وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

بازی های سرنوشت ساز سپیدرود و داماش، بازی آسان ملوان در انزلی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود در ادامه مسابقات لیگ دسته اول کشور ، تیم های فوتبال سپیدرود و داماش گیلانیان بازی های سرنوشت سازی را پیش رو دارند و تیم ملوان نیز یک دیدار راحت تری در بندرانزلی برگزار می کند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، هفته سی و یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور از امشب آغاز  و سپیدرود رشت در یک دیدار سخت باید رو در روی مس کرمان حاضر می شود، داماش گیلانیان نیز در دیداری سرنوشت ساز به مصاف نیروی زمینی تهران می رود و ملوان بندرانزلی در یک بازی خانگی مقابل تیم علم و ادب (شهرداری )تبریز قرار خواهد گرفت.

تیم فوتبال سپیدرود رشت که پس از جدایی غیرمنتظره پاشازاده از سرمربیگری این تیم، سهیل حق شناس و جلال چراغپور را به عنوان سرمربی و مدیرفنی در اختیار گرفت در اولین گام با این مربیان در دربی رشت برابر داماش پیروز شد.

اما این مربیان در دومین دیدار خود با سپیدرود امتحان بسیار سختی پیش رو دارند و باید در یک بازی خارج از خانه رو در روی تیم قدرتمند مس کرمان یکی از مدعیان قهرمانی این لیگ  قرار گیرند.

سپیدرودی ها که به دلیل پیروزی در دربی رشت با روحیه خوب به کرمان خواهند رفت ، باید در یک بازی سخت و سرنوشت ساز به مصاف تیم مس کرمان بروند چون سرخپوشان رشتی شرایط مناسبی در جدول رده بندی ندارند و باید در این بازی خارج از خانه نیز به فکر کسب امتیاز باشند.

سپیدرودی ها به جز این دیدار سه بازی دیگر پیش رو دارند که در دو دیدار میزبان و در یک بازی نیز میهمان هستند و برای افزایش شانس خود  برای ماندن در لیگ ، علاوه بر کسب پیروزی در بازی های خانگی، در دیدارهای خارج از خانه نیز حداقل باید یک امتیاز کسب کنند تا امیدوار به ماندن در لیگ دسته اول باشند.

با توجه به این شرایط، کادرفنی و بازیکنان سپیدرود در دیدار سخت خود برابر مس کرمان نیازمند کسب حداقل یک امتیاز هستند تا با پیروزی احتمالی در دیدار خانگی، از انتهای جدول جدا شده و همچنان شانس حضور در لیگ را داشته باشند.

اما مس کرمان که یکی از تیمهای قدرتمند فصل جاری لیگ دسته اول و همچنان یکی از مدعیان قهرمانی بشمار می رود، در دیدار خانگی خود و برابر تیم سپیدورد فقط در اندیشه پیروزی و کسب سه امتیاز است.

این امر باعث می شود تا سپیدرودی ها در این دیدار سرنوشت ساز خارج از خانه کار بسیار سختی را پیش رو داشته باشند اما با توجه به تغییر ایجاد شده در کادر فنی این تیم، سپیدرودی ها امیدوارند که با تفکرات چراغپور و حق شناس بتوانند در این میدان سخت حداقل یک امتیاز کسب کنند.

هم اینک در جدول رده بندی این رقابت ها و تا پایان هفته سی ام با حضور ۱۸ تیم، مس کرمان با ۵۴ امتیاز در مکان دوم و سپیدرود رشت با ۳۰ امتیاز در مکان هفدهم جدول رده بندی قرار دارند.

اما تیم فوتبال داماش گیلانیان دیگر نماینده این استان در لیگ دسته اول باید امشب در رشت و در یک بازی خانگی سرنوشت ساز رو در روی تیم نیروی زمینی قرار گیرد.

این بازی به نوعی دیدار دو همسایه در جدول رده بندی است و به همین دلیل این بازی را می توان یکی از مهمترین دیدار های هفته سی و یکم نامید چون دیدار همسایه ها به نوعی یک بازی شش امتیازی تلقی می شود وتیم برنده فاصله خود را با حریفش افزایش می دهد.

اگر داماش در این دیدار به پیروزی برسد نه تنها فاصله خود را با تیم نیروی زمینی و سایر تیم های انتهای جدولی افزایش می دهد، از سوی دیگرشانس ماندن این تیم در لیگ بسیار افزایش خواهد یافت.

با توجه به اینکه داماشی ها هفته آینده باید با تیم سقوط کرده علم و ادب تبریز به رقابت بپردارند، با پیروزی احتمالی در این دیدار، شانس ماندن و حفظ سهمیه خود را تا حد زیادی در لیگ دسته اول  افزایش می دهند و به همین دلیل بازی این تیم برابر نیروی زمینی و کسب پیروزی در این بازی خانگی، بسیار سرنوشت ساز است.

اما این در حالی است که داماشی ها با مشکلات شدیدی روبرو هستند و این تیم بدون سرمربی باید رو در روی تیم نیروی زمینی قرار گیرد که به طورحتم این امر تا حدی کار لاجوردی پوشان رشتی را در این بازی خانگی و برابر نیروی زمینی مشکل خواهد کرد.

داماشی ها که به دلیل کناره گیری مالک و مدیرعامل خود هم اینک بدون مدیرعامل هستند، هفته گذشته نیز پس از شکست در دربی رشت و برابر سپیدرود و اتفاقات  پیش آمده پس از پایان بازی که تعدادی از لیدرهای این تیم با کادرفنی درگیر شدند، مازیار ربیعی فر سرمربی این تیم از داماش کناره گیری کرد.

ربیعی فر که دو هفته گذشته نیز به دلیل مشکلات موجود در تیم داماش از سمت خود کناره گیری کرده بود، استعفایش مورد قبول قرار نگرفت و این مربی تیمش را در دیدار برابر سپیدرود نیز همراهی کرد اما پس از اتفاقات به وجود آمده، از این تیم جدا شد.

هم اینک داماشی ها شرایط بسیار سختی را تجربه می کنند که با توجه به این شرایط باید در یک دیدار سرنوشت ساز رو در روی نیروی زمینی تهران قرار گیرند اما طرفداران این تیم امیدوارند که داماشی ها با پیروزی در این بازی خانگی ، بتوانند شانس ماندن خود در لیگ را تا حد زیادی افزایش دهند.

این در حالی است که نیروی زمینی نیز با تفکر پیروزی گام به میدان خواهد گذاشت چون آنان نیز برای فرار از تیم های انتهای جدولی و همچنین بالاتر قرار گرفتن از داماش در جدول، به پیروزی در این بازی خارج از خانه نیاز دارند.

اما شکست نیروی زمینی نه تنها باعث صعود تیم داماش در جدول رده بندی خواهد شد، از سوی دیگر طرفداران دو تیم سپیدرود و ملوان را نیز خوشحال خواهد کرد چون شکست نیروی زمینی باعث می شود تا فاصله این تیم با دو نماینده دیگر گیلان کاهش یابد.

تیمهای فوتبال داماش و نیروی زمینی تهران تا پایان هفته سی ام رقابت های لیگ دسته اول کشور به ترتیب با ۳۳ و ۳۲ امتیاز در مکان های سیزدهم و چهاردهم جدول رده بندی ۱۸ تیمی این مسابقات قرار دارند.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در هفته سی و یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کار آسان تری نسبت به دو نماینده دیگر گیلان دارد و در یک بازی خانگی باید به مصاف تیم سقوط کرده علم و ادب تبریز برود.

ملوانان که هم اینک جایگاه مناسبی در جدول رده بندی ندارند، به طور حتم در این دیدار خانگی فقط به کسب سه امتیاز فکر می کنند و حتی امیدوارند که در این بازی به یک پیروزی پرگل دست یابند تا از لحاظ تفاضل گل نیز شرایط آنان مناسب شود.

با توجه به وضعیت تیم علم و ادب تبریز که سقوطش از این رقابت ها مسجل شده و این تیم در چند دیدار اخیر خود چه در بازی های خانگی و چه در دیدارهای خارج از خانه مغلوب حریفانش شده، خطری برای ملوان محسوب نمی شود.

اما به طور حتم کادرفنی باتجربه ملوان به این امر واقفند که تعدادی از تیمها خواهان کسب امتیاز علم و ادب تبریز هستند و به همین دلیل آنان باید با هوشیاری کامل در این دیدارخانگی رو در روی علم و ادب تبریز قرار گیرند.

به هرحال ملوانان با پیروزی در این دیدار می توانند حداقل یک هفته فاصله خود را با سایر تیم های انتهای جدولی افزایش داده و منتظر بازی های آتی خود باشد تا با کسب نتیجه دلخواه، سهمیه خود را در لیگ دسته اول حفظ کنند.

تا پایان هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم ، ملوان بندرانزلی با ۳۱ امتیاز در مکان شانزدهم و علم و ادب تبریز با ۱۰ امتیاز در انتهای جدول رده بندی قرار دارند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.