وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

اصلاحیه موقت در خصوص قانون سوم فوتبال

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدروددپارتمان داوران فدراسیون از اصلاحیه موقت بورد بین المللی فوتبال در خصوص قانون سوم فوتبال خبر داد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، براساس آخرین تصمیمات بورد بین المللی فوتبال تغییراتی در قانون سوم فوتبال به دلیل ویروس کوئید ۱۹ (کرونا) بطور موقت بوجود آمده است. برهمین اساس متن این اصلاحات به فدراسیون های عضو ابلاغ شده است.

متن این اصلاحات به شرح زیر است:

قوانین بازی ۲۱/۲۰۲۰ برای مسابقات رقابتی (و مسابقات غیر رقابتی) از اول ژوئن ۲۰۲۰ لازم الاجرا است، ولی مسابقاتی که به دلیل ویروس کوئید ۱۹ به حالت تعلیق در آمدند، این اختیار را دارند تا بازی ها را با قوانین ۲۰/۲۰۱۹  یا ۲۱/۲۰۲۰ به پایان برسانند؛ حتی اگر مسابقات را بعد از اول ژوئن ۲۰۲۰ مجددا  شروع کنند.

مسابقات “دوستانه/ آماده سازی/ تمرینی” در جهت آمادگی برای شروع مجدد بازی ها می بایست آن نسخه از قوانین را استفاده کنند که قرار است پس از شروع مجدد مسابقات به کارگیری شود.

همچنین بورد بین المللی فوتبال از این فرصت استفاده می کند تا توجه برگزارکنندگان مسابقات را به گزینه های موجود در قوانین بازی در خصوص رفاه و ایمنی بازیکنان و سایر شرکت کنندگان، به ویژه موارد مربوط به استراحت برای نوشیدن مایعات و استراحت برای خنک شدن که در قانون ۷ آمده جلب نماید.

مسابقاتی که در آن کمک داور ویدئویی بکارگیری می شود، بنا به صلاحدید برگزارکننده مسابقات مجاز هستند تا استفاده از آن را تا شروع مجدد مسابقات متوقف کنند. با این وجود، در صورت استفاده از کمک داور ویدئویی، کلیه موارد مربوط قوانین بازی و همچنین تشریفات بکارگیری کمک داور ویدئویی در جای خود باقی خواهد ماند.

برگزارکننده مسابقات مستحق استفاده از اصلاحیه قانون ۳ یا هر یک از سایر گزینه های موجود می باشند و دیگر نیازی به دریافت مجوز برای انجام آن از بورد بین المللی فوتبال نیست.

قانون ۳ – بازیکنان: تعداد تعویض ها

متن فعلی:

 1. تعداد تعویض ها

مسابقات رسمی

تعداد تعویض ها در هر مسابقه رسمى که برگزار مى شود حداکثر پنج نفر است، که توسط فیفا، کنفدراسیون یا فدراسیون ملى مشخص خواهد شد، بجز براى مسابقات آقایان و بانوان شرکت کننده در تیم هاى اول باشگاه ها در بالاترین دسته یا تیم هاى بین المللى الف بزرگسالان، که حداکثر تعویض سه نفر مى باشد.

اصلاحیه موقت:

برگزارکنندگان مسابقات اختیار دارند تا یکی یا هر دو مورد زیر را اعمال نمایند:

 • در طول مسابقه، هر تیم:
 • می تواند حداکثر از ۵ تعویض استفاده نماید
 • حداکثر سه فرصت* تعویض دارد
 • می تواند یک تعویض اضافه در بین دو نیمه انجام دهد
 • در صورتی که بازی در وقت اضافه بازی می شود، هر تیم:
 • می تواند از یک تعویض اضافی استفاده کند (خواه تیم از حداکثر تعداد تعویض های خود استفاده کرده باشد یا نه)
 • یک فرصت* تعویض اضافی دارد (خواه تیم از حداکثر تعداد فرصت های تعویض خود استفاده کرده باشد یا نه)
 • می تواند یک تعویض اضافی انجام دهد:
 • در زمان قبل از شروع وقت های اضافه
 • در بین دو نیمه وقت های اضافه

چنانچه تیمی از حداکثر تعداد تعویض ها یا فرصت های (تعویض) خود استفاده نکرده باشد، تعویض ها و فرصت های (تعویض) استفاده نشده می تواند در وقت اضافه مورد استفاده قرار بگیرد.

* هرگاه دو تیم همزمان تعویضی انجام دهند، این به عنوان فرصت تعویض انجام شده برای هر تیم به شمار خواهد آمد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.