وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سرنوشت عجیب سرمربیان لیگ برتر در فصل هجدهم

تغییر پی در‌ پی مربیان سبب بی ثباتی در باشگاه ها و حتی رشد بازیکن سالاری می‌شود و موفقیت بیشتر در سایه ثبات به دست می آید.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – با جدایی جواد نکونام از تیم نساجی مازندران، تغییرات در کادر‌فنی تیم های لیگ برتر در دور رفت به بیش از ۵۰ درصد رسید که این یک رکورد عجیب در لیگ برتر به حساب خواهد آمد و می شود گفت که کم سابقه است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایلنا، در دور رفت بازی ها ۸ تیم از ۱۶ تیم شرکت کننده کادر‌فنی ابتدای فصل خود را تغییر دادند که این تیم ها به ترتیب حضور در جدول عبارتند از: تراکتورسازی – فولاد – پیکان – نفت مسجد‌سلیمان – ماشین‌سازی تبریز – ذوب آهن – سپیدرود رشت – استقلال خوزستان.

میزان تغییرات در کادر‌فنی تیم‌های دسته اول هم بیش از ۵۰ درصد است. در بازی های این فصل دسته اول ۱۶ تیم حضور دارند که در پایان دور رفت بازی ها ۱۰ تیم دست به تغییر کادر‌فنی خود زده اند و جالب اینکه در برخی از تیم ها تغییرات بیش از یک بار بوده که می شود خونه به خونه را مثال زد.

میانگین مدت زمان حضور مربیان در تیم های لیگ برتری و دسته اولی رو به کاهش است و به خیلی از مربیان حتی یک نیم فصل هم برای القای تفکرات خویش فرصت داده نمی شود و حتی برخی از تیم های لیگ برتری و دسته اولی هستند که بعد از چند هفته عذر مربی خود را می خواهند که می‌شود گفت این اتفاق، اتفاق خوبی نیست و بیش از آنکه به فوتبال کمک کند به فوتبال ضربه می‌زند.

اگر چه تغییر در کادر‌فنی در فوتبال اجتناب ناپذیر است و گاهی لازم است برای خروج از بحران مربی را اخراج کرد اما از قدیم گفته اند فوتبال خم رنگرزی نیست و مربی برای القای تفکرات خود نیازمند زمان و فرصت است.

بی شک یکی از علت های تغییر پی در‌پی مربیان تغییر سیاست های باشگاه ها است. سال های سال است که همه آرمان باشگاه ها در نتیجه گیری خلاصه می شود و حتی این مساله سبب شده خیلی از باشگاه ها قید بازیکن سازی و سرمایه گذاری روی فوتبال پایه را بزنند.

بیشتر بخوانید:

یک گام تا تغییر ۲۰ مربی در نیم فصل!

هشت کارت قرمز برای مربیان لیگ برتری؛ بفرمایید شوک!

برکناری ۱۱ سرمربی لیگ برتری در نیم فصل!

تغییر پی در‌ پی مربیان سبب بی ثباتی در باشگاه ها و حتی رشد بازیکن سالاری می‌شود و موفقیت بیشتر در سایه ثبات به دست می آید.

خلاصه اینکه اوضاع این روزها اینطور است که اگر جواد نکونام کنار برود و یک مربی دیگر هم جای خود را از دست بدهد، ۲۰ تیم لیگ برتری و دسته اولی در نیم‌فصل دست به تغییر در کادر‌فنی خود زده‌اند.

رکوردی که چه بسا قابل ثبت در گینس است. البته همانطور که اشاره شد خیلی از تیم ها بیش از یک بار دست به تغییر در کادر‌فنی خود زده اند و هم اکنون هم می شود گفت بیش از ۲۰ مربی در دور رفت بازی های لیگ برتر و دسته اول جایگاه خود را از دست دادند که این تأسف بار است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.