وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

مهدی: برای برگزاری لیگ منتظر ابلاغ رسمی هستیم

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودسرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: در حال حاضر منتظریم زمان آغاز تمرینات تیم‌ها به طور رسمی به ما ابلاغ شود اما لیگ به صورت متمرکز برگزار نخواهد شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، سهیل مهدی در خصوص صحبت‌های رئیس جمهور مبنی بر آغاز مسابقات ورزشی بعد از عید سعید فطر گفت: خبر خوبی از رئیس جمهور شنیدم و این نشان‌دهنده آن است که سلامت بر کشورمان در حال حکمفرما شدن است که باعث خوشحالی است.

از سویی دیگر منتظر خواهیم بود که این مطالب از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به ما به طور رسمی ابلاغ شود و زمان و تاریخ مشخص را به ما اعلام کنند. به احتمال زیاد از ۱۱ مرداد هم باید مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برگزار  شود.

وی در مورد زمان آغاز رقابت‌های لیگ برتر فوتبال عنوان کرد:  در حال حاضر یک روز زمان هم برای ما اهمیت دارد. رئیس جمهور اعلام کردند مسابقات ورزشی بعد از عید فطر قابل برگزاری است. در حال حاضر منتظریم که زمان آغاز تمرینات تیم‌ها به طور رسمی به ما ابلاغ شود.

ما برگزارکننده مسابقات هستیم و تصمیم‌گیرنده در مورد مسائل نیستیم، همانطور که به ما دستور داده شد مسابقات را تعطیل کنیم و این کار را انجام دادیم و اکنون منتظریم تا اعلام شود که شرایط برای برگزاری رقابت‌ها مناسب شود.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد وضعیت برگزاری جام حذفی اظهار داشت: جام حذفی هم مانند لیگ برتر برای ما مهم است و در حال حاضر نیاز داریم ابتدا تکلیف لیگ برتر مشخص شود و در خلال آن می‌توان مسابقات جام حذفی را نیز برگزار کرد.

مهدی در مورد انتقادهایی که برخی از پزشکان از پروتکل‌های بهداشتی داشته‌‌ و مدعی شده‌اند که این پروتکل‌ها قابلیت اجرایی ندارد، گفت: در پروتکل‌های بهداشتی که در حال تدوین است موارد زیادی دیده شده و اجازه بدهید ابتدا پیش نویس این پروتکل‌ها منتشر شود و بعد در مورد آن قضاوت کنیم. پزشکان تیم‌های ورزشی نیز مانند سایر پزشکان و کادر درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا هستند و دغدغه‌های آنها را نیز می‌پذیریم.

با این حال در رسانه‌ها اخباری می‌خوانیم که برخی تیم‌ها تمرینات خود را آغاز کرده‌اند یا تصاویری منتشر می‌شود که نشان از آغاز تمرینات آنها دارد. به هر حال ما منتظر اعلام نظر مراجع ذی‌صلاح در مورد برگزاری یا لغو مسابقات هستیم و برای هر کدام هم برنامه خاص خود را داریم و براساس تصمیم‌گیری نهایی عمل خواهیم کرد.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد احتمال لغو شدن مسابقات فصل آینده به خاطر کرونا عنوان کرد: بحث بر سر چگونگی برگزاری مسابقات باقی مانده این فصل است و پس از آن در مورد مسابقات فصل بعد می‌توان اظهار نظر کرد. ما تمامی احتمالات را در نظر گرفته‌ایم.

وی در مورد اینکه رقابت‌های لیگ دسته اول برگزار خواهد شد یا نه گفت: بحث مربوط به لیگ برتر، لیگ یک یا مسابقات تیم‌های ملی  نیست زیرا پروتکل بهداشتی و سلامت جامعه به رده‌های مختلف لیگ مربوط نمی‌شود بلکه سلامت مهم است و اینکه با کمترین خطر و رعایت مسایل بهداشتی مسابقات برگزار شود.

مهدی در مورد اینکه با سرمربی تیم ملی در مورد برگزاری رقابت‌های لیگ و مسابقات مقدماتی جام جهانی تیم ملی جلسه‌ای داشته‌اید یا نه اظهار داشت: قبل از انتشار ویروس کرونا جلساتی با سرمربی محترم تیم ملی برگزار کردیم و برنامه مسابقات لیگ برتر و بازی‌های ۴ نماینده ایران در لیگ قهرمانان و تیم ملی را بررسی کردیم اما بعد از انتشار ویروس کرونا جلسه‌ای نداشته‌ایم. قاعدتا برای اینکه تیم ملی برای مسابقات مهم و حساس با بحرین و عراق آماده باشد باید بازیکنان در لیگ برتر به آمادگی برسند.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه چند تیم ظاهرا مخالف ادامه برگزاری رقابت‌های لیگ برتر هستند و با شما مکاتبه کرده‌اند گفت: بله مکاتباتی با برخی باشگاه‌ها داشته‌ایم و آنها دلایل فنی خود را بیان کرده‌اند. بحث در مورد تصمیم‌گیری لیگ برتر به هیئت رئیسه سازمان لیگ مربوط می‌شود که تا این لحظه تصمیم به برگزاری مسابقات است.

وی در مورد اینکه برخی تیم‌ها تضمین خواسته‌اند تا بازیکنی کرونا نگیرد اظهار داشت: نمی‌توانیم چنین تضمینی بدهیم. ما برگزار کننده مسابقات هستیم و در مورد مسائل پزشکی سه نهاد دیگر یعنی فدراسیون پزشکی ورزشی، کمیته پزشکی فدراسیون و ایفمارک که مرکز پزشکی سازمان لیگ هستند؛ درگیرند.

این سه نهاد در مورد پروتکل‌های بهداشتی به ما خیلی کمک کرده‌اند و آنها نیز نمی‌توانند تضمین بدهند که شخصی مبتلا نشود. چنین کاری منطقی و عقلانی نیست. از سویی دیگر عدم ابتلا به ویروس به بهداشت فردی هم بستگی زیادی دارد و خوشبختانه تا امروز جامعه ورزش چند مورد محدود، به این بیماری مبتلا شدند.

مهدی در مورد اینکه قوانین جدید مثل ۵ تعویض در ادامه لیگ اجرایی خواهد شد یا نه گفت: می‌خواهیم نهایت آسایش و بهتر شدن را برای برگزاری مسابقات در نظر بگیریم و قوانینی مثل ۵ تعویض یا نوشیدن آب در جریان مسابقه چه هوا گرم باشد چه خنک اجرایی خواهد شد.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه رقابت‌ها با بازی استقلال و فولاد خوزستان آغاز خواهد شد، عنوان کرد: در حال حاضر قرار است وارد فاز تمرین شویم و بعد در مورد مسابقات صحبت خواهیم کرد. یک تیم شهرستانی در حال حاضر در تهران تمرین می‌کند و از من پرسید که امکان برگزاری مسابقاتش در تهران هست یا نه؟

به هر حال آنچه مسلم است اینکه لیگ به طور کاملا متمرکز برگزار نخواهد شد. در تهران با احتساب ورزشگاه انقلاب کرج ۳ ورزشگاه دیگر داریم، آزادی، شهرقدس و دستگردی. در ورزشگاه تختی نیز در فصل جاری میزبانی انجام نشده است. پس برگزاری مسابقات به طور متمرکز مورد بحث ما نیست.

مهدی در مورد شایعه برگزار مسابقات در جزیره کیش گفت: کیش از نظر اقامتی مناسب است اما از نظر زمین تمرین و تعداد ورزشگاه برای برگزاری مسابقات  شرایط لازم را ندارد. مسئول سازمان ورزش کیش اعلام آمادگی کرده بود که از ایشان تشکر می‌کنیم اما این جزیره برای برگزاری اردوی تیم‌ها مناسب است.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ در مورد زمان اعلام برنامه مسابقات عنوان کرد: تمامی پلن‌های مورد نظر را در نظر گرفته‌ایم و کارشناسان خوبی در کمیته مسابقات داریم و همه چیز را در نظر گرفته‌ایم و منتظر اعلام رسمی زمان آغاز تمرینات هستیم.

وی در مورد اینکه لیگ بیستم چه زمانی آغاز خواهد شد گفت: در حال حاضر منتظر دستورات مراجع بالادستی مثل فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم.  اینکه زمان آغاز رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به طور دقیق چه زمان خواهد بود و آغاز رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا چه زمانی است.

مهدی در مورد احتمال کاهش تعداد سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: امیدوارم چنین چیزی رخ ندهد و فصل بعد هم ۴ سهمیه در آسیا داشته باشیم اما همه چیز به نتایج تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا بستگی دارد.

تیم‌های ایرانی در حال حاضر در مرحله اول رقابت‌ها نتایج مورد نظر هواداران را نگرفته‌اند و نتایج‌شان دور از انتظار پتانسیل باشگاهی‌شان بوده است و کنفدراسیون فوتبال آسیا با کسی شوخی ندارد و به دنبال ارتقا کیفیت رقابت‌هاست و سهمیه بیشتر به تیم‌ها و کشورهایی می‌رسد که عملکرد بهتری در این رقابت‌ها داشته باشند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.