وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

دستورالعمل ثبت قرارداد و صدور مجوز بازی بازیکنان در لیگ برتر

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – رئیس سازمان لیگ در نامه ای به دبیرکل در خصوص نقل و انتقالات پیش فصل ۹۷-۹۶ و نحوه حضور بازیکنان در مسابقات در فصل آینده را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه سپیدرود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، متن نامه به شرح زیر است:

با توجه به اینکه نقل و انتقالات پیش فصل ۹۷-۹۶ از روز ۲۵ خرداد ماه شروع می شود و  هر ساله قبل از شروع نقل و انتقالات دپارتمان نقل و انتقالات دستورالعمل ثبت قرارداد و صدور مجوز بازی  جهت پیشنهاد و تصویب در هیات رئیسه محترم فدراسیون فوتبال ارایه می کند.

لذا پیشنهاد می شود:

۱-هر باشگاه عضو لیگ برتر در زمان مجاز نقل و انتقالات اول فصل می تواند با شش بازیکن عضو باشگاههای لیگ برتر قرار داد منعقد نماید.

۲-در زمان مجاز نقل و انتقالات، باشگاه های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول می توانند تا سقف شش نفر بعلاوه بازیکنان قبلی خود را که با وجود داشتن قرارداد معتبر به دلیل خدمت سربازی از این تیم ها جدا شده اند و اکنون سربازی آنها خاتمه یافته است و قرارداد قبلی آنها همچنان معتبر است و نیز بازیکنان خود را که به علت دوپینگ محروم بوده اند و محرومیت آنها پایان یافته است بدون ملاحظه شرط سهمیه لیگ برتری ها ، با رعایت سقف تعداد نفرات هر تیم به لیست اضافه نمایند .

۳-تیم های صعود کننده به لیگ برتر در زمان مجاز نقل و انتقالات اول فصل می توانند حداکثر با هفت بازیکن عضو باشگاه های لیگ برتر قرار داد حرفه ای منعقد نمایند.

۴-بازیکنان تیم هایی سقوط کننده از لیگ برتر به لیگ دسته اول باشگاه های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب می شوند .

۵-بازیکنان تیمهای صعود کننده از لیگ یک به لیگ برتر باشگاه های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب نمی شوند.

۶-چنانچه قرارداد بازیکنان ، قبل از شروع مسابقات نیم فصل دوم اقاله شود و این بازیکنان در سایر تیم های غیر لیگ برتری بازی نمایند و یا در نیم فصل دوم در عضویت هیچ یک از باشگاه ها و تیم ها نباشند سهمیه لیگ برتری محسوب نمی شوند.

۷-سهمیه های تعیین شده لیگ برتری فقط در آغاز فصل اعتبار دارند. بدیهی است در زمان مجاز نقل و انتقالات نیم فصل سهمیه و محدودیت های تعیین شده فاقد اعتبار است.

۸-محدودیت بازیکن سهمیه لیگ برتری (شش و هفت) نفر تعیین شده اول فصل شامل تیم فوتبال باشگاه های حاضر در لیگ دسته اول نمی شود.

۹-تعداد بازیکنان

الف) تعداد رده سنی آزاد برای لیگ برتر ۱۸ نفر و برای لیگ دسته اول ۲۱ نفر

ب ) تعداد رده سنی زیر ۲۳ سال ۹ نفر  ۱۱/۱۰/۱۳۷۳

ج ) تیم ها تعداد ۳۰ نفر از اعضای تیم های زیر مجموعه خود ( امید ۱۵ نفر و جوانان ۱۵ نفر) را حداکثر تا پایان نقل و انتقالات نیم فصل اعلام نمایند که بتوانند تا پایان فصل به مرور و ضرورت از آنها استفاده نمایند بدیهی است عدم ارایه این لیست تا پایان نقل و انتقالات نیم فصل به منزله عدم استفاده باشگاه از این رده های سنی می باشد. تیمها می توانند از رده سنی پایین تر با رعایت سهمیه تعیین شده در رده سنی بالاتر استفاده نمایند.

۱۰-بکار گیری بازیکنان خارجی:

الف) هر باشگاه لیگ برتری می تواند حداکثربا ۴ بازیکن خارجی با شرایط زیر ثبت نماید. که یکنفر آنان الزاما آسیایی باشد.

ب ) بازیکنان خارجی مشروط به بازی در تیم ملی بزرگسالان یا امید کشور متبوع در دو سال گذشته یا بازی در بالاترین سطح مسابقات لیگ قاره ای در دو فصل گذشته مجاز به عقد قرارداد با باشگاههای لیگ برتری می باشند

تبصره : بازیکنان خارجی در صورتی که در دو فصل گذشته حداقل ۱۰ بازی در دو سطح از بالاترین سطوح لیگهای اروپایی و آمریکای جنوبی بازی کرده باشند نیز می توانند با باشگاههای لیگ برتری قرارداد منعقد کنند.

پ ) مدارک مربوطه به احراز شرایط عقد قرارداد بازیکن خارجی شامل (تائیدیه فدراسیون ملی و باشگاه دارنده)به عهده باشگاه گیرنده می باشد.

ت ) استفاده از بازیکنان خارجی رده سنی امید و جوانان نیز مشمول سهمیه های تعیین شده در دستور العمل نقل و انتقالات بازیکنان خواهد بود.

ث ) باشگاه های حاضر در لیگ دسته اول و پائین تر به هیچ وجه مجاز به جذب بازیکن خارجی نمی باشند.

تبصره : حق تجدید نظر برای هیات رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ محفوظ است.

ج ) انعقاد قرارداد با بازیکنان خارجی و بازیکنان ایرانی شاغل در خارج از کشور می بایست از طریق TMS فیفا صورت پذیرد.

تبصره : بازیکنان ایرانی شاغل خارج از کشور جزء سهمیه های بازیکنان خارجی (چهارنفر)نمی باشند.

۱۱- مصدومیت بازیکنان:

۱-کلیه بازیکنان،کادر فنی و کادر پزشکی و تدارکاتی باید شخصا خود را در مقابل حوادث بیمه نمایند تا در هنگام آسیب دیدگی از مزایای آن بهره مند شوند و حقوق ایام مصدومیت خود را از شرکت های بیمه دریافت نمایند.

۲-بازیکنان چنانچه در طول تمرینات یا در مسابقات یا در اردوها یا در دوره های آموزشی یا در اثر حوادث حین رفتن به استادیوم و یا مراجعت از ورزشگاه جهت شرکت در تمرینات و مسابقات تحت برنامه ریزی باشگاه دچار مصدومیت جدی شوند ممکن است قبل ازتکمیل زمان سه ماهه که فرجه زمانی برای فسخ قرارداد است با تایید کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال مبنی بر جدی بودن آسیب، باشگاه می تواند وی را از لیست بازیکنان فصل خارج و در دو دوره زمانی نقل و انتقالات ابتدای فصل یا نیم فصل ، بازیکن جدید جایگزین نماید.

۳-بازیکن خارج شده از لیست تا پایان فصل مسابقاتی یا تا پایان زمانی که کمیته پزشکی وی را تحت درمان معرفی کرده است حق استخدام و بازی در هیچ یک از باشگاه های دیگر کشور را نخواهد داشت.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.