وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

بودجه ۶۰ میلیارد تومانی برای سپیدرود و داماشیان تصویب می‎ شود؟

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – کارگرنیا در پاسخ به این سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه اگر از طرف شهرداری درخواست بودجه ۳۰ میلیارد تومانی برای سپیدرود و ۳۰ میلیارد تومانی برای داماشیان بیاید، شوا موافقت می‌کند، پاسخ داد: شهرداری باید منابع لازم را نیز مشخص کند.

هفته گذشته مسعود نصرتی معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به صورت تلفنی میهمان برنامه «یار دوازدهم» شبکه باران بود و در بخشی از برنامه گفت که شهرداری رشت و سایر شهرداری ها برای تیمداری می‌توانند در بودجه سالیانه در اجرای ماده ۱۶ اعتبارات لازم را پیش بینی کنند تا به تصویب شورا برسد.

اما شب گذشته حمدحسین واثق کارگرنیا که در برنامه «یار دوازدهم» حضور پیدا کرده بود، درباره این موضوع اظهار کرد: در قانون شهرداری ها از تیمداری حرفه ای منع شده اما و هم اکنون سپیدرود و داماشیان نیز در موقعیت حرفه ای قرار ندارند.

رییس شورای شهر رشت با بیان اینکه شهرداری رشت اجازه تولی گری این تیم ها را دارا است، بیان کرد: اما برای شهرداری رشت تولی گری بسیار مشکل است چرا که در شهر کارهای عقب مانده زیادی داریم و ضمن اینکه شهرداری ها بودجه ثابتی ندارند.

کارگرنیا در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه پس تکلیف ماده ۱۶ بودجه سالیانه چه می شود، اظهار داشت: شهرداری ها درآمد هزینه هستند و کل بودجه خود را باید از محل عوارض دریافتی از مردم تامین و مجدد هزینه کنند.

در بخشی دیگری از برنامه سعید علیپور مجری کارشناس برنامه یار دوازدهم با اشاره به تصویب کمک ۵۰۰ میلیونی به سپیدرود خطاب به کارگرنیا گفت: این اتفاق درحالی رخ داده که در سال ۹۵ و زمانی هم که خود شما عضو شورا بودید ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیارد تومان برای کمک به سپیدرود تصویب شد و چگونه می شود که در سال ۱۴۰۲ این رقم به ۵۰۰ میلیون تومان برسد.

رییس شورای شهر رشت در واکنش به این سوال اظهار کرد: بودجه های مصوب برای کمک به بازیکنان سپیدرود و داماشیان است نه اینکه بودجه سالیانه آن تیم ها نها باشد.

کارگرنیا با اشاره به بودجه سالانه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت گفت: این رقم ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و این بودجه در اختیار شهرداری برای مباحث ورزشی، فرهنگی و اجتماعی قرار دارد.

وی شهرداری را متولی ورزش های همگانی عنوان کرد و گفت: شهرداری این اختیار را دارد که بخشی از بودجه را برای کمک به سپیدرود و داماشیان اختصاص دهد اما این تجربه در گذشته داشتیم که وقتی یک تیم احساس کند حامی قوی دارد به خوبی خودش را نشان می دهد و سال ۹۴ این اتفاق برای سپیدرود رخ داد.

رییس شورای شهر رشت در بخشی دیگر از اظهارات خود گفت: اگر آقای شهردار این توانایی را داشته باشد که بتواند به این تیمها کمک کند میتواند لایحه بدهد و ما در شورا موافقت می کنیم.

کارگرنیا در پاسخ به این سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه اگر از طرف شهرداری درخواست بودجه ۳۰ میلیارد تومانی برای سپیدرود و ۳۰ میلیارد تومانی برای داماش بیاید، شوا موافقت می‌کند، پاسخ داد: شهرداری باید منابع لازم را نیز مشخص کند، اینکه ما قول بدهیم ۶۰ میلیارد تومان را مصوب میکنیم بلاخره بحث تامین منابع آن هم باید دیده شود.

وی ادامه داد: هرکجا که آقای شهردار احساس کند که می تواند کمکی کند و به کمک شورا نیاز داشته باشد ما هم کمک می کنیم، باتوجه به اینکه ورزش اول استان و شهر ما فوتبال است و می تواند ورزشگاه بهترین مرکز برای تخلیه انرژی جوانان باشد ما وظیفه داریم که برای جوانان ابزار و امکانات لازم را فراهم کنیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دوازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.