم اول ذوب‌آهن در فصل گذشته در پنج هفته ابتدایی نمایش دور از انتظاری داشت و نتوانست گلی بزند؛ ولی با این حال قلعه‌نویی در خط حمله این تیم مقابل استقلال خوزستان نیز او را قرار داد که او این بار از فرصت به دست آمده بهترین بهره را برد و توانست ستاره هفته شود؛ مرتضی تبریزی با زدن ۴ گل از ۶ گل ذوب‌آهن بیشترین نقش را در بهترین برد این تیم مقابل استقلال خوزستان داشت و علاوه بر آن به تنهایی صدرنشین جدول گلزنان لیگ برتر شد؛ او با این آمادگی حالا با روحیه مضاعفی در دیدار حساس مقابل استقلال تهران قرار می‌گیرد.

پویا نزهتی (سپیدرود)

برای سپیدرود فرقی نمی‌کرد در هفته ششم مقابل چه تیمی قرار می‌گیرد، چراکه تماشاگران این تیم تنها انتظار برد داشتند و البته امیدوار بودند روند دو هفته اخیر لیگ که ۴ امتیاز گرفتند، ادامه پیدا کند.

پویا نزهتی که جزو بازیکنان محبوب سپیدرودی‌هاست در اوایل دیدار با صنعت نفت روی پاس فرار ابراهیمی موفق شد از نوشی‌صوفیانی پنالتی منجر به گل بگیرد و در ادامه نیز تلاش بی‌وقفه‌ای در خط حمله انجام داد؛ او که بارها موجب آزار مدافعان صنعت نفت شده بود در دقیقه ۱۵ نیز گل زیبایی به ثمر رساند تا جزو ۱۱ مرد برتر هفته باشد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است