وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

مهدی: مسابقات تیم های فوتبال با ۵ بازیکن کرونایی تعلیق می شود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودمسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت: اگر تیمی ۵ بازیکن کرونایی داشته باشد بازی هایش تعلیق می‌شود و با مجوزهای لازم می‌تواند تمرین کند.

به گزارش سایت سپیدرود سهیل مهدی در گفت و گو با شبکه خبر، در خصوص مثبت شدن کرونای چند بازیکن لیگ برتری و وضعیت برگزاری مسابقات اظهار داشت:

با وجود فشارهایی که از سوی برخی تیم‌ها برای عدم برگزاری مسابقات داشتیم، ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز داد تا مسابقات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شروع کنیم و در این رابطه پروتکل‌های بهداشتی نوشته و تدوین شد.

مهدی  در خصوص ابتلای ۵ بازیکن یک تیم به کرونا گفت: اگر تیمی بیش از ۵ بازیکنش به کرونا مبتلا شود، بازی‌هایش معوق می‌شود، اما تمریناتش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند با رعایت اصول بهداشتی و هم چنین کسب مجوز از سوی سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی انجام دهد.

وی در رابطه با مثبت شدن کرونای ۷ بازیکن تیم گل گهر گفت: تا الان فقط مصاحبه‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دیده‌ایم و نتایج رسمی به ما اعلام نشده است.

متأسفانه شنیده‌ام برخی باشگاه‌ها وارد تمرین شده‌اند، آن هم در حالی که نتایج را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ما اعلام نکرده‌اند، این تخلف است و باید قبل از تمرین تست‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ما ارائه دهند و ما ببینیم نتایج مطابق با پروتکل‌ها است یا خیر و به تیم اجازه تمرین بدهیم.

تیم‌هایی پیشگیری کردند و تمریناتشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل کردند این قابل تقدیر است. ما باید هرچه زودتر نتایج آزمایشات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به مراجع ذی صلاح بدهیم تا مجوز تمرینات صادر شود.

وی افزود: برخی باشگاه ها گفته‌اند سه هفته زمان کمی است ما این زمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۴ هفته و بازی ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فشرده کردیم؛ اما الان می‌بینیم که سه روز گذشته و خیلی تیم‌ها تست‌هایشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام نداده‌اند.

ستاد کرونا در ورزش موظف کرده است که هر روز بر سر تمرینات بروند و بر اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت داشته باشند. از فردا تیمی بدون حضور ناظران نمی‌تواند تمرین کند. ناظران باید هر روز گزارش وضعیت بدهند و با پزشکان تیم‌ها برای اجرای پروتکل‌ها در ارتباط باشند.

مهدی در خصوص باشگاه هایی که مراقبت های بهداشتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از بازیکنانشان می‌کردند عنوان کرد: اگر بازیکنان تحت کنترل کادر پزشکی بوده و در چارچوب پروتکل‌ها عمل و تمرین می‌کردند مسلما این تعداد الان کمتر بود. خیلی از موارد در تیم‌ها رعایت نشده است.

وی در رابطه با تیم هایی که بازیکنانشان در حین مسابقات دچار بیماری کرونا شوند، گفت: بازی های این تیم‌ها معوق می‌شود، فرضیه اولیه ما این است که مسابقات در سلامت کامل بازیکنان برگزار شده و هیچ خطری سلامت آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهدید نکند.

ما به دنبال اجرای صحیح پروتکل‌ها در فضای تمرین و آماده سازی هستیم. اگر تیمی با مشکل مثبت شدن تست بازیکنانش مواجه شد باید پروتکل‌ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا اجرای رسیدن به مرحله سفید انجام بدهد و سپس دوباره وارد فاز تمرین شود و در شرایط متفاوت قطعا روش‌های جایگزین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش بینی کرده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: لیگ در شرایطی برگزار می‌شود که تیم‌ها در مرحله سفید باشند. ما قصد داریم تا آخر هفته مراکز جایگزین و ثالثی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تست تعیین کنیم تا تیم‌ها دوباره در آنجا تست بدهند.

خدای ناکرده خطایی در آزمایش‌ها نباشد و در نهایت اگر قرار بر تغییر پروتکل‌ها بود، این اتفاق از طریق وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا خواهد افتاد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.