وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

ملکی: در زندگی ام تا این حد ناراحت نشده بودم / سیدی: کریمی و تماشاگران تصور کردند ملکی وقت تلف می کند

(ایران ورزشی / سمیرا شیرمردی)

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – کوروش ملکی دروازه‌بان سپیدرود رشت بیش از هر بازیکنی به چشم آمد. بازیکنی که مقابل پرسپولیس در آزادی خیلی خوب کار کرد و البته زمین خوردن هایش اعتراض‌های زیادی به دنبال داشت، حتی اعتراض علی کریمی سرمربی سپیدرود رشت.

ملکی که ظاهرا شرایط سختی را پشت سر گذاشته، می‌گوید واقعا از ناحیه لگن مشکل داشت و همین مساله کار او را سخت کرد. این دروازه‌بان درباره بازی با پرسپولیس، گل دقیقه نود، شرایط سپیدرود و… صحبت‌های جالبی دارد.

در بازی با پرسپولیس خیلی مقاومت کردید که گل نخورید اما در نهایت گل خوردید و باختید.

ما آمده بودیم امتیاز بگیریم. کل بازیکنان با جان و دل بازی کردند. اصلا به باخت فکر نمی‌کردیم. از قبل می‌دانستیم بازی سختی داریم اما فکر نمی‌کردیم سختی بازی تا این حد بالا باشد. پرسپولیس تیم بزرگی است و بازی با السد را هم ۳ بر یک برد. اگر بخواهیم حقیقت را بگوییم حق‌شان برد بود اما گل دقیقه ۹۰ خیلی سخت بود.

در این بازی هم شما بیشتر از همه بازیکنان انرژی گذاشتی و واکنش‌های خوبی نشان دادی…

حقیقتا من جدا از هر چیز دیگر می‌خواستم خودم را ثابت کنم. شرایط اول فصل طوری بود که آماده نبودم. من ۲ روز قبل از مسابقات آمدم و بازی کردم. در کل شرایط بدی پیش آمد. من قبلا در یک نیم فصل فقط ۵ گل خوردم اما در ۳ بازی ابتدای این فصل ۱۰ گل خوردم. شرایط بدی پیش آمد. تلاش کردم و تمرینات را بیشتر. خدا را شکر با کمک مربیان چیزی که مد نظرم بود را انجام دادم.

شرایط بازی طوری بود که انگار همه برنامه تیم روی گل نخوردن بود…

راستش را بخواهید آقای کریمی فکر می‌کرد ببریم. صحبت فقط روی برد بود. ما دنبال امتیاز گرفتن بودیم. شرایط خیلی سخت‌تر از تصور ما شد و با این شرایط می‌گفتیم مساوی را حداقل بگیریم. در کل دنبال برد بودیم اما به چیزی که می‌خواستیم نرسیدیم. آقای کریمی در شرایط سختی آمد و تیمی را گرفت که خودش نبسته بود.

شرایط سختی پیش آمد اما خدا را شکر الان تیم به لحاظ روحی و شخصیتی شرایط خوبی دارد و نشان داد روز به روز بهتر می‌شود.

در نهایت با وجود اینکه گل خوردی و سپیدرود باخت، خیلی‌ها تو را بهتربن بازیکن میدان نامیدند.

من واقعا با جان و دل بازی کردم. فکر می‌کنم در اکثر صحنه‌ها خوب کار کردیم. به هر حال همه به من لطف داشتند. من دنبال این نبودم که بهترین بازیکن زمین شوم و موقعی که گل خوردیم در زندگی‌ام اینقدر ناراحت نشده بودم. کاش گل نمی‌خوردیم.

شاید تلخی این گل بیشتر به خاطر این بود که دقیقه ۹۰ دروازه‌تان باز شد…

دقیقا. آقای کریمی هم گفت کاش زودتر گل می‌خوردیم. انگار قسمت بود اینطور شود. من خوب کار کردم و توپ‌های زیادی گرفتم اما در لحظه بدی گل خوردم. فکر می‌کنم روی گل هم مقصر نبودم. آرزوی این را دارم که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شود. هواداران هم به من لطف داشتند و بعد از بازی هم سمت آنها رفتم و معذرت‌خواهی کردم. البته قبل از این باید بگویم از هواداران سپیدرود ممنونم که به ورزشگاه آمدند و تیم را تشویق کردند.

معذرت‌خواهی به خاطر وقت تلف کردن‌های زیاد…

همه گفتند من وقت تلف کردم اما هیچ کس نگفت شاید واقعا مشکلی پیش آمده. واقعا لگنم جابه‌جا شد و درد داشتم. به خاطر همین از کمر می‌آمدم پایین که کمتر درد بگیرد. من حتی بین ۲ نیمه به پزشک تیم گفتم که مشکل دارم و اگر امکان دارد تعویض شوم اما ظاهرا به علی‌آقا نگفتند.

اما علی کریمی ظاهرا اعتراض شدیدی به این زمین خوردن‌ها داشت…

برای همین می‌گویم احتمالا دکتر تیم به علی‌آقا چیزی نگفت. من خیلی درد داشتم و چند هفته قبل هم به خاطر لگنم ۲ هفته مصدوم بودم. فشار بازی و برخوردها باعث شد آسیب‌دیدگی و دردم بیشتر شود. در جریان بازی که سری آخر هم خوردم زمین، دردم بیشتر شد. این بار دیگر می‌خواستم از زمین بیرون بروم اما تعویض‌هایمان تمام شده بود. به هر حال شب سختی بود و دوست داشتم بازی را با امتیاز تمام کنیم که نشد.

به خاطر این زمین خوردن‌ها هم کارت گرفتی…

کارتی که گرفتم واقعا شوکه‌ام کرد. داور می‌توانست جاهای دیگر به من کارت بدهد اما اصلا در آن زمان مشکلی نبود. انگار دنبال بهانه بود که کارت بدهد، وگرنه در آن زمان توپ در زمین بود و توپ جمع‌کن هم توپ دیگر به من نمی‌داد. در هر صورت این اتفاقات باعث شد در صفحه‌های مجازی بد و بیراه زیادی به من بگویند. البته خیلی‌ها هم تعریف و تمجید کردند که از آنها تشکر می‌کنم.

به نظر می‌رسد هواداران پرسپولیس را خیلی ناراحت کردی…

امیدوارم اینطور نباشد. من نه تنها مشکلی با هواداران پرسپولیس ندارم بلکه باید بگویم خودم یک پرسپولیسی دو آتشه هستم.

هفته بعد مقابل پیکان بازی دارید. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنی؟

بازی بعدی خیلی مهم است. ما این هفته مقابل پرسپولیس بازی کردیم که جزو ۴ تیم برتر آسیا است. با این حال خوب بازی کردیم و با بضاعتی که داشتیم نشان دادیم روز به روز بهتر می‌شویم. امیدوارم در بازی با پیکان این روند بهتر شدن ادامه پیدا کند و ۳ امتیاز را به دست بیاوریم.

سیدی: کریمی و تماشاگران تصور کردند ملکی وقت تلف می کند

محسن سیدی مربی دروازه‌بان‌های تیم فوتبال سپیدرود گفت که تا دقیقه نود دروازه سپیدرود مقابل پرسپولیس بسته بود، اما روی حادثه گل دریافت کردیم.

به گزارش سایت سپیدرود، محسن سیدی در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم، درباره شکست یک بر صفر سپیدرود مقابل پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: با تغییراتی که ایجاد کرده بودیم، ابتدا به دنبال گل نخوردن و سپس گل زدن بودیم.

برای پیروزی در این دیدار، برنامه‌ریزی کرده بودیم. بچه‌های ما تلاش زیادی کردند و حتی تا دقیقه ۹۰ دروازه سپیدرود بسته بود، اما روی یک حادثه گل خوردیم.

«پرسپولیس یکی از بهترین تیم‌های ایران بوده و به جمع چهار تیم برتر آسیا راه یافته است.» وی با بیان این جمله افزود: سپیدرود در بخش‌هایی باید بیشتر کار کند. پس از ۴،۵ هفته، سپیدرود را تحویل گرفتیم و با توجه به بدنسازی و حضور بازیکنان جدید، به زمان نیاز است تا تیم بتواند به شرایط بهتری برسد.

مربی دروازه‌بان‌های تیم فوتبال سپیدرود در واکنش به اعتراض علی کریمی به او مبنی بر وقت تلف کردن کورش ملکی دروازه‌بان سپیدرود گفت: بعضی از رفلکس‌ها و رفتارها در فوتبال طبیعی است. هر مربی دیدگاه‌های خودش را دارد، اما دنبال این قضیه نبودیم که وقت تلف کنیم.

در نفت تهران هم که دروازه بان هایی چون علیرضا بیرانوند و وحید شیخ ویسی داشتم سعی کردم به عنوان معلم به آنها بازی جوانمردانه را یاد بدهم. پیش از بازی با پرسپولیس، در زمین سفت تمرین کرده بودیم و هر سه دروازه‌بان‌مان کوفتگی‌‌هایی داشتند. در زمین هم دروازه‌بان ما (ملکی) به خاطر برخوردهایی که داشت، اذیت شده بود.

سیدی با تأکید بر اینکه برنامه‌ای برای وقت تلف کردن نداشتند، ادامه داد: کار کردن با علی کریمی سخت است و باید مراقب عملکردمان باشیم. او شخص محبوبی است و دوست دارد، جوانمردی در فوتبال رعایت شود.

به نوعی شاید از دید کریمی و تماشاگران پرسپولیس که قصد داشتند بازی خوبی ببینند، دروازه‌بان ما وقت تلف می‌کرد، اما اینگونه نبود. نیت ملکی وقت تلف کردن نبود. کریمی گفت که دروازه‌بان تعلل نکند تا تیم بتواند صاحب ضد حمله شود. باور کنید تفکرات کریمی گرفتن سه امتیاز بازی بود.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.