وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

روزنامه خبرورزشی/ نگاهی به هفته هفدهم لیگ یک

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – عصر امروز پرونده نیم فصل نخست رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور بسته می شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روزنامه خبر ورزشی  نقطه روشن بازی ها برگزاری خوب بازی ها از سوی کمیته مسابقات و هم چنین اعلام برنامه پیش از شروع بازی ها و پیشبرد آن با کمترین تغییر بود و هم چنین اعلام کامل برنامه نیم فصل دوم پیش از اتمام نیم فصل اول! نقطه تاریک بازی ها هم برخی از داوری های بد بود به انضمام مشکلات مالی برخی از تیم ها. اینکه می گویند به بهانه مشکلات مالی در فلان بازی حاضر نمی شویم!

به واقع چه ضرروتی به حضور ۱۸ تیم در دسته اول وجود دارد و مشخص نیست چرا این تیم ها از جدول بازی ها کنار گذاشته نمی شوند! در فوتبال حرفه ای یکی از شروط سازمان لیگ برای حضور تیم ها در بازی ها توان مالی است.

امروز می توانیم شاهد قهرمانی نیم فصل سپیدورد باشیم. به شرط اینکه در بازی با نساجی پیروز شود. هر چند نتیجه تلخ در این بازی باز هم می تواند به قهرمانی سپیدرود منجر شود با این شرط که بازی معوقه با اکسین را با پیروزی پیشت سر بگذارد. دیروز اعلام شد که این دیدار سه شنبه هفته آتی ۳۰ آذر ساعت ۱۴ در استادیوم شهید عضدی رشت برگزار می شود.

طبیعی است سپیدرود با روحیه مضاعف در قائمشهر پا به میدان بگذارد به این خاطر که شورای شهر رشت خبر از کمک نزدیک به یک میلیارد تومانی خود به این تیم داده و شاید در آینده هم این تیم را زیر پوشش بگیرد. البته که نساجی هم مثل سپیدورد با وجود  مشکلات مالی در این بازی برای پیروزی بازی خواهد کرد چون خواست هواداران در قائشمهر مهم است و بر خواسته های بازیکنان ارجح است.

ملوان و خونه به خونه با پیروزی در هفته پایانی می توانند دومی و سومی خود را تثبیت کنند و با خاطره خوشی به تعطیلات بروند. ملوان در خانه پذیرای تیم نفت مسحد سلیمان است اما خونه به خونه در خانه خیبر خرم آباد به میدان می رود. پیش بینی پیروزی در هفته پایانی برای هر دو تیم محتمل است با این توضیح که در فوتبال هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد و از همه مهمتر برای پیروزی در هر بازی باید تلاش نو و مجدانه ای داشت.

بازی ها تا ۱۷ دی تعطیل می شود.

نساجی مازندران – سپیدرود رشت

به دنبال قهرمانی نیم فصل

این بازی حساس ترین دیدار هفته پایانی نیم فصل نخست لیگ یک است. نساجی – سپیدرود دو تیم شمالی – و پرطرفدار لیگ یک هستند که هر دو تیم مشکل مالی دارند.

با این وجود مدعی هستند که این ارزشمند است. سپیدورد رشت صدرنشین است و در صورت پیروزی در این دیدار قهرمان نیم فصل خواهد شد. نساجی هم در هفته های اخیر با وجود خداحافظی محمود فکری – خوب نتیجه گرفته است و در صورت پیروزی در این دیدار بطور جدی مدعی صعود خواهد شد.

حضور پرشور تماشاگران در استادیوم شهید وطنی قائمشهر جلوه خاصی به این بازی خواهد داد.

بادران تهران – پارس جنوبی جم
آزمونی جدید

بادران تهران در حالی آغاز گر این بازی خواهد بود که محمد ربیعی را به جای اکبر میثاقیان روی نیمکت خود خود خواهد دید. مربی جوانی که در لیگ ۲ کارنامه روشنی دارد اما در لیگ یک بهاء و فرصت لازم به او داده نشده است. این بازی و بازی های پیش رو آزمون خوبی برای محمد ربیعی خواهد بود. او باید از بادران یک تیم مدعی بسازد و در اولین گام میزبان پارس جنوبی جم است. تیمی که در هفته های اخیر هم در بازی های خانگی موفق بوده و هم در بازی های بیرون از خانه. این تیم در صورت کسب سه امتیاز این دیدار یک مدعی جدی خواهد شد.

خیبر خرم‌آباد – خونه به خونه مازندران
بازی تهاجمی در خرم آباد

خیبر در بازی پیشین شکست تلخ و سنگینی را در برابر مس در رفسنجان متحمل شد. ۶-۱! بد بدبین طرفدار تیم خیبر خرم آباد هم فکر نمی کرد روزی در لیگ یک فرا برسد که خیبر ۶ گل بخورد! این اتفاق رخ داده  و دیگر فکر کردن به آن دردی را دوا نمی کند. مهم این است که در بازی های پیش رو فرصت جبران برای تیم خیبر وجود دارد. خیبر در هفته پایانی میهمان تیم مدعی خونه به خونه است. خونه به خونه برای پیروزی بازی می کند و به کسب کمتر از سه امتیاز راضی نمی شود. با توجه به نیت دو تیم برای پیروزی به نظر می رسد در خرم آباد ارایه گر بازی تهاجمی از سوی هر دو تیم خواهیم بود.

فجرسپاسی شیراز – آلومینیوم اراک
نیاز مبرم به کسب سه امتیاز

فجر سپاسی دیگر آن تیم ضعیف هفته های ابتدایی نیست. دو پیروزی متوالی سبب شده که فجر خود را پیدا کند و بی شک در بازی خانگی با آلومینیوم اراک هم سعی در کسب سه امتیاز خواهد داشت. فجر بازی آسانی پیش رو ندارد به این خاطر که آلومینیوم اراک داعیه صعود دارد و به نوعی می کوشد با کسب سه امتیاز این دیدار بخشی از امتیازات از دست رفته را جبران کند. هر دو تیم در زمره تیم های خوب این دوره از بازی ها به شمار می روند و باخت در این بازی از ارزش های فنی هیچ یک از دو تیم کم نمی کند. پیروزی در این دیدار نیاز مبرم هر دو تیم است.

گل‌گهر سیرجان – فولادیزد
غیر قابل پیش بینی و بازی انتحاری

برگزاری این بازی در هاله ای از ابهام قرار دارد. این طور گفته شده که تیم فولاد یزد بعد از بازی شانزدهم تمرین نکرده و به دلیل درگیری های مدیریتی برای این بازی به سیرجان سفر نکرده است. البته همان طور که می دانید در فوتبال ایران وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد. بنابراین احتمال برگزاری این دیدار هم وجود دارد. گل گهر حریف را به این بهانه دست کم نگیرد به ۳ امتیاز این بازی دست خواهد یافت. باید به این نکته اشاره کرد که فولاد یزد دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و چه بسا در این بازی غیر قابل پیش بینی و انتحاری بازی کند.

ملوان بندرانزلی – نفت مسجدسلیمان
پیروزی پایانی

ملوان می خواهد با خاطره ای خوش بازی ها را به پایان ببرد و به تعطیلات نیم فصل ببرد. از سویی ملوان درآخرین بازی با دو گل مغلوب خونه به خونه شد و می خواهد این شکست را جبران کند. البته نفت مسجد سلیمان به راحتی در این بازی مغلوب نخواهد شد و همه تلاش خود را بکار می گیرد تا دست پر میدان را ترک کند. نفت پیش تر نشان داده هم در خانه تهاجمی بازی می کند و هم در بازی خارج از خانه. این به زیباتر شدن بازی کمک می کند. ملوان تا به این جای کار در خیلی از بازی ها در دقایق پایانی پیروز شده است و نفت مسجد سلیمان باید مراقب دقایق پایانی این بازی باشد.

مس کرمان – اکسین البرز
آخرین فرصت

رکوردار تساوی در آخرین بازی نیم فصل نخست میزبان اکسین البرز است و اگر سه امتیاز این بازی را تصاحب نکند چه بسا شاهد تغییر و تحول در کادر فنی این تیم باشیم. اگر چه منصور ابراهیم زاده هنوز با مس قرار داد دارد اما هواداران این تیم بیش از این امتیازدهی را برنمی تابند و تا به همین جای کار دو سه بار شعار حیان کن  و رها کن را سر دادند. مس کرمان در بازی امروز میزبان اکسین البرز است. اکسین در این بازی با مربیگری علی لطیفی به میدان می آید چرا که در پایان هفته شانزدهم فیروز کریمی جای خود را به علی لطیفی داده و از این پس به عنوان مدیر فنی در این تیم فعالیت خواهد کرد.

استقلال اهواز – مس رفسنجان
تلاش برای مدعی شدن

استقلال اهواز هفته هاست که امتیاز نمی گیرد و قصد هم ندارد به خود بیاید و امتیاز بگیرد. با ادامه این روند بی شک استقلال اهواز هفته ها پیش از پایان بازی ها سقوطش به دسته دوم قطعی خواهد شد.
استقلال اهواز امروز میزبان مس رفسنجان است. تیمی که در بازی پیشین خود ۶ گل به تیم خیبر زد و با روحیه ای که از پیروزی در این بازی گرفته در اهواز هم برای سه امتیاز بازی خواهد کرد. این بدین معنی است که استقلال اهواز امروز هم برای پیروز شدن کار سختی پیش رو خواهد داشت. مس با ادامه این روند به نیمه بالای جدول نزدیک و در نهایت مدعی می شود.

ایرانجوان بوشهر – راه‌آهن تهران
بازی با امیدها

ایرانجوان بوشهر در این بازی با امیدهای راه آهن بازی خواهد کرد و شاید هم تعدادی از بازیکنان بزرگسال تیم.  برخی از بازیکنان به بهانه مشکلات مالی راه آهن حاضر نشده اند این تیم را همراهی کنند. دست کم گرفتن راه آهن به این بهانه به ضرر تیم ایرانجوان تمام خواهد شد. تیمی که در دو بازی اخیر با سعید مفتخر دو تیم بزرگ را برد و طبیعتا با این بردها هدف ایرانجوان هم بزرگ تر شده است. حضور در نیمه بالای جدول به جای بقاء در جدول بازی ها.
ایرانجوان با توجه به امتیازات از دست داده در هفته های ابتدایی حالا حالاها برای پیروزی های متوالی انگیزه دارد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه ارسال شده است

 • حسنی گفت:

  حتی اگر خدای نکرده این بازی را ببازیم در بازی با اکسین با پیروزی یا مساوی بازهم قهرمان نیم فصل هستیم

 • اشکان غایبی ساسانی/یک رشتی با شرف هیچگاه از تیمهای بی اصل و نسب پایتخت طرفداری نمی کند.زنده باد رشت و سپیدرود و داماش @gilanebozorg گفت:

  هم اکنون ۱۲تن از هواداران رشتی ما برای تشویق سپیدرود در قائمشهر حضو دارند.دو تن از این دوازاده تن ساکن قائمشهر هستند.
  ما پیروزیم.دنیا فقط رشت و سپیدرود و داماش

 • دلزده گفت:

  ثل چاه فاضلاب شده بود بسکه هر اتفاق چرند و حرف چرند و فکر چرندی را نگه داشته بود توی مغزش و‌ دلش. چاه فاضلاب یا مرداب یا باتلاق ، شبیه یک چیز تعفن گونه ی ساکنِ پر از آت و آشغال شده بود. و همینکه ظرفیتش تمام شد ، همینکه پر شد از تمام زباله های ذهنیِ متعفنش، منفجر شد و تمام آت و آشغالهای بدبو را پاشید روی صورتِ *او* که همیشه آماده بود تمام صورت و حتی بدنش به گند کشیده شود ولی حالِ مرداب کوچک دوس داشتنی اش ، دوباره رودخانه ای شود! وقتی انفجار به پایان رسید دوباره انگار رودخانه شده بود و پر از ماهی قرمزهای کوچکِِ بازیگوش و پر‌ از نسیم های خنکِ. حالا *او* که سر‌تا پا یش را تعفن گرفته بود میتوانست خودش را توی رودخانه بشوید و مثل یک ماهی قرمز توی روخانه بماند تا همیشه
  و باهم بروند تا دریا ، دریا هیچوقت مرداب نمیشود.‌..

 • می جان رشت گفت:

  بدون شک اسارت فقط برای انسانهای ابله مفهوم مقدسی است! اسارت همیشه یک مانع برای رسیدن به هرچیزی بوده است ، چه اسیرِ عادت باشی ، چه اسیرِ ظاهر ، چه اسیرِ دیده و شنیده شدن ، چه اسیر‌ِِ یک سیکل معیوب برای زندگی کردن! همه‌ی ما به نوعی اسیریم ، همه‌ی ما به نوعی درون یک گردونه که نمیدانیم چه برایمان به ارمغان می آورد اسیریم ، درون افکار و ترسها و نادانی هایمان اسیریم ، درون دلبستگی های کورکورانمان اسیریم…. و اما رهایی کجاست؟! رهایی بی معنی است! برای زندگی کردن ، پذیرفتن اسارت ناگزیر است ، چه بخواهی چه نخواهی یک جایی از زندگی درون چیزی اسیر میشوی که رهایی از آن برایت غیرممکن است.