در ادامه مراسم از “یعقوب زاده” و اکبری معاف “اعضای سابق و پیشکسوت هیات مدیره دو باشگاه ریشه دار سپیدرود و استقلال رشت” تقدیر شد و احکام  فرهاد خراسانی و حسین کارجو و کامران جعفری به عنوان مدیر حقوقی، دبیر و روابط عمومی و رسانه ای کانون مستقل مربیان فوتبال گیلان به آنها اهدا و از زحمات  مژدهی “مربی جوان رشت” به پاس خدمت چندین ساله به کانون تقدیر شد.

در ادامه مراسم دکتر بیژن ذوالفقارنسب در چند نوبت پشت تریبون قرار گرفت و ضمن پاسخگویی به سوالات حضار از اهداف و دور نمای فعالیت کانون مربیان مستقل  فوتبال ایران گفت.

وی تصریح کرد که این کانون در راستای تقویت فوتبال ایران گام بر می دارد و از حمایت شخص وزیر ورزش و جوانان، دکتر سلطانی فر برخوردار است.

دکتر ذوالفقارنسب ادامه داد: “کانون مربیان مستقل ایران به هیچ وجه موازی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال ایران نیست و به عنوان یک ارگان مستقل به مربیان فوتبال ایران خدمت خواهد کرد.

رییس کانون مستقل مربیان فوتبال ایران گفت: ” گیلان قطب بزرگ فوتبال ایران است و مربیان جوان و با تجربه بسیار ارزشمندی دارد.”

وی ادامه داد: ” کانون مربیان فوتبال گیلان با بهره گیری از پتانسیل موجود قادر است که گام های بسیار ارزشمندی در زمینه های معیشتی، آموزشی و سایر امور مرتبط باکار و زندگی مربیان بردارد و صدای رسای آنان باشد.”

بنا به گزارش رسیده، در اولین جلسه کانون مستقل مربیان گیلان از چهره های فقید فوتبال رشت (شادروانان محمد غرق رحمت، مهرداد هوشنگی، عبدالله پندیدن، ناصر پرشاد، نادر خسروی، علی بیدریغ، رجبعلی شیرزاد، ایرج زهرابی، سیروس شاملی و شاهرخ مهدی زاده) یاد شد و  مدرسان و مربیان ارزنده حال حاضر گیلان (رجبی نیا، محسن عبدنصرالهی، کوروش شاددل و معصومه جهان چی) تشویق شدند و حضار به پاس سال ها خدمت به تشویق کاپیتان های سال های دور سپیدرود رشت  (آقایان نجاتی و جمشید محمدی ) پرداختند.

دربخش های دیگر  این مراسم  مجید جهانپور (مربی سابق تیم ملی فوتبال و فوتسال ایران )، احمدصومی (مربی موفق تاریخ فوتبال استان گیلان و کشور) و امید هرندی (دروازه بان سابق تیم ملی و مربی و کارشناس امروز فوتبال) به ایراد سخن پرداختند و خشنودی خود را بابت شکل گیری کانون مستقل مربیان درگیلان ابراز داشتند.

در این جلسه مقرر شد که در پایان بهمن ماه ۹۸  رییس کانون مربیان فوتبال رشت با رای مستقیم مربیان انتخاب شود و آن گاه جلسات کانون در سایر شهرهای  استان (بخصوص شهرهای انزلی، لاهیجان، فومن، لنگرود، تالش، آستارا و…) تشکیل شود.

در این جلسه دکتر ذوالفغارنسب ضمن پاسخگویی به سوالات حضار اظهار امیدواری کرد که کانون مستقل مربیان فوتبال گیلان به عنوان یکی از قدرتمندترین کانون های مربیان فوتبال در ایران برای تحقق اهداف کلان فوتبال منطقه و بالاخص در جهت رفع و رجوع خواسته های مربیان پیشکسوت گام بردارد.