وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

اطلاعیه مرکز پزشکی سازمان لیگ در ارتباط با مهار کرونا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران ، مرکز پزشکی سازمان لیگ اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بسمه تعالی

به منظور حفظ سلامت ورزشکاران و پیشگیری و کنترل شیوع ویروس COVID ۱۹ در محیط های ورزشی بخصوص استادیوم های میزبان مسابقات لیگ های فوتبال کشور، موارد ذیل علاوه بر دستورالعمل های صادره از سوی “ستاد ملی مبارزه با کرونا” ابلاغ می گردد.

لازم به ذکر است برای تمامی ارکان برگزاری مسابقات فوتبال که تحت پوشش سازمان لیگ فوتبال می باشند بعلاوه سایر دست اندرکاران، از جمله مربیان، مدیران، مسئولین برگزاری، اصحاب رسانه و .. رعایت موارد ذیل الزامی می باشد.

همچنین مسئولیت اجرائی و کنترل موارد ذیل در مسابقات لیگ برتر و دسته یک آزادگان تماما بعهده باشگاه ها و با نظارت مستقیم هیئت فوتبال مربوطه بوده و در مسابقات لیگ های دو و سه این امر با همکاری باشگاه و هیئت فوتبال میزبان بصورت تعامل متقابل انجام می گردد.

مسئول برگزاری مسابقات که از سوی سازمان لیگ بعنوان نماینده معرفی می گردد، موظف به کنترل صحت عملکرد موارد خواسته شده بود و می بایست در این خصوص گزارش های لازم را به سازمان لیگ ارائه نماید.

وظایف پزشکان تیمها:

کادر پزشکی تمام باشگاه ها موظف هستند در اولین فرصت نسبت به اجرای موارد ذیل اقدام فرمایند:

– اجرای جلسه آموزشی برای تمام بازیکنان تیم و کادر تیم در خصوص علائم بیماری کرونا.

– آموزش راه های پیشگیری تغذیه ای که موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدنشان میشود.

– روشهای رعایت بهداشت فردی در خصوص مبارزه با ویروس .

– کادر تیم و بازیکنان موظف شوند در صورت مشاهده علائم اولیه ، در اسرع وقت کادر پزشکی را در جریان قرار دهند‌.

– یک روز قبل از مسابقه و بعد از آخرین تمرین، تمام بازیکنان و کادر تیم شامل سرمربی، مربی، آنالیزور و هر شخصی که در ارتباط با بازیکنان است توسط کادر پزشکی از لحاظ علائمی مثل تب، تنگی نفس و سرفه معاینه شوند.

– کادر پزشکی وظیفه دارد در زمان اعزام و به خصوص در فرودگاه، هواپیما و هتل تیم همواره نکات بهداشتی را به بازیکنان و کادر تیم یادآوری و کنترل کنند.

وظایف باشگاه:

– باشگاه موظف است که وسایل محافظتی مانند ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده را در اختیار کادر پزشکی قرار دهد تا از طریق آنها به دست بازیکنان، کادر مربیگری، آنالیزورها و…برسد.

– زمانی که مسئولیت غذای بازیکنان به عهده باشگاه است یا در هتل ، غذایی به صورت دسته جمعی استفاده میشود نظارت کامل روی پخت غذا و تهیه غذا انجام شود.

– سابقه تماس مشکوک با فرد کرونایی در دو هفته اخیر از کلیه بازیکنان و کادر فنی استعلام شود .بدیهی است در صورت مثبت بودن این امر، فرد از همراهی تیم منع و جهت ادامه درمان معرفی می گردد.

وظایف تیم میزبان:

– تیم میزبان وظیفه ضد عفونی کردن کلیه فضای اجرائی مسابقات ورزشگاه از جمله رختکن ها و سرویس های بهداشتی را دارد . لذا میبایست روز قبل و نهایتا” صبح روز بازی این موارد را انجام داده و رختکن را در حضور نماینده سازمان لیگ و یا هیئت فوتبال پلمب نموده تا در بدو ورود تیم مهمان و داوران رختکنها بصورت پلمب شده تحویل ایشان نماید.

– حتما صابون مایع به اندازه کافی و محلول ضد عفونی دست در رختکن ها قرار داده شود.

– فقط از آب های بسته بندی شده استفاده شود.

در صورت حضور نمایندگان پزشکی سازمان لیگ ( ایفمارک) در روز مسابقه شایسته است جهت کنترل موارد ذیل همکاری لازم صورت گیرد. بدیهی است فردی که از سوی سازمان لیگ فوتبال به عنوان افسر پزشکی معرفی میشود مجاز به کنترل و نظارت بر این موارد است.

– کنترل و ثبت درجه دمای بدن، علائم تنفسی و علائم دیگر همچون سابقه تماس با فرد کرونایی طی چهارده روز اخیر بازیکنان، کادر مربی هر دو تیم، داورها و حتی اصحاب رسانه ها (خبرنگاران و عکاس ها) بدیهی است گزارشهای مرتبط با این امر محرمانه تلقی شده و در اختیار مراجع لازم قرار می گیرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.