وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

اعلام رای کمیته استیناف در خصوص ۶ باشگاه دسته دومی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودکمیته استیناف رای خود را در خصوص باشگاههای شاهین بندرعامری، قندی یزد، سردار بوکان، شهرداری ماهشهر، پاس همدان و میلاد تهران به طرفیت کمیته اخلاق صادر کرد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، رای قطعی صادره از سوی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص استیناف باشگاهاهای شاهین بندرعامری، قندی یزد، سردار بوکان، شهرداری ماهشهر، پاس همدان و میلاد تهران به طرفیت کمیته اخلاق به شرح زیر است:

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به تصدی امضاء کنندگان ذیل تشکیل شده است با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و بشرح ذیل مبادرت به اصدار رای می نماید.

رای کمیته استیناف در خصوص تخلفات انجام شده از سوی برخی تیم های حاضر در گروه دوم لیگ دسته دو فوتبال کشور از حیث تبانی به منظور کسب نتایج دلخواه، اوراق پرونده و تحقیقات انجام گرفته چنین حکایت دارد که در پایان هفته بیست و چهارم، تیم مس شهر بابک با ۵۵ امتیاز و تفاضل گل ۳۰ در صدر و تیم شهید قندی یزد با ۳۹ امتیاز و تفاضل گل ۱۴ در رده دوم و تیم شاهین بندر عامری با ۳۹ امتیاز و تفاضل گل ۱۰ در رده سوم و تیم شهرداری ماهشهر با ۳۶ امتیاز و تفاضل گل ۶ در رده چهارم قرار داشته اند . که بالتبع برای حضور در مرحله پلی آف کسب مقام دوم در گروه تیمی مذکور، برای تیم های دوم به بعد حائز اهمیت بوده است ، لذا در هفته بیست و پنجم مصادف با ۱۴۰۰/۴/۸، تیم شهید قندی یزد موفق می شود با نتیجه ۲ بر صفر تیم شهرداری بم را شکست دهد و شهرداری ماهشهر نیز با نتیجه ۲ بر ۱ تیم مس شهر بابک را شکست می دهد و تیم شاهین بندر عامری با نتیجه ۲ بر صفر در مقابل تیم سردار بوکان به پیروزی می رسد، از اینرو در پایان هفته بیست و پنجم امتیازات چنین می شود:

مس شهر بابک با ۵۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۹ در صدر شاهین بندر عامری با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۷ در رده دوم ، شهید قندی یزد با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۶ در رده سوم و شهرداری ماهشهر با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۱ در رده چهارم قرار می گیرند.

نتایج نهایی هفته بیست و ششم و پایانی لیگ در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۲۳چنین است:

مس شهر بابک با ۵۸ امتیاز و تفاضل گل ۳۲ در صدر گروه و تیم شهید قندی یزد با برد ۱۰ بر ۱ مقابل تیم سردار بوکان با ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۵ در رده دوم و تیم شاهین بندر عامری با برد ۶ بر ۱ مقابل تیم میلاد مهر تهران و کسب ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۱ در رده سوم و تیم شهرداری ماهشهر نیز با برد ۶ بر ا مقابل تیم پاس همدان و کسب ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۱۷ در رده چهارم قرار می گیرد.

على ایحال آنچه که مورد بررسی و منتج به صدور حکم از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واقع شده است تبانی حاصل در بازی بین تیم های شاهین بندر عامری و سردار بوکان در هفته بیست و پنجم و بازی تیم های شهید قندی یزد مقابل سردار بوکان و شهرداری ماهشهر مقابل پاس همدان در هفته بیست و ششم می باشد که به حکم صادر شده است و اعتراضات انجام شده بدین شرح است:

۱- تیم سردار بوکان با وکالت محمد صابر مهدوی موید و سید محمد رسول باختر به لحاظ تبانی با تیم های شاهین بندر عامری و شهید قندی یزد محکوم به سقوط به لیگ استانی و پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه نقدی شد.

 ۲- سروش سعیدی بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به محرومیت مادام العمر و پرداخت یک میلیارد ریال جریمه نقدی شد.

 ۳- بهنام رسولی نیا بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به پنج سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

 ۴-امید سلطانی بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی ، محکوم به پنج سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

 ۵- سید مصطفی نوربخش بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به پنج سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

 ۶- مهران مراد علی بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به دو سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

 ۷- رسول طهماسبی بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به یک سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

 ۸- بابان کریمی رئیس هیات مدیره باشگاه سردار بوکان و ۹-  سلیمان تحریریان مدیر عامل باشگاه سردار بوکان و  ۱۰- آزاد آفریدونی سرپرست تیم سردار بوکان با وکالت ناصر ارضی، هر سه نفر به لحاظ مشارکت در تبانی و عدم فیلمبرداری دقایق پایانی بازی مقابل شاهین بندر عامری در هفته بیست و پنجم هریک به دو سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

 ۱۱- تیم شهید قندی یزد با نمایندگی حقوقی جمال اکبری به لحاظ تبانی با تیم سردار بوکان، محکوم به سقوط به لیگ دسته سوم کشور و پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه نقدی شد.

 ۱۲- تیم شاهین بندر عامری با وکالت امیر طاها مخدومی به لحاظ تبانی با تیم سردار بوکان و  ۱۳- تیم پاس همدان به لحاظ تبانی با تیم شهرداری ماهشهر و ۱۴- تیم شهرداری ماهشهر با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ تبانی با تیم پاس همدان هر یک از سه تیم مذکور به کسر ۶ امتیاز در لیگ فعلی و کسر ۶ امتیاز در لیگ آینده و پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

 ۱۵ – سروش حیدری بازیکن تیم پاس همدان با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی، به دو سال محرومیت و پرداخت ششصد میلیون ریال جریمه محکوم شد.

 ۱۶ –علی عزیزی بازیکن تیم پاس همدان با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به یک سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

 ۱۷- امین کاشفی پسندیده بازیکن تیم پاس همدان با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی، به یک سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

 علیهذا با عنایت به محتویات پرونده و ملاحظه نظریه هیات کارشناسان و نتایج کسب شده از سوی تیم های مذکور در دو هفته پایانی و مقایسه آن با سایر بازی های هفته های قبل، نحوه بازی بازیکنان مرقوم، گزارش سازمان لیگ فوتبال، نظریه واحد صیانت از سلامت و نظارت و بازرسی سازمان لیگ، گزارش واحد حراست فدراسیون، گزارش هیات فوتبال استان آذربایجان غربی، اظهارات مدیران و بازیکنان و سرمربیان تیم های مذکور در پرونده و توجه به قرائن و امارات موجود ، مستند به مواد ۴-۱۰-۱۴-۱۷-۱۸-۲۸-۷۳ و ۱۰۶ از مقررات انضباطی و ۶۳ از آئین نامه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال حکم کمیته استیناف به شرح زیر اعلام می شود :

الف ) تبانی بین تیم های سردار بوکان و شاهین بندر عامری در بازی هفته بیست و پنجم و تیم های سردار بوکان و شهید قندی یزد در بازی هفته بیست و ششم محرز و مسلم است لذا نظر به لزوم رعایت اصل انصاف در تعیین تنبهات، با اعلام کسر ۶ امتیاز از تیم سردار بوکان در فصل آینده و کسر ۶ امتیاز از تیم های شاهین بندر عامری و شهید قندی یزد در فصل فعلی و بقای جریمه های نقدی پنج میلیارد ریالی ، حکم معترض عنه با اصلاح انجام شده تایید می شود.

در خصوص تیم های پاس همدان و شهرداری ماهشهر به لحاظ عدم احراز تخلف، با وصف ملاحظه نظریه غالب هیات کارشناسان، ضمن نقض دادنامه معترض عنه حکم برائت آنان صادر می شود.

ب) در خصوص احکام صادره نسبت به اشخاص حقیقی اولا تخلف  بابان کریمی،سلیمان تحریریان، آزاد آفریدونی، سروش حیدری، علی عزیزی و امین کاشفی پسندیده احراز نمی گردد لذا ضمن نقض دادنامه معترض عنه حکم برائت نامبردگان صادر و اعلام می شود.

ثانیه در خصوص تخلف سایر اشخاص مندرج در حکم با حفظ جریمه نقدی تعیینی، با اصلاح محرومیت ۱- سروش سعیدی به هفت سال ۲- بهنام رسولی نیا به دو سال ۳- امید سلطانی به مدت دو سال۴- سید مصطفی نوربخش به دو سال ۵- مهران مراد علی به یک سال ۶- رسول طهماسبی به شش ماه ، حکم معترض عنه تایید و اعلام می شود.

حکم صادره قطعی است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.