وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نبی: مدیران باشگاهی ما نیازمند آموزش اند / باشگاه ها در قرارداد تعهد اضافی ندهند

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدروددبیرکل فدراسیون فوتبال معتقد است باشگاه ها برندهای معتبر و بزرگی هستند که می بایست به شرکت های سهامی عام تبدیل شوند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد باشگاه ها و مشکلات حاشیه ای آنها گفت: فدراسیون خانه باشگاه هاست و بسیار ضروری است که در خصوص موضوعات و موارد مختلف نشست های مشترک و تبادل نظر داشته باشیم.

لازم است مسئولان باشگاه ها از آخرین مقررات و قوانین همچنین تحولات باخبر باشند و در جلسات مشترک در این خصوص گفت و گو کنیم.

او ادامه داد: به همین منظور فدراسیون فوتبال استمرار و برگزاری مداوم اینگونه نشست ها را مورد توجه دارد همچنین نتایج و جمع بندی حاصل از این جلسات تدوین و به کلیه باشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

از جمله مسائل مهم این است که باشگاه ها در انعقاد قراردادها دقت نظر داشته باشند و نباید با تنظیم غیر اصولی قرارداد یا قید کردن بعضی شروط و آپشن های عجیب تعهدات مضاعفی برای خودشان ایجاد کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره موضوع باشگاه های فوتبال ایران حرف های خود را این گونه ادامه داد: باشگاه ها می توانند به میزان کارکرد مربی یا بازیکن در قرارداد توجه داشته باشند و به طور مثال شاهد امضای قراردادی نباشیم که با کمترین بازدهی و بهره آسیب و خسارت جدی به یک باشگاه وارد می کند و باشگاه ها معمولا با بدهی انباشته مواجه می شوند و این بدهی انباشته تبدیل به زیان انباشته می شوند که به ورشکستگی می انجامد.

نبی درباره تعهدات مالی بسیاری از باشگاه ها نیز گفت: از باشگاه ها می خواهیم به موضوع تعهدات مالی و مسائل حقوقی مرتبط با فعالیت های خودشان توجه جدی داشته باشند. به طور مثال در مباحث مالیاتی، سال مالی، کشف قیمت و موارد دیگر به شکل دقیق عمل کنند.

او ادامه داد: فراموش نکنیم که باشگاههای ما به عنوان شرکت های تجاری باید در این موضوعات دقیق باشند و فرآیند خصوصی سازی از طریق تجاری سازی باشگاهها و رعایت اینگونه موضوعات به نتیجه خواهد رسید.

باشگاه های ما برندهای معتبر و بزرگی هستند که می بایست به شرکت های سهامی عام تبدیل شوند و برمبنای مشخص کردن دارایی و شفافیت مالی به تراز مثبت رسیده و فعالیت کنند. همانطور که این موضوعات در باشگاه های حرفه ای جهان هم به شکل دقیق دنبال می شود.

دبیرکل فدراسیون درباره اهمیت برگزاری دوره های آموزشی در خصوص روش باشگاه‌داری نیز گفت: تلاش می کنیم دوره هایی در سطوح مدیران عالی همچنین مدیران میانی باشگاهها برگزار کنیم که نکات و مسائل مهم و کلیدی در این دوره ها تدریس شود.

در پایان دوره شاهد برگزاری آزمون و ارائه مدرک مربوطه خواهیم بود چرا که مسئله آموزش دقیق در ساختارسازی مدیریت ورزش بسیار مهم و کلیدی است و می تواند منجر به کاهش بسیاری از این مشکلات موجود شود. ما از اینگونه فعالیت های آموزشی در داخل باشگاه ها هم حمایت می کنیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.