وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سوالاتی که مجبوریم از علی کریمی بپرسیم: مالک سپیدرود کیست و چرا پنهان است؟

ایران ورزشی

علی کریمی اگر به این پرسش ها پاسخ بدهد، آنگاه سوالات دیگری هم مطرح خواهیم کرد. اما پیش از سوالات بعدی که کلیدی و بحث برانگیز هستند، همه حق دارند بدانند مالک باشگاه سپیدرود کیست و چرا پنهان شده است؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – علی کریمی نامی بود که هواداران رشتی بارها و بارها در ورزشگاه فریاد می زدند تا به سپیدرود برگردد اما کریمی با مالک وقت باشگاه مشکل داشت و با حضور او امکان بازگشت کریمی وجود نداشت.

بعد از آن، نام های زیادی در مورد جانشین خداداد عزیزی مطرح شد اما در نهایت علی کریمی هدایت قرمزپوشان رشت را به عهده گرفت. البته با ابهامات زیادی که هنوز برطرف نشده است.

حالا از علی کریمی که همیشه دنبال شفافیت بوده، انتظار می رود در مورد این ابهامات صحبت کند تا درباره سپیدرود اطلاعات روشنی داشته باشیم. اول اینکه مالک جدید باشگاه سپیدرود رشت چه کسی است و آیا او بدهی ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی را پرداخت کرده که سرمربی را معرفی کرد یا نه.

بعد از اینکه خداداد عزیزی به صورت توافقی از سرمربیگری سپیدرود رشت کنار رفت، نام های زیادی در مورد گزینه های جانشینی او به گوش می‌رسید که مهمترین آنها علی کریمی و رضا مهاجری بودند. همان زمان خیلی زود خبر رسید کریمی به دلیل یک سری مشکلات قصد ندارد برگردد.

به این ترتیب مذاکرات به صورت جدی با رضا مهاجری انجام شد و البته باشگاه سپیدرود بدون اینکه توافق نهایی صورت بگیرد، نام او را به عنوان سرمربی جدید باشگاه اعلام کرد. این مساله با واکنش مهاجری مواجه شد و او این خبر را تکذیب کرد اما به نظر می‌رسید این تکذیب خیلی زیاد طول نمی کشد و سرمربی پیشین پدیده مشهد، هدایت قرمزپوشان رشتی را به عهده خواهد گرفت.

در واقع قرار بود با روشن شدن تکلیف مالکیت این باشگاه، مهاجری هم توافق نهایی خودش با هدایت سپیدرود را اعلام کند و راهی رشت شود. همه منتظر اتفاقات اینچنینی بودند که ناگهان خبر رسید علی کریمی به سپیدرود رشت برگشت.

این خبر، تعجب خیلی ها را به دنبال داشت چرا که کریمی اعلام کرده بود با این شرایط به هیچ وجه بر نمی گردد، ضمن اینکه او نسبت به یارگیری تیم هم انتقاد داشت اما ظاهرا این بازگشت شرایط خاصی داشت. در واقع علی کریمی با شرایطی برگشت که خودش آن را به وجود آورد. یعنی با عنوان همه کاره باشگاه سپیدرود رشت.

از همان زمانی که علی کریمی به عنوان سرمربی به سپیدرود رشت برگشت، گفته می شد جادوگر فوتبال ایران قرار است هم به عنوان مالک و هم سرمربی در این باشگاه به کار خود ادامه دهد. در این رابطه هم خبر می رسید قرار است یکی از دوستان علی کریمی مالک تیم معرفی شود تا سپیدرود درگیر مشکلات مالی نشود.

به هر حال، تا الان تکلیف مالکیت باشگاه سپیدرود به طور شفاف معلوم نشده. هنوز معلوم نیست علی کریمی مالک است یا دوست او. مساله مهم دیگر هم این است که قرار بود مالک جدید بدهی ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی را پرداخت کند و بعد مالکیت سپیدرود رشت را به دست بیاورد اما هنوز معلوم نیست این بدهی پرداخت شده یا نه!؟

در واقع هیچ سند و مدرکی در مورد پرداخت این بدهی منتشر نشده. با این حال مالک جدید خیلی زود سرمربی تیم را معرفی کرد. یعنی هنوز دقایقی از تغییر مالکیت باشگاه سپیدرود رشت نگذشته بود که خبر رسید علی کریمی به عنوان سرمربی قرمزپوشان گیلانی قرار است کار خود را شروع کند. اینکه چرا وضعیت مالکیت باشگاه مبهم است یا مالک جدید چرا خود را نشان نمی دهد، عجیب است.

هیچ کس نمی‌داند چه کسی علی کریمی را به عنوان سرمربی انتخاب کرده. این ها سوالاتی است که هنوز بی پاسخ مانده و از علی کریمی توقع می رفت که تا امروز شفاف درباره این مسائل توضیح می داد، به همان شیوه که خودش همیشه به درستی شفافیت مالی در فدراسیون فوتبال را طلب می کرد و ما رسانه ها نیز همراهش بودیم.

علی کریمی همیشه شفاف صحبت کرده و البته مهمترین انتقادش از فدراسیون فوتبال که البته کاملا به جا و درست است، شفاف نبودن مسائل مالی در فدراسیون بوده. اینکه چرا مسائل مالی و البته دلیل یک سری انتخاب ها و انتصاب ها در فدراسیون فوتبال مشخص نیست.

حالا از علی کریمی که همیشه انتقادات درست و به جایی از فدراسیون فوتبال داشته، انتظار می‌رود در مورد سپیدرود رشت شفاف‌سازی انجام دهد. اینکه مالک باشگاه چه کسی است و آیا بدهی که مریم بخشی، مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان اعلام کرده بود باید پرداخت شود تا مالکیت به شخص دیگری انتقال یابد، کامل و دقیق پرداخت شده یا نه؟

مساله مهم دیگر این است که چرا مالک جدید نمی خواهد خودش را معرفی کند؟ آیا واقعا علی کریمی مالک است یا یک شخص دیگر به صورت ظاهری به عنوان مالک معرفی می‌شود؟

اگر کریمی مالک واقعی سپیدرود است چرا نمی خواهد این معامله شفاف باشد، اگر هم کریمی مالک نیست، چرا مالک جدید خودش را معرفی نمی‌کند و پرسش مهم تر اینکه مالک معرفی نشده چطور برای باشگاه این همه تصمیم (از جمله انتخاب سرمربی) گرفته است؟

علی کریمی اگر به این پرسش ها پاسخ بدهد، آنگاه سوالات دیگری هم مطرح خواهیم کرد. اما پیش از سوالات بعدی که کلیدی و بحث برانگیز هستند، همه حق دارند بدانند مالک باشگاه سپیدرود کیست و چرا پنهان شده است؟

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است

 • ماهری گفت:

  شما هم فقط مطالب حاشیه ای بزارید.واقعا ادمین نمیفهمی یاخودت را به نفهمی زدی که به جای درج این مزخرفات و چرت و پرت های مالک خلع شده یک کمی هم از علی کریمی و تیم حمایت کنید.
  آفا تن زاده دروغ گو و بی عرضه دیگه مالک نیست
  اگه جمیعا فهمیدید.
  خداوند شما را به راه راست هدایت کند.
  حالا باز شما بیاید با از علی نظر و دکی حمایت کنید
  امید وارم علی کریمی و یاران حساب شما تفرقه افکنان را برسند.
  بیغیرت ها و دکی ها حیا کنن
  سپیدرود را رها کنن
  از این جا تا خدا هشت تا بهشته
  علی کریمی سلطان عشقه❤❤❤❤❤❤❤❤

 • ماهری گفت:

  نجا سایت سپیدروده یا سایت دکی؟
  واقعا خجالت نمیکشید این قدر با دکی قلابی مصاحبه میکنید و مطالب ضد تیم مینویسید. اونم فقط چرت و پرت میگه شما هم تو سایت میزارید.
  به والله قسم اون دیگه مالک نیست اگه فهمیدی ادمین
  میگن در (دیزی بازه حیا گربه کجاست) حکایت شماست
  اگه شعور این را دارید که به جای حمایت از نظر محمدی و تن زاده یک کمی هم از تیم حمایت کنید!!!!
  الان اگه تیم دست تن زاده بود و با بازیکن های دسته سومیش گندی بیش تر از الان سپیدرود میزد
  شما میخواستید وضع را کاملا عادی جلوه دهید.

  تن زاده و دار دسته اش حیا کنین تیم ما را رها کنین