وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تکرار رای قبلی: ۳-۰ به سود خونه به خونه / صالحی: جلسه رسیدگی به دربی مازندران رسمیت نداشت!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – کمیته انضباطی رای خود را در مورد دربی مازندران تکرار کرد. ۳-۰ به سود تیم خونه به خونه.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبر ورزشی، این پرونده که با اعتراض باشگاه نساجی به کمیته استیناف رفته بود با نقض رای از سوی این کمیته مواجه و پرونده به کمیته انضباطی برگردنده شده بود تا دوباره مورد بررسی قرار بگیرد. در نهایت کمیته انضباطی در بررسی مجدد پرونده رای قبلی را تکرار کرد.

برای بار دوم پرونده در اختیار کمیته استیناف قرار گرفت و در صورت تایید رای از سوی این کمیته اجرایی خواهد شد. طبیعی است رای دستخوش تغییر شود به این خاطر که کمیته استیناف در مرحله پیشین رای را نقض کرده بود و خواهان بررسی وسیع تر پرونده از سوی کمیته انضباطی شده بود. به نظر می رسد نیمه دوم این بازی تکرار شود. البته خیلی رای در سرنوشت دو تیم تغییر ایجاد نمی کند به این خاطر که نساجی و خونه به خونه دیگر شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر ندارند.

صالحی: جلسه رسیدگی به دربی مازندران رسمیت نداشت!

همان طور که در جریان امر قرار گرفته اید کمیته استیناف رای صادره از سوی کمیته انضباطی در مورد دربی مازندران را نقض کرده است.

به گزارش خبر ورزشی، علیرضا صالحی – رئیس کمیته استیناف در مورد چرایی این تصمیم گفت: کمیته انضباطی بلافاصله بعد از اتفاقات رخ داده در ورزشگاه شهدای هفتم تیر اقدام به بررسی اتفاقات و صدور رای کرد. از آنجایی که نشست انضباطی این پرونده با حضور رئیس کمیته انضباطی و یکی دیگر از اعضاء برگزار شد ما آراء صادره را نقض و خواستار بررسی دوباره پرونده از سوی کمیته انضباطی شدیم چرا که در آئین  نامه انضباطی و هم چنین اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده که جلسات انضباطی به شرط حضور رئیس یا معاون و دو عضو دیگر کمیته انضباطی رسمیت خواهد داشت در حالی همان طور که اشاره کردم این پرونده در حضور دو عضو از اعضای کمیته انضباطی برررسی شد. این مسئله در ماده ۳۹ آیین نامه انضباطی و ماده ۶۲ اساس نامه به صراحت آمده است.

صالحی ادامه داد: بعد از این اتفاق از آنجایی که کمیته انضباطی ادعا کرده بود که مدارک و مستندات جدیدی به دست آنها رسیده که حتی می تواند مسیر پرونده را تغییر دهد و در این باره اسماعیل حسن زاده هم مصاحبه کرده بود انتظار می رفت پرونده دوباره مورد بررسی قرار گیرد و کمیته انضباطی به باشگاه نساجی هم حق دفاع بدهد اما آنها پرونده را بلافاصله بعد از تکمیل امضاء به ما برگردانده اند و آراء صادره هم تغییری نکرده است! این هم جای سوال دارد چون ما دستور به نقض آراء صادره دادیم و توصیه کردیم که کمیته انضباطی بررسی جدیدتر و وسیع تری در مورد این پرونده داشته باشد اما همان رای تکرار شد و مدارک و مستندات جدیدی که به آن اشاره شده بود در اختیار ما قرار نگرفت!

خبر ورزشی:

طبیعتا به استناد صحبت های علیرضا صالحی و هم چنین مصاحبه ای که اسماعیل حسن زاده داشته جای سوال است که چرا کمیته انضباطی بعد از نقض رای توسط کمیته استیناف توصیه این کمیته مبنی بر بررسی وسیع تر پرونده خودداری کرده و دوباره همان رای را تکرار کرده است و چرا مستندات جدیدی که به آن از سوی اسماعیل حسن زاده اشاره شده در اختیار کمیته استیناف قرار نگرفته است؟

نکته مهم دیگر حضور غیر قانونی وثوق احمدی یکی از اعضای کمیته انضباطی در جلسات کمیته انضباطی به خصوص پرونده دربی مازندران است. او به تازگی از سوی مهدی تاج به عنوان سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان برگزیده شده. طبق مواد صریح در اساسنامه هیچ یک از اعضای کمیته های قضایی فدراسیون فوتبال نمی توانند در دیگر کمیته ها صاحب سمت شوند. یک سوال مهم دیگر. چرا پرونده به این مهمی توسط دو عضو کمیته انضباطی و این قدر سریع مورد بررسی قرار گرفت؟

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.