وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سه امتیاز واجب تر از نان شب برای سپیدرود رشت

ایرنا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودتیم فوتبال سپیدرود رشت برای اینکه همچنان امیدوار به ماندن در لیگ باشد در بازی برابر خوشه طلایی ساوه فقط به پیروزی نیاز دارد و به قول معروف این سه امتیاز واجب تر از نان شب است.

هفته سی و دوم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور غروب یکشنبه به طور همزمان برگزار می شود  که در یکی از حساس ترین دیدارها، تیم های فوتبال سپیدرود رشت و خوشه طلایی ساوه رو در روی هم قرار می گیرند.

این مسابقه به میزبانی تیم فوتبال سپیدرود در ورزشگاه سردارجنگل رشت و همانند سایر رقابت ها به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد وگرنه با توجه به حساسیت این دیدار، به طور حتم تماشاگران و طرفداران زیادی از این بازی استقبال می کردند.

این دیدار برای هر دو تیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است البته این حساسیت برای دو تیم بسیار متفاوت است چون تیم خوشه طلایی ساوه با پیروزی در این مسابقه می تواند همچنان جزء تیم های صدر جدولی باشد و شانس حضور در رقابت های لیگ برتر را داشته باشد.

اما تیم فوتبال سپیدرود رشت که یکی از گزینه های سقوط از رقابت های لیگ دسته اول بشمار می رود، با پیروزی در این دیدار خانگی می تواند امید ماندن در لیگ را داشته باشد و این در حالی است که حتی نتیجه مساوی نیز برای سپیدرودی ها سودی به همراه نخواهد داشت.

با این وجود این دو تیم که یکی برای صعود و دیگری برای ماندن در لیگ تلاش می کنند، در دیداری حساس باید مقابل هم قرار گیرند تا با پیروزی در این بازی سخت، به خواسته خود دست یابند.

با توجه به شرایط موجود، به طور حتم کادر فنی سپیدرود رشت با یک ترکیب هجومی گام به میدان رقابت با تیم خوشه طلایی خواهد گذاشت تا با یک بازی حساب شده ، بتواند در این دیدار خانگی به پیروزی برسد.

البته سپیدرودی ها با توجه به تغییرات در کادرفنی خود در دو بازی اخیر که سهیل حق شناس را به عنوان سرمربی و جلال چراغپور را به عنوان مدیرفنی در اختیار داشتند، بازی های قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشتند و  این تیم در دیدارهای خود برابر داماش و مس کرمان توانست بازی های قابل قبولی را به نمایش بگذارد و به همین دلیل طرفداران سپیدرود منتظرند که کادرفنی جدید در سومین تجربه خود، برابر خوشه طلایی ساوه نیز پیروز شوند.

تیم سپیدرود گرچه در دیدار برابر مس کرمان که هم اینک در رده دوم جدول قرار دارد، در یک بازی خارج از خانه و در کرمان با یک گل  مغلوب شد اما سپیدرودی ها در این دیدار یک بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند و حتی کادرفنی این تیم معتقد است که اگر ضربه پنالتی دقیقه ۹۰ آنان به گل تبدیل می شد، حتی می توانستند با پیروزی از کرمان بازگردند.

این نحوه بازی در دو دیدار اخیر، طرفداران سپیدرود را امیدوار کرده که این تیم در دیدار خانگی خود و برابر تیم خوشه طلایی ساوه به پیروزی دست یابد و با کسب نتیجه دلخواه در دو دیدار باقی مانده، سپیدرود سهمیه خود در لیگ دسته اول را حفظ کند.

به هرحال باید منتظر ماند و مشاهده کرد که کدام تیم پیروز میدان خواهد شد، سپیدرودی ها برای بقای خود در این بازی سخت به پیروزی می رسند و یا تیم خوشه طلایی ساوه برای افزایش شانس خود جهت حضور در رقابت های لیگ برتر در این دیدار پیروز می شود و یا این بازی با نتیجه مساوی به اتمام خواهد رسید که البته نتیجه مساوی برای سپیدرود در این دیدار، کمتر از شکست نیست.

هم اینک در جدول رده بندی رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور، تیم خوشه طلایی ساوه با ۵۳ امتیاز در مکان چهارم و سپیدرود رشت با ۳۰ امتیاز در مکان هفدهم جدول رده بندی ۱۸ تیمی این رقابت ها قرار دارند.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته در هفته سی و دوم این مسابقات باید در اراک رو در روی تیم آلومینیوم قرار گیرد که البته ملوانان نیز در این بازی خارج از خانه نیازمند کسب امتیاز هستند.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که هفته گذشته تیم علم و ادب تبریز را گلباران کرد و با نتیجه هفت بر صفر برابر این تیم سقوط کرده به پیروزی دست یافت، با روحیه مناسب رو در روی آلومینیوم اراک قرار خواهد گرفت.

البته شاگردان اکبر میثاقیان با توجه به این پیروزی پرگل نیز هنوز جایگاه مناسبی در جدول رده بندی ندارند و خطر سقوط این تیم را تهدید می کند و به همین دلیل ملوانان باید در دیدار برابر آلومینیوم اراک امتیاز کسب کنند.

این بازی نیز برای تیم ملوان بندرانزلی بسیار سخت و مشکل است چون آلومینیوم اراک یکی از تیم های قدرتمند فصل جاری لیگ دسته اول محسوب می شود و این تیم همانند خوشه طلایی ساوه شانس حضور در رقابت های لیگ برتر را دارد.

با این وجود به طور حتم تیم آلومینیوم اراک در این بازی خانگی فقط به پیروزی و کسب سه امتیاز برابر ملوان بندرانزلی فکر می کند تا با پیروزی در این دیدار همچنان یکی از مدعیان صعود به رقابت های لیگ برتر باشد.

این در حالی است که تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با توجه به شرایط جدول و نزدیکی تیم ها در انتهای جدول، اگر یک امتیاز نیز کسب کند، همچنان امیدوار به ماندن در لیگ دسته اول خواهد ماند اما اگر در این دیدار متحمل شکست شود، جایگاه ملوانان نیز در جدول رده بندی متزلزل تر خواهد شد.

با توجه به این امر، این دیدار نیز می تواند یکی از حساس ترین بازی های هفته سی و دوم رقابت های لیگ دسته اول به خصوص برای دو تیم آلومینیوم و ملوان باشد چون تیم آلومنیوم اراک با پیروزی در این بازی همچنان مدعی صعود به لیگ برتر خواهد ماند اما تیم ملوان با پیروزی در این بازی خارج از خانه ، می توااند تا حدی از منطقه سقوط فاصله گیرد و شانس ماندن خود در لیگ را نیز تا حد زیادی افزایش دهد.

به هرحال این دیدار نیز می تواند یکی از بازی های جذاب هفته سی و دوم قلمداد شود و به طور حتم طرفداران پرتعداد ملوان انتظار دارند که اکبر میثاقیان سرمربی این تیم در این بازی خارج از خانه حداقل یک تساوی کسب کند تا این تیم امیدوارانه در دو بازی باقی مانده به میدان برود.

تا پایان هفته سی و  یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم ، آلومینیوم اراک با ۵۴ امتیاز در مکان سوم و ملوان بندرانزلی با ۳۴ امتیاز در مکان چهاردهم جدول قرار دارند.

اما تیم فوتبال داماش گیلانیان دیگر نماینده این استان در لیگ دسته اول در هفته سی و دوم،  بازی راحت تری نسبت به دو نماینده دیگر گیلان دارد و باید در دیداری خارج از خانه رو در روی تیم علم و ادب(شهرداری) تبریز قرار گیرد.

داماشی ها که هفته گذشته پیروزی ارزشمندی را برابر تیم نیروی زمینی کسب کردند از تیم های انتهای جدولی تا حدی فاصله گرفته و اگر بتوانند تیم علم و ادب تبریز را مغلوب کنند، شانس ماندن این تیم و کسب سمهیه آنان در این لیگ تا حد زیادی مسجل خواهد شد.

گرچه تیم داماش باید در یک بازی خارج از خانه برابر حریف خود به میدان برود اما تیم علم و ادب تبریز که سقوطش از این رقابتها مسجل شده و هفته گذشته نیز با نتیجه هفت بر صفر مغلوب تیم ملوان شده بودند، انگیزه چندانی برای دیدارهای باقی مانده ندارند.

تیم علم و ادب تبریز در چند بازی گذشته خود چه در بازی های خانگی  و چه در دیدارهای خارج از خانه مغلوب حریفان خود شدند و این امر موجب می شود تا داماشی ها نیز برای کسب پیروزی به تبریز  رفته تا برابر تیم علم و ادب سه امتیاز را کسب کنند.

به هرحال داماشی ها که هم اینک با بازگشت اسماعیل حاجی پور مالک این باشگاه و همچنین مازیار ربیعی فر سرمربی خود، روحیه بهتری پیدا کرده اند، بهترین فرصت را دارند تا برابر تیم سقوط کرده علم و ادب تبریز پیروز شوند.

البته طرفداران داماش نیز انتظار دارند که این تیم با روحیه مناسبی که بابت پیروزی برابر نیروی زمینی دارد، در دیدار برابر علم و ادب تبریز نیز پیروز شود تا با توجه به نتایج سایر دیدارها، تا دو هفته مانده به پایان این مسابقات، سهمیه داماش در لیگ دسته اول حفظ شود.

در جدول رده بندی رقابت های فوتبال لیگ دسته اول و تا پایان هفته سی و یکم، داماش گیلانیان با ۳۶ امتیاز در مکان چهاردهم و تیم علم و ادب تبریز با ۱۰ امتیاز در انتهای جدول ۱۸ تیمی این مسابقات قرار دارند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.