وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

زینال خیری ، درویشی

قابل توجه مخالفان لیگ؛ اگر برگزار نشود…

ایسنا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود برگزاری لیگ‌برتر در روزهای بعد از شیوع کرونا به محل مناقشه اهالی فوتبال تبدیل شده است. به جز پرسپولیس و چند تیم دیگر، سایر تیم‌ها خواستار اتمام رقابت‌ها هستند اما به تعیین تکلیف این فصل با توجه به جدول کنونی رضایت نمی‌دهند.

مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز برای جلوگیری از بروز اختلاف‌ها و همین طور با توجه به تاکید نهادهای بین‌المللی مانند فیفا و AFC در صدد برنامه‌ریزی با وزارت بهداشت و ورزش هستند تا هرچه زودتر ادامه فصل جاری برگزار شود و مسابقات به پایان برسد چرا که رقابت‌های بین‌المللی مانند لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های ملی نیز به زودی آغاز خواهد شد و باید مجالی هم برای حضور در این رقابت‌ها در نظر گرفته شود.

با این وجود، همچنان اکثر فوتبالی‌ها خواستار برگزار نشدن رقابت‌ها هستند چرا که معتقدند در این شرایط جان فوتبالیست‌ها و سایرعوامل برگزاری مسابقه به خطر می‌افتد اما موضوع مهم نکته‌ای که معاون وزیر بهداشت به آن اشاره کرده است.

حریرچی: اگر فوتبال الان برگزار نشود، در پاییز  هم نمی شود

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت که خودش در روزهای نخست این اپیدمی، به ویروس کرونا مبتلا و سپس درمان شد، این روزها ارتباط تنگاتنگی با اهالی فوتبال و ورزش دارد و به همین دلیل منتقد طیف مخالف برگزاری مسابقات شده و می‌گوید از این پس درباره رقابت‌های فصل جاری صحبت نخواهد کرد. اما او پیش از این مسائل به انتقاد اهالی فوتبال جواب داد که حائز نکات قابل توجهی است.

وی به نقل از سازمان جهانی بهداشت می‌گوید «طبق پیش بینی‌ها شیوع کرونا در فصل پائیز بیش از ماه‌ خرداد و فصل تابستان است که این موضوع به منزله تحت الشعاع قرار گرفتن رویدادهایی مانند فوتبال خواهد بود.» حریرچی به همین دلیل می‌گوید «اگر بگوییم فوتبال در این مقطع برگزار نشود، مطمئن باشید در پاییز و زمستان هم نمی‌شود. بعضی دوستان فکر می‌کنند اگر ادامه این فصل برگزار نشود، به سرعت برنامه فوتبال برای فصل آینده برگزار می‌شود.»

لیگ‌برتری‌ها دست از منافع شخصی بردارند!

جمله پایانی وزیر بهداشت به اهالی فوتبال خالی از کنایه هم نیست که برخی از آن‌ها در این شرایط به دنبال کم کردن شانس قهرمانی تیم صدرنشین یا گرفتن سهمیه آسیا بدون اتمام فصل هستند. در کنار این موضوع، احتمال برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در مرداد ماه نیز مطرح است که در این صورت چهار تیم آسیایی ایران نمی‌توانند برای شرکت در این مسابقات هم بهانه بیاورند. همانطور که اشاره شد، ادامه فوتبال در این مقطع به منزله فراهم شدن سازوکارها برای رعایت پروتکل‌های مقابله‌ای با ویروس کروناست و این اتفاق را به فصل پاییز و زمستان – که ویروس شایع تر می‌شود – موکول نمی‌کند و از الان اهالی فوتبال آماده برگزاری فوتبال خواهند شد.

در واقع اگر فصل جاری به اصرار اهالی فوتبال برگزار نشود و آن‌ها بدون انجام ۱۰ بازی باقی مانده به پایان فصل برسند، این موضوع را باید در نظر داشته باشند که خبری از فوتبال در پاییز و زمستان نیست و طبیعتا نمی‌توانند بدون انجام بازی از تیم‌های خود دستمزدی دریافت کنند.

به نظر می‌رسد تیم‌های لیگ‌برتری به جای دیدن مقابل پای خود و در نظر گرفتن منافع شخصی، باید چند متر جلوتر و منافع فوتبال ایران را مدنظر قرار دهند تا در شرایطی که کشورهای مختلف در حال بازگشت به میادین هستند، ایران از رقبای خود عقب نماند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 16 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.