وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تصویب طرح تعیین چهارمین تیم سقوط کننده از لیگ دو

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودطرح کمیته مسابقات سازمان لیگ برای تعیین چهارمین تیم سقوط کننده در سازمان لیگ به تصویب رسید.

امیرحسین فراهانی مسئول لیگ دو در این خصوص اظهار داشت: همان‌گونه که مطلع هستید بر اساس آئین نامه مسابقات باید از رقابت‌های لیگ دو، ۴ تیم به دسته پایین‌تر سقوط کنند، ما نیز به عنوان مجری مسابقات پیرو آئین نامه مسابقات پیش از فصل دستورالعملی را به کلیه باشگاه‌ها ارسال کرده و این موضوع را یادآوری می‌کنیم.

فراهانی افزود: در فصل جاری حذف و سقوط دو تیم شرایط خاصی را برای مسابقات لیگ دو پیش آورد، تیم شهرخودرو مشهد به دلیل عدم حضور غیرموجه در دو مسابقه از جدول مسابقات لیگ یک حذف و به دو رده مسابقاتی پایین تر سقوط داده شد از طرف دیگر تیم ماشین سازی تبریز نیز در ابتدای فصل جاری لیگ دو به دلیل عدم ثبت نام، تحویل مدارک و عدم حضور در مسابقات از جدول گروه اول لیگ حذف گردید تا با حذف و سقوط این دو تیم، نحوه سقوط تیم‌ها از لیگ دو نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.

مسئول لیگ دو افزود: تیم شهرخودرو که از لیگ یک دو رده مسابقاتی سقوط داده شد و تیم ماشین سازی نیز که به عنوان تیم چهاردهم گروه نخست از جدول مسابقات حذف شد، به عنوان دو تیم سقوط کننده از لیگ دسته دوم محاسبه ‌می‌شوند که از این رو و با توجه به آئین نامه مسابقات می‌بایست دو تیم دیگر نیز سقوط کنند.

وی اضافه کرد: بر این اساس تیم چهاردهم گروه دوم به عنوان سومین تیم سقوط کننده محسوب می شود اما برای تعیین چهارمین تیم سقوط کننده از آنجایی که تیم شهرخودرو در هفته‌هایی ابتدایی سقوط داده شد و در قرعه کشی لیگ دو هم شرکت داده نشده بود تا مشخص گردد در کدام گروه لیگ دو قرار می‌گیرد بنابراین ما طرحی را ارائه دادیم که بر اساس این طرح برای تعیین چهارمین تیم سقوط کننده بین تیم‌های سیزدهم دو جدول لیگ دو بازی پلی آف برگزار شود و در نهایت برنده این بازی جواز حضور در مسابقات فصل آتی لیگ دو را دریافت و تیم بازنده نیز به عنوان تیم چهارم به دسته پایین تر سقوط کند.

فراهانی بیان داشت: طرح ارائه شده کمیته مسابقات مورد تایید قرار گرفت و تصویب شد که بر این اساس به طور قطع برای تعیین چهارمین تیم سقوط کننده لیگ دو بازی پلی‌آف برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.