وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

خطبه‌ای پیرامون فوتبال شمال: سخنانی به وسعت گیلان

استاد اردشیر لارودی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نگاهی بیندازیم به بی‌سر و سامانی هم تیم‌های شمالی، مثل نساجی، سپیدرود، ملوان و هم تیم‌های جنوبی مثل نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان، پارس از جم و شاهین شهر بوشهر!

شمالی ها انگار بی‌خیال شده اند و جنوبی ها گویا صورت مسئله را بد فهمیده‌اند! وارونه درک کرده‌اند! راهی را می‌روند که به ترکستان ختم می‌شود! و البته هر چه دارید می‌بینید، از نتایج سحر است! نتایج سحر که انگار با جادو و سحر هم میانه خواهد داشت!

خطبه‌ای پیرامون فوتبال شمال

در شمال هم فوتبال پر از سخت‌کوشی و سرشار از زحمت کشیدن «مازنی» را داریم که اسمش رویش است: مازن در آن یعنی سختی در آن! به همین دلیل مازنی‌ها کار‌ها را بر خود دشوار می‌کنند!

ماجرای گیلان فرق دارد! یعنی فرق ندارد، عین درد‌های دیرینه فوتبال شمال و جنوب و غرب و شرق است…. نبودن امکانات! نداشتن ضروریات! خالی‌بندی‌های تبلیغاتی! مردم‌فریبی‌های رایج همیشگی! خود را عقل کل و بقیه را «ببو» فرض کردن! دم را غنیمت شمردن و بی‌خیال دل‌گویه‌ها و دل‌خواهش‌های مردم صاف و صادق شدن!

سخنانی به وسعت گیلان

مشکلات روز به روز بیشتر شونده فوتبال گیلان، صدای یک روحانی متوجه و دغدغه‌مند را هم درآورد! در نماز جمعه هفته پیش شهر اسالم که در همه گیلان بازتاب یافت؛ «حاج‌آقا باقری» از فوتبال حرف زد، از سپیدرود گفت و از داماش و ستمی که دوباره بر این تیم رفت، یاد کرد!

حجت‌الاسلام باقری، ملوان را مطرح کرد و تأثیر اجتماعی‌اش را به میان آورد و از بی‌همتی دست‌اندرکاران و نامسئولان به ظاهر مسئول خطه گیله‌مردان و گیله‌زنان گفت!

آیا سخنان گرم آقای باقری در دل سفت و سنگین مخاطبان ایشان جایی باز می‌کند؟ آیا ذره‌ای از محبت و مردم‌دوستی و عشق به سرزمین مادری آن زنی که مثل شیر به میدان آمد و هزینه دو سفر تیم فوتبال دختران ملوان را برعهده گرفت، در وجود مدیران ورزش و مدیریت اجتماعی رشت و انزلی «جوانه» خواهد زد؟

زنی که اسم خود را هم برملا نکرده و اساب سفر تیم ملوان -تیم خوب و زیبای مریم ایراندوست ـ را به بوشهر فراهم آورد و این هفته گیلان‌دخت‌های لایق شهرش را به شیراز می‌فرستد!

کاش کار ورزش در رشت و در انزلی به دست چنین شیرزنانی سپرده می‌شد!

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.